IPB

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

 
Reply to this topicStart new topic
> О раскопках на Домской
Fell
сообщение 19/11/2014, 15:55
Сообщение #1


Горожанин
***

Группа: Участники
Сообщений: 94
Регистрация: 14/12/2005
Пользователь №: 144Эн лет назад, на Домской велись раскопки. Помните? Я тоже забыл. Но вот снимок в те времена сделал мимоходом. Посмотрите! Там ведь какие-то постройки под так называемым культурным слоем. То ли подземелья, то ли склады. И куда же они подевались? Посмотрел сегодня, - нет ничего, никаких напоминаний. Всё сравняли, брусчатку уложили. Вроде как спрятали. А как же история?
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Valery
сообщение 19/11/2014, 16:37
Сообщение #2


ушедший
*****

Группа: Участники
Сообщений: 2,210
Регистрация: 25/01/2005
Пользователь №: 49В жирные годы на этом месте планировали построить гостиницу. Немного о этом писали здесь:

Цитата

Jaunais Rīgas mērs Aivars Aksenoks pieļauj iespēju, ka SIA «Doma investīcijas» tomēr varētu būvēt viesnīcu uzņēmumam piederošajā skvērā pie Doma laukuma, kaut arī iepriekšējā sasaukuma Dome to aizliedza.
«Šī apbūve ir paredzēta gan 1995. gada [Rīgas attīstības] plānā, gan arī visu pārējo laiku arhitektu viedoklis ir tāds, ka tur varētu būt apbūve.. Viesnīca vien neko neizsaka — tur var būt pietiekami jauka pasāža, kurā to pašu alu varētu sēdēt un dzert, kas varbūt būtu daudz simpātiskāk nekā pašlaik, kas tur ir bijis. Svarīgi, lai saglabātos publiskā telpa pēc iespējas plašāka. Bet es uzskatu, ka ir jāieklausās speciālistu viedoklī. Un speciālisti saka, ka tas vēl nav Doma laukums, ka visa tā konfigurācija veidojas, ka tur vēl varētu [veikt apbūvi],» intervijā aģentūrai BNS klāstīja Aksenoks.
Viņš norādīja, ka līdz šim Dome nav ievērojusi konsekvenci lēmumu pieņemšanā par apbūvi šajā Vecrīgas daļā. «Divos lasījumos [Rīgas Domes] deputāti vienbalsīgi nobalsoja, ka tajā vietā var būt ēka. Un tad pēkšņi trešajā lasījumā viss tiek apgāzts kājām gaisā — un nē, mēs tur neļausim. Un visi atkal vienbalsīgi nobalso, ka mēs tur neļausim — tieši pirms vēlēšanām. Manuprāt, tā vienkārši nedrīkst darīt,» teica Aksenoks.
«Domes investīcijas» blakus Doma laukumam skvērā, kur pirms Otrā pasaules kara jau atradās ēka, vēlas būvēt piecstāvu viesnīcu ar mansardiem un Domes atteikuma dēļ ir draudējusi vērsties tiesā un piedzīt no Domes zaudējumus — aptuveni 10 miljonus eiro, kas rodas, jo uzņēmums nevar, kā iecerēts, izmantot savu zemi.
Arī Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības plāna pieņemšanas Rīgas Domes Juridiskās pārvaldes sagatavotajā atzinumā sacīts, ka ir reāla iespēja, ka SIA «Doma investīcijas» prāvā ar Domi varētu uzvarēt, turklāt uzņēmuma izredzes tiek vērtētas kā pietiekami augstas, jo līdzīgos gadījumos Domes pozīcijas tiesā nebūt nav bijušas tik spēcīgas. Turklāt iespēja, ka uzņēmums tiesas ceļā varētu pieprasīt no Domes kompensācijas, esot ticama.
SIA «Doma investīcijas» ir dibināta 2003. gadā, un tās vienīgais īpašnieks ir Svetoslavs Marejevs, liecina «Lursoft» dati. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 460 tūkstoši latu. Par pamatdarbību uzņēmums ir norādījis būvniecību un nekustamo īpašumu apsaimniekošanu. Līdztekus savam projektam uzņēmums ir piesaistījis arī citus investorus: ASV pilsoni Vladimiru Bukhoveru un Krievijas pilsoni Vladimiru Išakovu, kas kā investori ir piedalījušies «Valdemāra centra projektā» un bijušās «Kimmel» alus darītavas ēkas attīstības projektā.
Цитата Apollo

Еще по теме здесьDB.LV
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Valery
сообщение 19/11/2014, 16:57
Сообщение #3


ушедший
*****

Группа: Участники
Сообщений: 2,210
Регистрация: 25/01/2005
Пользователь №: 49Цитата

Atraktie pagrabi ir no 19.gadsimta otrajā pusē celtajām trīs mājām. Tirgoņu ielā 1 un 3 līdz Otrā pasaules kara beigām atradās 19.gadsimta beigās pēc Kārļa Hermaņa Ēmkes projekta celtā piecstāvu ēka ar fasādi uz Tirgoņu un Šķūņu ielu un trīsstāvu ēka ar tirdzniecības telpām un mansarda stāvu uz Rozena ielu.
Šajās ēkās atradusies gan banka, gan kuģniecības firma. Pēdējā pirms ēkas nopostīšanas 1944.gadā darbojās apdrošināšanas AS ''Drošība''.
Trešās mājas atraktie pagrabi ir no kādreiz Šķūņu ielā 20 esošās ēkas. Zināms, ka 1675.gadā tajā ierīkoja Zviedrijas garnizona aptieku, taču 19.gadsimtā māja un arī pagrabi pārbūvēti. Tā bija trīsstāvu mūra dzīvojamā ēka ar mansarda stāvu, blakus atradās trīsstāvu mūra spīķeri ar mansardu.
Spīķeris pie Lielās Zirgu ielas 1873.gadā pārbūvēts par dzīvojamo māju. No 1675. līdz 1944.gadam ēkā atradās aptieka. 1944.gadā ēka tika sagrauta.
Сайт
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
К-Обскура
сообщение 19/11/2014, 20:17
Сообщение #4


Бургомистр
*****

Группа: Модераторы
Сообщений: 13,285
Регистрация: 30/10/2004
Из: Рига
Пользователь №: 17Где-то на форуме обсуждалось это место и разрушенные дома. Были фотки.


--------------------
"И нашу жизнь, поверьте, в век иной,
Потомки назовут вот также - стариной".


Песенка из кинофильма
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
gunzz
сообщение 19/11/2014, 21:57
Сообщение #5


Бургомистр
*****

Группа: Участники
Сообщений: 6,235
Регистрация: 11/02/2008
Из: 250 метров до Таллина.
Пользователь №: 10,454В теме - "на улице Розена" они, в своё время, оказались.


--------------------
У каждого - своя Рига.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Luch
сообщение 19/11/2014, 22:20
Сообщение #6


Магистр
****

Группа: Участники
Сообщений: 671
Регистрация: 13/03/2007
Из: Rīga, Sarkandaugava
Пользователь №: 3,227Цитата(Fell @ 19/11/2014, 15:55) *

Эн лет назад, на Домской велись раскопки. Помните? Я тоже забыл. Но вот снимок в те времена сделал мимоходом. Посмотрите! Там ведь какие-то постройки под так называемым культурным слоем. То ли подземелья, то ли склады. И куда же они подевались? Посмотрел сегодня, - нет ничего, никаких напоминаний. Всё сравняли, брусчатку уложили. Вроде как спрятали. А как же история?
IPB Image


Уважаемый Fell!
Немного истории сохранили smile.gif . Правда не на этом месте, а на самой площади. Брусчатка уложена таким образом, что на ней просматриваются периметры домов, которые были утеряны.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

 

- Текстовая версия Сейчас: 25/09/2018 - 03:42
При поддержке
eXTReMe Tracker