Tallinna Lastehaigla loobub tervisekeskuse rajamisest

Tallinna Lastehaigla juht Katrin Luts.
Tallinna Lastehaigla juht Katrin Luts.

Tallinna Lastehaigla teatas sotsiaalministeeriumile, et taandab end esmatasandi tervisekeskuse kaasajastamisest.

Tallinna Lastehaigla juhi Katrin Lutsu sõnul soovivad nad loobuda esmatasandi tervisekeskuse kaasajastamisest struktuurfondi rahaga.

"Projektile on kehtestatud rahaline lagi, mis meie poolt esitatud hoone korral katab väga väikese osa kuludest ja haiglal puudub motivatsioon ning vettpidav argumentatsioon, et teha investeeringuid peamiselt eraettevõtjate töötingimuste parandamiseks. Siia lisandub asjaolu, et lähemas tulevikus puudub perearstidel kohustus neile projekti raames ette nähtud mahus ruume rentida. Ebaselge on tulevikus esmatasandi perearstide ja HVA haigla (projekti mõttes siis taotleja) juriidiline suhe. Tänases seadusruumis on tegemist pelgalt üürileandja ja rentniku suhtega," selgitas Luts.

Ta lisas, et projekt ei kata nende hinnangul esmatasandil vajalike laboratooriumi ja radioloogiaüksuse ajakohastamist. Projekti raames ei ole abikõlbulik eriarstlik pediaatriline abi, mis muudab lastehaigla jaoks projekti tunduvalt kallimaks. Projektis on mitmeid nõutavaid tegevusi (ämmaemandus, kõduõendus), mille jätkusuutliku rahastamise osas puudub tänaseni selge seisukoht. Arvestades hoone asukohta, on ka ebamõistlik hakata seal osutama nt ämmaemandusteenust, kui sellega tegeleb kohe naabruses asuv ITK.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

11. september 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

september 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.