Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Angliski jazik, 11 april 13:00-14:40

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Angliski jazik, 11 april 13:00-14:40   Fri Apr 11, 2008 5:10 pm

За сите англичани од неанглиско потекло, на часот наведен во subject-от се работеше текстот за паметните шимпанза што имаат научено да зборуваат (стр. 70-71) и Animals and Conversation на 137 страница. За следнио час имаме домашно да најдеме неколку интересни факти за животните (на пример, дали сте знаеле дека лилјаците се единствени цицачи што можат да летаат).

Инаку, неделата меѓу Велигден и 1-ви мај ни е поврзана со тоа што трите работни дена ќе се обработуваат на:

  • 19. април (за 29. април, вторник);
  • 10. мај (за 30. април, среда); и
  • 17. мај (за 2. мај, петок).
Добро ова ќе го напишам и на некое повидливо место.
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Angliski jazik, 11 april 13:00-14:40   Fri Apr 11, 2008 5:22 pm

alright =)
јас не дојдов, затоа што имам теорија дека ако не сум дома во период кога треба да се учи ќе бидам анти-учење, а ако сум дома и не учам тогаш е само а-учење... да не комплицирам понатаму, примена е пораката за домашното Very Happy

а ова за работните саботи, got me in the mood :S
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
 
Angliski jazik, 11 april 13:00-14:40
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Newbie from adelaide - surgery 19th April 2012
» EO#76 dated April 30,2012
» Hagmann: Greg Evensen & Steve Quayle Wednesday, April 16, 2014 - On the Precipice of a Second Civil War and a Second American Revolution [mp3 is up]
» Bloody April:1917
» !!!! APRIL 3 = 'JADE*HELM* 2015' 8-Week Summer Special Ops Exercises Prep For End Game And 'Mastering The Human Domain'

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: I година :: Други изборни-
Jump to: