Doğru Karar-İyi Kariyer, Tuzla Kariyer Günleri’nde

Tuzla Kaymakamlığı, Tuzla Belediyesi, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tuzla Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından bu yıl 3.sü düzenlendi.
Bu haber 857 kere okunmuş.09 Mayıs 2018, Çarşamba - 14:57

Tuzla Kaymakamlığı, Tuzla Belediyesi, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tuzla Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Tuzla Kariyer Günleri, Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nda başladı. Tuzla Kariyer Günleri’nde 40’a yakın üniversitenin temsilcileri, binlerce gencin gelecek planlamasına rehberlik yapıyor.

10 Mayıs’a kadar devam edecek olan Tuzla Kariyer Günleri’nin açılışına Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Aydın Bora, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nda 40’a yakın üniversite stant açarak gençlerin hayatında dönüm noktasını oluşturan, geleceğine yön çizen YKS öncesi doğru kararla iyi kariyer hedeflerine rehberlik ediyor.

Tuzla’da Eğitim Almak Ayrıcalıktır
Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Aydın Bora açılış programında yaptığı konuşmada “Tuzla’da eğitim almak ayrıcalıktır” mesajını verdi. Bora, “Tuzla’da eğitim almanın bir ayrıcalığını da bu yıl 3.sünü yapacağımız Kariyer Günleriyle de teyit etmiş oluyoruz. Bizler gençlerimizin gelecek planlamasının, kariyerinin daha sağlıklı olması, hayatına doğru bir şekilde yön verebilmesi için bu faaliyetleri icra ediyoruz. Bir mesleği severek yapan kişi işinde başarılı olur. İnşallah bu Kariyer Günlerinde mesleğinizi seçebilmeniz yönünde ışık tutmuş oluruz.” dedi.

Özcan “Dr. Şadi Yazıcı, Gençlere Fırsat Sağlıyor”
Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan da konuşmasına Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın selamını ileterek başladı. Özcan, “Tercihlerimizi yaparken bazı faktörler bizi etkilemektedir. Sevdiğiniz mesleği yapabilmek için doğru tercihi tüm natifleri görerek yapmanız lazım. Bir çok üniversitenin burada stant açması, öğrencilerimizin, velilerimizin, öğretmenlerimizin bu ortamı iyi değerlendirmesi için bir fırsattır. Belediye Başkanımız Sayın Dr. Şadi Yazıcı, gençlere fırsat sağlıyor. Burada da bir fırsat var. Bu avantajı değerlendirin” şeklinde konuştu.
Tuzla Kariyer Günleri açılış programının ardından öğrenciler, üniversitelerin stantlarını gezerek merak ettiği sorulara yanıt aradı.  Tuzla Kariyer Günleri, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın 10 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 11.00’de Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde katılacağı söyleşi ile sona erecek. 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki