Skuteczne sposoby na pozbycie się mrówek

jolanda - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Mrówki to jeden z najpopularniejszych owadów, który często utrudnia nasze domowe życie. Każdy zna chyba tę sytuację, kiedy ni stąd, ni zowąd na blacie kuchennym lub płytkach pojawia się kilkanaście mrówek. Jak im zapobiec, gdy w domu nie mamy odpowiedniego preparatu na mrówki? Poniżej przedstawiamy sześć sprawdzonych sposobów.
1
Warto wiedzieć, że w naszych domach i mieszkaniach pojawia się tylko kilka gatunków mrówek. Należą do nich:

• Mrówki faraonki - są najczęściej spotykane. Ich charakterystyczną cechą jest budowanie gniazd w szczelinach drewnianych elementów, np. w podłodze, którą łatwo niszczą.
• Mrówki gmachówki – to mrówki, które uwielbiają drewno, dlatego łatwo je dewastują.
• Mrówki hurtnice – jeden z najbardziej popularnych gatunków mrówek. W mieszkaniach i domach są równie szkodliwe, co gmachówki.
• rudnice – żyją w lasach. Szybko niszczą drewno. .
• amazonki – to tzw. mrówki giganty. Są niebezpieczne, gdyż gryzą, pozostawiając nieestetyczne ślady na skórze.
2
Jest wiele sposobów na pozbycie się mrówek z zakamarków domu i mieszkania. My wybraliśmy te najskuteczniejsze:

1. Smarowanie octem i cytryną
To jeden z najpopularniejszych domowych sposobów walki z mrówkami. Wystarczy tylko posmarować octem miejsca, w których gnieżdżą się owady, a następnie skropić je cytryną. Obydwa te produkty skutecznie odstraszają mrówki.

2. Smarowanie wazeliną
Innym skuteczna metodą, która ułatwi pozbycie się mrówek jest posmarowanie wazeliną drogi, którą przemierzają owady. Mrówki ugrzęzną w niej, dzięki czemu łatwiej będzie je złapać i wynieść poza dom.

3. Sól, pieprz, cynamon, proszek do pieczenia
Rozsyp wszystkie produkty w miejscu, w którym są mrówki. Cynamon zwabi je swoim aromatem, a proszek do pieczenia uwolni toksyczne działanie, uśmiercając owady.

4. Skórka z pomarańczy
Skórka z pomarańczy wykazuje podobne właściwości jak powyższa mieszanka. Wabi i uśmierca mrówki. To dlatego, że zawiera substancję, która jest toksyczna dla owadów. Wystarczy, że posiekasz skórkę na cienkie paseczki, a następnie rozrzucisz je w miejsca, gdzie przebywają mrówki. Efekt naprawdę cię zaskoczy!
3
5. Świeże zioła
Aromat świeżych ziół zabija mrówki. Jeśli chcesz się ich pozbyć, poukładaj listki oregano, bazylii i mięty w miejsca, które zaatakowały mrówki. Ta metoda przynosi szybkie efekty.

6. Drożdże
To produkt, który działa jednocześnie wabiąco i drażniąco na mrówki. Dlatego metoda ta uznawana jest za bardzo skuteczną. Zmieszaj około 100 gramów drożdży z litrem ciepłej wody. Następnie rozlej miksturę do kilku słoików. Postaw słoiki w miejscach, w których chodzą mrówki.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie