Sorgun İyi Parti'den gazetemize ziyaret


Açıklama: devamı
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 12 Nisan 2018
Geçerli Tarih: 22 Eylül 2018, 21:23
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=7353


 İyi Parti Sorgun İlçe Başkanı Fatih Sungur beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle gazetemizi ziyaret etti.
 Ziyaretinde İyi Parti olarak yaptıkları çalışmaları gazetemiz sahibi Durali Doğan’a açıklayan Sungur, “Partimiz Türkiye’de hiçbir tarafın alternatifi olarak görülmemelidir. Gazi Mustafa Kemal’in bıraktığı cumhuriyetten çok farklı bir sistemle karşı karşıyayız. Parti olarak bu sistemi düzeltmek için Türkiye’de olduğu gibi Sorgun’da da çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.
 Sungur, satışı gerçekleşen Yozgat Şeker Fabrikası hakkında konuşurken, “İlimizin tek devlet yatırımı olan Şeker Fabrikamızın satışı tüm tepkilere rağmen gerçekleşti. Dünyanın 6'ncı büyük pancar üreticisi Türkiye'de hükümet şeker fabrikalarını tek tek özellestirme adı altında elden çıkarıyor.  Satış sonrası neler olacağını irdelersek, şeker üretimine kotalar getirilerek, şeker pancarı ekim alanları daraltılacak. Köylü köyünü terkedecek. Pancar tarımı ile uğraşan çiftçiler işsiz kalacak. Bu durum nişasta bazlı şekere talebin artmasına ve üretim kotalarının mecburen artışına neden olacak. Büyük oranda yabancı şirketlerin elindeki NBŞ (İthal Şurup) için Türkiye serbest bir pazar olacak. Türkiye'de sayısı 10 olan NBŞ üreten şirket sayısı ve 1.3 milyon ton olan bu şirketlerin yıllık üretim kapasitesi daha da artacak. Pancar şekeri yerine NBŞ'li glikoz ve früktoz şurubunun tüketildiği ülkemizde kanser başta olmak üzere birçok hastalıklar artacak.” dedi.
 Gazetemiz sahibi Durali Doğan’da Başkın Fatih Sungur ve yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, İyi Parti yönetimine çalışmalarında başarılar diledi.