на главную
форум
гостевая
контакты
карта сайта
 
Щорс информер времени
Щорський район
 • 85-річчя району
 • Звернення районної ради
 • 65-річчя визволення
 • Органи самоврядування
 • Щорська міська рада
 • Організаціі та установи
 • Прикордонники, митниця
 • Охорона здоров'я
 • Освіта
 • Захищенність
 • Інші установи
 • Підприємства
 • Локомотивное депо
 • Дистанція колії
 • ТОВ МК «Добробут»
 • ТОВ Меблева фабрика
 • Інші піприємства
 • Розвиток, культура, спорт
 • Залучення інвестицій
 • Торгівля і підприємництво
 • Сільське господарство
 • Культура і туризм
 • Спортивне життя

 • меню

  загрузить галерею


  Главная
  Щорс любимый город
  История
  история города Щорс
  Галерея
  фотографии города
  Знаменитости
  известные личности города
  Люди творчества
  творческие люди города
  Статьи, очерки
  нам есть кем гордиться
  Газета "Проминь"
  местное издание
  Помним...
  вечная память
  Справочник
  номера телефонов города
  Чат
  просто поболтать
  Опросы
  мнения и пожелания
  Отдохни
  игры и развлечения

  новости сайта

  погода Щорс

  архив газеты "Проминь"

  архив газеты Проминь

  новости, которые ты пропустил  читать

  Щорс - тайна гибели

  Пуля для комдива. Щорс - тайна гибели

  история, которую мы должны знать

  смотреть фильм

  В. Карпенко - Щорс читать книгу

  наши друзья

  города Украины

  PR-CY.ru schors.ru.gg в каталоге Dmoz

  Щорс

  gazeta promin 28jule


   

  № 28 11 липня 2009 року 

  У «Дружбі» - друга зміна
     Районний оздоровчий табір «Дружба» 5 липня відкрив двері для ІІ-їзміни відпочиваючих. Загалом понад сімдесят підлітків покращуватимуть своє здоров'я в затишній місцевості у лісопарковій зоні на околиці Щорса. Для бажаючих цікаво і з користю провести частину літніх канікул там створені всі умови.  

  Пора великого молока
     На соковитих пасовищах корови мають удосталь трави, а відтак дають високі надої. Середньодобові по району - 14,8 кг на кожну корову. Це на 3,6 кг більше, ніж у цей час торік. У свк «Райдуга» за добу від корови мають 16,7 кг, у псп «Прогрес» -16,1, пп «Діма» -16,0, псп ім.Щорса - 15,3, псп «Рогізківське» - 15,0 кг. У кожному із згаданих господарств щодня «плюсують» на 2,9 - 4,0 кг на корову.  

  На рівні торішнього
     Прирости живої ваги великої рогатої худоби залишаються на торішньому рівні. По 605 грамів додають щодоби у вазі тварини в псп «Рогізківське», по 541 - у псп ім.Ватутіна та пп «Діма», 530 - у псп «Чепелівському» та півкіло - в псп ім.Щорса.  

  МСТ здійснює перереєстрацію
     З першого по десяте жовтня Щорське міське споживче товариство здійснюватиме перереєстрацію членів споживчого товариства станом на ЗО вересня 2009 р. Перереєстрація відбуватиметься у приміщенні опорних пунктів дільничних кооперативних комітетів (кафе «Вітамінка», м.Щорс, вул.3алізнична,11; магазин №10 «Продукти, вул.Архітектурна,19; магазин №36 «Продукти», вул. Партизанська,27а; магазин №9 «Продукти», вул.Володарського,78; кафе «Ягідка», с.Суничне; кафе «Рюмочна», с.Низківка) з 9-ї до 19-ї год. (без обідньої перерви). Для проходження перереєстрації необхідно особисто прибути, маючи при собі паспорт і членський квиток.

  І, як завше, насмітили...
    Купальське свято у Щорсі, організоване міськрадою й працівниками культури, вдалося. Про це - у репортажі на 6-й сторінці. Однак, як завше, не обійшлося без ляпів. Чи то його гості й учасники так захоплювалися містичним дійством, чи більшість забула про елементарне дотримання порядку (урни для сміття стояли усюди), але назавтра місце проведення заходу нагадувало поле великої битви. Двірникам довелося працювати довгенько, щоб хоч частково відновити природній ландшафт.

  Хто відповідатиме?
     У селі Рогізки є багато сухих дерев, які загрожують електромережі, будинкам громадян, а також людям, які проходять і проїжджають повз них. Депутати визначили ці дерева і подали дані у сільраду ще в минулому році. Написали клопотання до РЕМ, бо у багатьох випадках треба відключати струм і знімати проводи, щоб повалити дерево.
     Ніхто з РЕМ не дав ніякої відповіді. Написали знову клопотання - місяців зо два тому. Відповіді не отримали знову. Дуже хотілося б знати, хто нестиме відповідальність за те, що можуть впасти ці сухі дерева або на людей, або на будинки.
  В.ВОРОБЕЙ, депутат сільської ради  

  СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ
     «Промінь» попрохав заступника голови райради В.М. Запорожця висловити свої думки стосовно місця такого важливого державного свята як День Конституції у житті суспільства  
      Ухвалений 13 років тому Основний закон України втілив досягнення вітчизняної і світової конституційної науки, практики конституційного будівництва, відобразив ментальність нашого народу, його волю та прагнення до власної державності. Нині Конституція діє, вимагаючи дотримання її норм кожною посадовою особою, кожним громадянином. Не декларувати, а поповнювати реальним змістом права і свободи, гарантовані нею.  
       Окремо хотілося б згадати про трудові здобутки мешканців району, якими вони зустріли це важливе державне свято. (Детальніше цієї теми я торкнувся під час виступу на урочистих зборах в РБК з нагоди Дня Конституції). Перш за все варто згадати про те. що обсяги промислового виробництва (у порівнянні з аналогічним періодом минулого року) зросли на 30%. Велика заслуга в цьому колективів Новоборовицького спиртозаводу (директор О.Кирилюк) і заводу продтоварів (керівник В.Кононевич). які наростили випуск продукції на 61 і 52%. В агропром-комплексі хороший урожай дозріває на полях СТОВ «Щорссільгоспсервіс» (засновник Г.Божок), псп «Яна Плюс» (засновник О.Веселий), псп «Прогрес» (керівник С.Боб-ровник). Зусилля на покращення стану доріг спрямовують працівники дільниці рай-автодору (майстер А.Проценко) та ВАТ «Обрій» (голова правління Г.Шмаровоз). Вагомий внесок у наповнення бюджету роблять митники (начальник поста «Щорс» О.Медведьов). Поступово змінюється стан справ на краще у депо (начальник В.Зайончковсь-кий), дистанції колії (М.Сахно). станції «Щорс» (С.Сипливий). У виконанні програми соціально-економічного розвитку району у повній мірі задіяні райс-поживспілка (голова Н.Чибис). міське й Петрівське споживчі товариства (О.Науменко і О.Аніщенко), підприємці С.Акусок, НАндрущенко, В.Кириченко, О.Гончаренко, О.Хасенко. Чимало позитиву і в соціальній сфері. Плідно працюють В.Желій (директор школи №1). О. Щербина (директор гімназії). І.Вдовенко (директор ВПУЛГ), лікарі М.Теліман, М.Тунда, працівники культури Н.Добненко. Н.Мокросноп та інші.  
     Наостанок хочу висловити впевненість у тому, що спільним зусиллями ми можемо змінити життя на краще.  

  Чернігівщина на карті України
       Фахівці з шістдесятих років минулого століття фіксують на Чернігівщині зменшення населення. Число новонароджених і в 2008 році у нас вдвічі менше, ніж померлих. У сільській же місцевості ця диспропорція ще глибша - один до чотирьох. Найбільш ураженими демографічною кризою районами є Козелецький, Новгород-Сіверський та Борзнянський. Тільки за минулий рік жителів Чернігівщини стало менше на 1,6 відсотка. В Європі ж, теж занепокоєній зменшенням кількості свого населення, цей показник в середньому становить 0,02 відсотка, повідомила на черговому засіданні прес-клубу «Ділове слово» управління у справах преси та інформації облдержадміністрації перший заступник начальника головного управління статистики Катерина Свистун.
       Кількість населення Чернігівщини змінювалась наступним чином. З 1932 року, коли було створено Чернігівську область. і до 1941-го людей більшало. На початок війни тут жило 1,8 мільйона. Велика Вітчизняна зменшила цю цифру на 500 тисяч. Упродовж двадцяти років, починаючи з 1945-го, кількість населення зростала і досягла 1,6 мільйона осіб. А от з 1966 року людей на Чернігівщині стає все менше і менше. Сьогодні нас залишилося тільки 1,1 мільйона. І якщо нинішні темпи скорочення населення збережуться, за якихось 60 років Чернігівська область може взагалі зникнути з карти України. Адже у 2007 році, умовно кажучи, в області не стало Варвинського району (17 тисяч населення), у 2008-му - Талалаївського (14,5 тисячі населення), а за 5 місяців поточного року - Куликівки чи Срібного (5 тисяч населення). Реально вже 41 село на Чернігівщині не має жодного мешканця.
       Аж ніяк не сприяють поліпшенню демографічної ситуації середній вік та тривалість життя населення. Чернігівщина і тут на гірших позиціях. Середній вік українця сьогодні -40 років, мешканця нашої області - 43. 35 відсотків населення області - пенсіонери, і тільки 13% - діти й молодь до 16 років. Показник демографічного навантаження на працездатну людину у нас найвищий в Україні. Фахівці прогнозують, що середній вік дитини, народженої у 2008 році на Чернігівщині, становитиме лише 66,8 року. Це так звана очікувана тривалість життя. Жінкам при цьому пророчать в середньому 77,4 року, а чоловікам - 59,9. І, знову ж таки, ситуація на селі ще гірша: середньостатистична жінка там доживатиме до 73,2 року, а чоловік - лише до 55,6 року. Тож розмови про збільшення пенсійного віку в Україні, вважає Катерина Свистун, не на часі.
       А от доцільним, і актуальним було б розроблення й реалізація державної цільової програми підтримки й збереження населення Чернігівської області як зони демографічної кризи. І оскільки з 19144 осіб, що покинули Чернігівщину, понад 70% - освічені люди працездатного віку, ця програма має не лише стимулювати зростання народжуваності, як вже започатковано в державі, а й заохочувати молодь залишатися в області.  

  Віктор Янукович: «Депутати, які обіцяли підтримати Партію регіонів у питанні підвищення зарплат і пенсій для найбідніших, розміняли український народ на посади»
   
  Заява лідера Партії регіонів
       - Партія регіонів домоглася, щоб питання про підвищення зарплат і пенсій для найбідніших українців було поставлене на голосування у парламенті. Ми віддали за це свої голоси. Нас підтримали ті депутати з інших фракцій, які мають сумління і вболівають за простих людей.
       Але БЮТ виступив проти підвищення зарплат і пенсій для найбідніших українців. Цим самим Юлія Тимошенко продемонструвала своє ставлення до людей. Адже щодня в телевізійних рекламах вона клянеться в любові до народу. А коли прийшов час, щоб на ділі довести це, вона, як завжди, зробила навпаки. Так само повів себе і Блок Литвина, а також більша частина «Нашої України».
       Вони обіцяли підтримати нас у цьому такому важливому для пюдей голосуванні, але не проголосували. Нам стало відомо, що це - результат торгів, на які депутати пішли з урядом. їм пообіцяли кілька тепленьких хлібних місць, і вони тут же забули, що обіцяли народу відстоювати інтереси простих людей, а не власні шкурні.
       Разом з тим я заявляю: Партія регіонів не відступиться від намірів домогтися поліпшення життя людей. Ми і надалі будемо вимагати від уряду підвищення зарплат і пенсій для найбідніших громадян. І змусимо уряд це зробити.
  Кому это не интерсено, то iphone китайский то, что Вам нужно.
  Прес-служба Партії регіонів

  Читай газету  Щорс - город на Снови

  ↑ Подпишись на новости "Проминь"


  85-річчя району| Звернення районної ради| 65-річчя визволення| Органи самоврядування| Щорська міська рада | Прикордонники, митниця| Охорона здоров'я| Освіта| Захищенність| Інші установи| Локомотивне депо| Дистанція колії| ТОВ МК "Добробут"| ТОВ "Меблева фабрика"| Інші підприємства| Залучення інвестицій| Торгівля і підприємництво| Сільське господарство| Культура і туризм | Спортивне життя |


  главная    гостевая    контакты    карта сайта    наши баннеры
  Copyright © 2008-2011 Щорс любимый город | При перепечатке материалов с сайта активная ссылка обязательна
   
  => Тебе нужна собственная страница в интернете? Тогда нажимай сюда! <=