А   Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 


Електросхема - верстат

Електросхема верстата в поєднанні з кінематичною дозволяє вести роботу в чотирьох режимах.

Електросхема верстата (див. Рис. 52) забезпечує включення і виключення електродвигунів, а також забезпечує управління електромагнітами гідравліки. Електродвигуни і електромагніти є тому виконавчими (вихідними) апаратами електронних схем. Вхідними апаратами електронних схем є: кнопки управління, шляхові вимикачі, контакти активного контролю. Вхідні апарати першими спрацьовують при переході верстата до наступного елементу циклу.

Положення рукоятки перемикача і діаграма його роботи. Електросхема верстата передбачає налагоджувальний і автоматичний режим роботи.

Електросхема верстата повинна передбачати нульовий захист, що виключає мимовільне включення станка (електроприводу) при відновленні раптово зниклої напруги.

Чотиримісне пристосування для прошивки отворів. Електросхема верстата забезпечує роботу як від генератора типу RC, так і від генератора типу RCL з зносом інструменту, близьким до нуля.

Електросхема верстата забезпечує як напівавтоматичний цикл, так і установчі переміщення поздовжнього супорта за допомогою кнопок, розташованих на пульті управління. В останньому випадку кнопкою КУ2 (Насос) за допомогою магнітного пускача КГ включаються електродвигуни гидронасоса Г і мастила С.

Електросхема верстата елементарна і тому в книзі не розглядається.

Електросхема верстата елементарна і тому в книзі не розглядається. Захист електродвигунів і електроапаратів від струмів короткого замикання здійснюється плавкими запобіжниками, а захист від перевантажень - тепловими реле.

Електросхема верстата елементарна і тому в книзі не розглядається.

Електросхема верстата повинна передбачати нульову за-1 ІТУ, що виключає мимовільне включення станка ( електро-рівода) при відновленні раптово зниклої напруги.

Електросхема верстата забезпечує створення у електродвигуна імпульсного моменту, багаторазово (до 10 - 15 разів) зменшеного в порівнянні з номінальним значенням крутного моменту Цей імпульсний момент вибирають такої величини, щоб він зміг провернути провідну частину кінематичного ланцюга коробки швидкостей при попаданні шестерень зуб в зуб. Залежно від положення зубів цей поворот виробляють в одну або іншу сторону. Якщо включений імпульсний момент менше моменту опору, то електродвигун перекидається і імпульсний момент створюється в зворотному напрямку.

Електросхема верстата повинна передбачати захист, що виключає мимовільне включення станка (електроприводу) при відновленні раптово зниклої напруги.

Електросхема верстата забезпечує напівавтоматичний цикл роботи, необхідні блокування та управління генератором з кнопкової станції, встановленої на верстаті.

Електросхема верстата виконана таким чином, що при багатопрохідної роботі пневмопіноль не скидати деталь, а залишає її затиснутою; супорт верстата при поверненні в початкове положення знову підходить до деталі і різець знімає чергову стружку. Це досягнуто тим, що електродвигун розподілення повітря харчується по трьох незалежних електричних кіл, одна з яких може бути включена за допомогою універсального триполюсного перемикача. Перша ланцюг, відповідна однопрохідної роботі, після того як деталь буде проточили, дає команду електродвигуна розподілення повітря; проводиться скидання готової деталі і завантаження нової заготовки. У другій ланцюга, відповідної двухпрохідному роботі, варто проміжне реле, яке замикається спочатку саме, після першого проходу, і тільки після другого проходу електродвигун розподілення повітря отримує імпульс струму. У третій ланцюга стоять два проміжних реле; після першого проходу Замикає першу реле, після другого проходу - друга реле і тільки після третього проходу починає обертатися електродвигун розподілення повітря.

Електросхемою верстата (вона елементарна і тому в книзі не розглядається)[передбачені налагоджувальний і напівавтоматичний режими роботи, що встановлюються перемикачем на пульті управління.

У електросхему верстата подаються сигнали Робоча обробка, Розмір, вони ж дублюються світлом.

Була запропонована принципово нова схема живлення верстата з включенням в неї електроапаратів менших габаритів і ваги.

Для включення в електросхему верстата лічильник оснащують додатковим блоком живлення для випрямлення змінного струму в постійний і зниження напруги з 36 до 24 В.

З'єднання обмоток датчика з електросхемою верстата здійснюється через штепсельної вилки на задній стінці приладу.

Конструкція вимірювальної головки приладу. Коли розмикається лівий контакт, в електросхему верстата слід команда на перехід з чорновою подачі на чистову. Одночасно на панелі загоряється лампочка чистове обробка. При досягненні заданого розміру замикається правий контакт, в електросхему верстата слід команда на відведення шліфувального круга і арретірованія вимірювальних наконечників, а на світлофорному пристрої загоряється лампочка на розмір. Коло з приладом виводиться з кільця.

Доповнення, які необхідно внести в електросхему верстата мод. продуктивність операцій, що виконуються за цією схемою, дуже мала, тому використання цього методу електроерозійної обробки доцільно і економічно виправдано тільки в тих випадках, коли іншими способами виконати задані умови неможливо.

Для приєднання електродвигуна насоса охолодження до електросхемі верстата використовується штепсельної вилки.

При розмиканні правого контакту пневматичного приладу в електросхему верстата подається команда на перехід з чорновою подачі на чистову. Одночасно на панелі пневмоелектроблока загоряється лампочка чистове обробка. При досягненні заданого розміру замикається лівий контакт і в електросхему верстата подається команда на відведення шліфувального круга з приладом. Одночасно по цій же команді аретира вимірювальний наконечник і сопло приладу.

Таким чином, для отримання бесступенчатого регулювання чисел обертів автомата 1А136 істотно ускладнена схема живлення верстата і введені в конструкцію додатково два електродвигуни. Можна вважати, що для діапазону оброблюваних діаметрів в межах 18 - 36 мм немає великої необхідності в безступінчастому регулювання чисел обертів, а поєднання роботи багатьох інструментів зазвичай обмежує необхідне число швидкостей обертання шпинделя, як це випливає з аналізу великого числа налагоджень.

У цьому положенні передній регулювальний гвинт каретки натискає на мікроперемикач, і в електросхему верстата надходить сигнал про те, що головка знаходиться в положенні вимірювання.

Принципова схема. Під час підготовки приладу до роботи необхідно перевірити правильність установки перемикача напруги живлення (127 або 220 в), під'єднати прилад до електросхемі верстата і тільки після двохвилинного прогріву приступити до перевірки приладу.

Якщо з якої-небудь причини, наприклад через перекіс деталі в робочій позиції, фіксатори не ввійшли в отвори деталі, то конечнік КВ-1 не дає команду в електросхему верстата про тому, що на даній позиції відбулася фіксація, і тому наступною команди зажим не буде.

Ланцюги електроконтактних датчиків включаються тільки на час вимірювання через нормально відкритий контакт реле часу IIP, що включається нормально закритим контактом проміжного реле РП, яке включено в електросхему верстата.

Для видачі команд використовуються конфігураційні контакти приладу 1920 і 2122 які в схемі електронних реле (на, схемі не показані) пускають у хід електромагнітні реле Р і PZ. Контакти цих реле включені в електросхему верстата.

Блокування рукояток перемикає між двома, ня (а і можливості обертання перехресних валів (б. В разі застосування однорукояткових систем завдання блокування вирішується завдяки конструкції механізму управління, який допускає тільки потрібні включення. При кнопочному управлінні блокування забезпечується електросхемою верстата. Механізм поперечної подачі ським приводом. при включенні муфти 6 обертання від черв'ячного колеса передається на вал 3 через зубчастий перебір і далі на вал 8 як і в першому випадку. Блокування одночасного включення муфти 6 до 11 забезпечується електросхемою верстата.

Токарно-копіювальний автомат моделі КТ-61 використовується в лінії без істотних переробок і налагоджується на обробку свердла відповідно до керівництвом до верстата. Синхронність його роботи з лінією здійснюється за рахунок деякого зміни електронних схем верстата. Для здійснення завантаження верстата з лотка кантователя до завантажувального штанзі верстата кріпиться додаткова штанга з прапорцями. Для вивантаження заготовок в тару на верстаті встановлюється додатковий лоток.

Кронштейн /вимірювальної головки приладу (рис. 21) встановлено на верхній площині бабки ведучого кола верстата так, що сама вимірювальна головка, підвішена до нього на осі 2 розташовується в вирізі ведучого кола. Після початку циклу обробки деталі через 15 - 20 сек від електросхеми верстата надходить команда і в ліву порожнину гідроциліндра //механізму підведення вимірювальної головки подається масло. При цьому циліндричні твердосплавні наконечники 7 (іноді застосовують ножевидні алмазні наконечники) встановлюються в діаметральноїплощині контрольованої деталі так, що їх точки дотику знаходяться приблизно по середині довжини наконечника. Затримка введення скоби оберігає твердосплавні наконечники від інтенсивного зносу, а алмазні наконечники від викришування, можливого при зіткненні з грубою поверхнею деталі. Арретірованія наконечників виробляється самою контрольованої деталлю при вході скоби на деталь.

На верхньому важелі закріплений двоконтактний електричний датчик 9 ніжка якого впирається в п'яту нижнього важеля. Розмикання першого контакту датчика є сигналом на включення вимірювання в керуючу ланцюг електронних схем верстата. Вимірювальна схема живлення побудована за принципом сіткового контакту.

Однією з модифікацій верстата є верстат, оснащений налагодженням для розрізання плоских заготовок. При цьому з циклу роботи верстата виключений процес ділення, а в електросхемі верстата передбачені відповідні ланцюги.

Наступні команди на підйом будь-якого з кіл даються в такому ж порядку до тих пір, поки нижній коло /бракуватиме над столиком. Це завищення зазначається автоматично подналадчіком нижнього кола (розташованим перед зоною шліфування), і дається електричний імпульс на відповідний апарат, який перебудовує електросхему верстата так, щоб наступні команди від вимірювального пристрою виконувалися в зворотному порядку; при виході із зони шліфування кільця, близькі до верхньої межі допуску, повинні давати команду на опускання верхнього шліфувального круга, а кільця, близькі до нижньої межі допуску, - команду на опускання нижнього шліфувального круга. Ці команди будуть подаватися до тих пір, поки не припиняться імпульси від подналад-чика нижнього кола.

перед налаштуванням до приладу повинен бути поданий стиснене повітря від мережі з тиском 3 - 6 кг /см2 схема живлення приладу повинна бути з'єднана з електросхемою верстата.

Верстат працює по наступному циклу: підведення різця до заготівлі, робочий хід, відведення різця і швидкий зворотний хід. Число проходів, необхідних для отримання певної глибини різьблення, контролюється налаштуванням рахункового реле, і по досягненні заданої глибини верстат автоматично зупиняється. Цикл роботи верстата здійснюється електросхемою верстата.

Різенарізальна головка служить для нарізування різьблення машинним метчиком і може бути встановлена в будь-яку позицію револьверної головки. При нарізуванні різьблення використовують копір, гвинт-гайку з кроками 1 0; 125; 151 75; 2 0; 3 0 мм, набір змінних цанг для закріплення мітчиків, перехідні квадрати. Повний цикл роботи з супортом забезпечується електросхемою верстата.

Після перевірки можливості фрезерування по потужності виробляється налагодження та налаштування верстата на вибрані фактичні число обертів шпинделя і подачу. Після цього приступають до фрезерування горизонтальній площині. Для цього перш за все включають струм в електросхему верстата, а потім пусковою кнопкою електродвигун верстата. Використовуючи ручні переміщення столів і консолі, підводять заготовку під фрезу, забезпечуючи їх легкий дотик. Вручну гвинтом поздовжньої подачі заготовку виводять з-під фрези і за допомогою ручної вертикальної подачі консоль піднімають вгору, забезпечуючи потрібну глибину різання. Відлік можна виробляти від будь-якого розподілу лімба, але практично зручніше вести відлік від нульового положення.

При розмиканні правого контакту пневматичного приладу в електросхему верстата подається команда на перехід з чорновою подачі на чистову. Одночасно на панелі пневмоелектроблока загоряється лампочка чистове обробка. При досягненні заданого розміру замикається лівий контакт і в електросхему верстата подається команда на відведення шліфувального круга з приладом. Одночасно по цій же команді аретира вимірювальний наконечник і сопло приладу.

Коли розмикається лівий контакт, в електросхему верстата слід команда на перехід з чорновою подачі на чистову. Одночасно на панелі загоряється лампочка чистове обробка. При досягненні заданого розміру замикається правий контакт, в електросхему верстата слід команда на відведення шліфувального круга і арретірованія вимірювальних наконечників, а на світлофорному пристрої загоряється лампочка на розмір. Коло з приладом виводиться з кільця.

На металорізальних верстатах встановлюють різні споживачі електричної енергії. Це перш за все електричні двигуни, які споживають основну частину електричної енергії, потім апарати управління, датчики, електромагніти, демагнітізатори, магнітні барабани і освітлювальні установки робочого місця і шафи управління. Іноді в шафах управління встановлюють розетки для живлення переносних ламп і паяльників. Всі споживачі електричної енергії включені в загальну електросхему верстата, в якій розрізняють силову частину, яка містить силові електроприймачі - електродвигуни, і схему управління, куди входять електричні апарати, датчики та інші малопотужні елементи.

Схема установки упорів на керуючому. Управління ж виконується електричною апаратурою, розташованої в шафі і на пульті управління, а також на самому верстаті. Рубильник або пакетні вимикачі, що забезпечують подачу напруги, включаються вручну. Контроль напруги зазвичай здійснюється сигнальною лампою. Управління усіма іншими рухами як у налагоджувальному, так і в автоматичному режимі, передбачається в електросхемі верстата. Пакетний вимикач в більшості випадків здійснює перемикання налагоджувального режиму на автоматичний, після якого необхідно натиснути кнопку Цикл. Супорти при своєму русі включають кінцеві вимикачі або дорожні перемикачі, які подають необхідні команди. При гідравлічному або пневматичному управлінні рухом супортів команди подаються електромагнітом, переключающим золотники або крани.

Верстат має три режими роботи: режим правки, режим налагодження і режим автоматичної роботи. Всі режими встановлюються за допомогою перемикача, що знаходиться на пульті управління. Електросхема забезпечує за допомогою теплових реле захист електродвигунів від перевантажень і за допомогою плавких запобіжників захист від короткого замикання. Аварійне відключення верстата здійснюється кнопкою Стоп. Електросхема верстата елементарна і тому в книзі не наводиться.

Вібрація електрода-інструменту забезпечується гідросистемою. Для цього з обмотки трансформатора 2Тр2 подається змінна напруга на другу обмотку С2 котушки стежить золотника. Виникає при цьому вібрація котушки передається через гідросистему на електрод. Гідросхеми і схема живлення верстата, крім підтримки необхідного зазору між електродом-інструментом і оброблюваною деталлю, забезпечують швидке підведення і відведення електродів.

Основною проблемою введення корекції є вимір температурної деформації контрольованого вироби. Розглянемо самонастраивающуюся систему, призначену для контролю діаметрів (від 130 до 170 мм) доріжок кочення в процесі обробки на центрів шлифовальном автоматі внутрішніх кілець залізничних підшипників. Особливо -, стю системи є компенсація в процесі обробки власне випадкових похибок, пов'язаних з температурними і силовими деформаціями деталі і складових 60 - 80% від загальної похибки обробки. Одночасно в отвір деталі входить хрестоподібний пневматичний калібр 1 компенсаційної вимірювальної системи, який розташований (з урахуванням найменшої деформації кільця) під кутом 35 щодо вертикальної осі. У міру зняття припуску за-зор між соплом 12 і п'ятою 11 зменшується і тиск стисненого повітря в сильфоні 7 підсумовує пневмоелектріческого датчика збільшується. Переміщення сильфона передається на важіль 8 перетворювача, який, повертаючись на шарнірі з плоских пружин 6 спочатку розмикає контакт 3 і в електросхему верстата подається сигнал на перемикання з чорновою подачі на чистову, а потім замикає контакт 4 який видає сигнал на припинення шліфування. У сильфоні 5 підтримується постійний засунений, встановлене при настройці приладу. Це тиск в сильфоні 10 перекривається клапаном 2 і, таким чином, запам'ятовується на протязі всього циклу обробки деталі. Внутрішній діаметр кільця в процесі обробки в зв'язку з нагріванням деталі збільшується, а тиск р в сильфоні 9 зменшується.