Lokalni izbori ' 96

Front Cover
Inst. za sociološki i političko-pravni istražuvanja, 1998 - Political Science - 208 pages
0 Reviews

From inside the book

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Section 1
5
Section 2
7
Section 3
16

10 other sections not shown

Common terms and phrases

анализата анкетата анкетираните бидат бројот весниците вкупниот број влијание ВМРО ВМРО-ДПМНЕ врз гласаат гласање гласањето гласачи гласачите граѓани граѓаните групата дел дена денот доколку ДП државата другите еден единица единицата на локалната единиците закон Законот за локалната избирачи избирачите избирачки список избирачкиот одбор избирачко место избирачот изборен изборен систем изборите изборна изборната кампања изборната комисија изборната одлука изборниот процес изборното изборот имаат Имено испитаниците јавните служби кампањата кандидат за градоначалник кандидатите колку кон ливчиња листа на кандидати листата листите локалната самоуправа локални локалните избори медиумите меѓу модел можат надлежност надлежностите НДП некои нивната нивните оваа овие одговорите однос односно градот Скопје оние определен општините органите партиите партија партијата партиска партиската ПДП ПДПА повеќе податоци политичка партија политички политичките партии прашање прашањето првиот предизборната кампања преку претставници Притоа работи рамките регион Република Македонија рок својата СДСМ сепак сите совет советите според став таа Табела тие три учество член членови членовите на советот

Bibliographic information