Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Fevruarska ispitna sesija

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Fevruarska ispitna sesija   Thu Jan 15, 2009 9:42 pm

Вака изгледа распоредот на испитите во февруарската испитна сесија по предметите битни за прва и втора година (а истовремено и матични од нашата катедра):

Предмет
Дата
Време
Поетика на имагинарното и митот 1
9.02
9:00h
Поетика на ориенталните книжевности 1
9.02
9:00h
Книжевност и антропологија 1
9.029:00h
Хеленска книжевност во комп. контекст 1
5.02
9:00h
Римска книжевност во комп. контекст 1
5.02
9:00h
Теорија на книжевност 1
6.02
9:00h
Теорија на книжевни дискурси 1
6.02
9:00h
Поетика на усмена книжевност 1
4.02
9:00h
Поетика на имагинарното и митот 2
16.02
9:00h
Поетика на ориенталните книжевности 2
16.029:00h
Хеленска книжевност во комп. контекст 2
12.02
12:00h
Теорија на книжевност 2
13.02
9:00h
Теорија на книжевни дискурси 2
13.02
9:00h
За сите кои ги интересираат додатни информации, можете да го видите целосниот распоред на испити закачен на огласната табла пред нашата библиотека. Однапред - со среќа на оние што ќе полагаат.
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Fevruarska ispitna sesija   Thu Jan 15, 2009 9:54 pm

значи терминот за теорија 2ката на 12ти кај Славица нема да важи...

ех...штета
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Fevruarska ispitna sesija   Fri Jan 30, 2009 5:21 pm

Современ Македонски јазик 1 и 2 ќе се полага на 5ти Февруари во 12 часот.

За колегите кои слушаат Англиски јазик под Ц, испитот е на 6ти Февруари во 16 часот.
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
katerinaNumber of posts : 8
Registration date : 2008-10-09

PostSubject: Re: Fevruarska ispitna sesija   Mon Feb 02, 2009 5:04 pm

Jule ova Makedonski 1 i 2 kaj Stojka li e ispitot od lani ili za kaj Veleva?
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Fevruarska ispitna sesija   Mon Feb 02, 2009 6:52 pm

Кај Стојка... 1 и 2, сега учиме 3 и 4... Smile
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
katerinaNumber of posts : 8
Registration date : 2008-10-09

PostSubject: Re: Fevruarska ispitna sesija   Mon Feb 02, 2009 7:15 pm

fala mnogu:)
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Fevruarska ispitna sesija   

Back to top Go down
 
Fevruarska ispitna sesija
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Испити-
Jump to: