Využívanie a opúšťanie negativity.

Každú vnútornú rezistenciu prežívame ako nejakú formu negativity. Každá negativita je odporom. V tomto kontexte sú tieto dve slová takmer synonymné. Negativita sa dá odstupňovať od podráždenia cez netrpezlivosť až k zúrivému hnevu. Od depresívneho naladenia či skľúčenosti po sebevražedné zúfalstvo. Odpor niekedy prebudí emočné telo bolesti (to, čo sme si mi sami v detstve vyhodnotili ako zlé) a vtedy aj nepodstatná situácia môže vyvolať intenzívnu negativitu v podobe hnevu, depresie alebo hlbokého zármutku.

Ego je presvedčené, že môže prostredníctvom negativity manipulovať realitu. Že môže dosiahnuť čo chce. Verí, že môže s jej pomocou pritiahnuť želanú situáciu, alebo odstrániť nepriaznivú situáciu. Kedykoľvek ste nešťastný, ste podvedome presvedčený o tom, že vám vaše nešťastie kúpi to, čo chcete. Ak by ste neverili, že nešťastie bude fungovať, načo by ste ho vytvárali /samozrejme nevedome/? Pravda je taká, že nešťastie nefunguje. Namiesto toho, aby vám privodilo želanú vec, zabráni jej objaviť sa. Namiesto toho, aby odstránilo neželanú situáciu, podporí ju.

Nešťastie je užitočné a funkčné iba v tom, že posilní vaše ego a to ho za to miluje.

Keď sa stotožníte s nejakou negatívnou emóciou, nechcete sa jej zbaviť a bránite sa pozitívnej zmene. Ohrozilo by to vašu identitu depresívnej, nahnevanej a ukrivdenej osoby. Budete ignorovať, odmietať, či sabotovať všetko pozitívne vo svojom živote. Je to bežný jav a je šialený.

Negativita je úplne neprirodzená. Znečisťuje vašu dušu. Medzi znečisťovaním a ničením prírody a obrovskou negativitou, ktorá sa nahromadila v kolektívnej ľudskej duši existuje hlboké spojenie. Žiadna iná životná forma na tejto planéte nepozná negativitu. Poznajú ju len ľudia. A žiadna iná životná forma neznásilňuje a neničí zem, ktorá jej umožňuje. žiť tak, ako ľudia. Videli ste už niekedy nešťastný kvet, alebo vystresovaný dub? Stretli ste depresívneho delfína, alebo žabu s nízkym sebavedomím? Mačku, ktorá nedokáže relaxovať, alebo vtáka plného nenávisti a zlosti? Jediné zvieratá, ktoré občas prejavujú známky negativity, alebo neurotického správania sú tie, ktoré žijú v úzkom kontakte s ľuďmi a tak sú v spojení s ľudskou mysľou a jej šialenstvom.

Pozorujte akúkoľvek rastlinu, zviera a učte sa od nich prijímať to, čo je. Odovzdať sa prítomnému okamihu. Naučte sa od nich bytiu. Naučte sa od nich integrite, celistvosti ateda byť  jedným, sám sebou, byť skutočný. Naučte sa od nich ako žiť a ako umrieť a ako nerobiť zo života a zo smrti problém. Žil som s viacerými Zenovými majstrami - kačkami. Aj kačky mi dali dôležité duchovné lekcie. Už pozorovať  ich je meditácia ako pokojne plávajú po hladine, sú spokojné sami so sebou plne prítomné v prítomnom okamihu. Dôstojné a dokonalé ako môže byť len tvor bez mysle. Občas sa dve kačice pobijú, niekedy bez zjavného dôvodu, inokedy preto, že jedna kačica vošla do súkromného priestoru druhej. Bijú sa zvyčajne len niekoľko sekúnd, potom sa oddelia, každá odpláva opačným smerom a párkrát silno zamáva krídlami. Kačice pokojne plávajú akoby ani k žiadnej bitke nedošlo. Keď som to pozoroval prvýkrát,  odrazu som si uvedomil, že zamávaním krídel sa zbavujú prebytočnej energie, čím zabránia, aby sa im hromadila v tele, kde by sa premenila na negativitu. Je to prirodzená múdrosť. Je to pre ne jednoduché, pretože nemajú myseľ , ktorá by v nich zbytočne živila minulosť, s ktorou by sa stotožňovali.

Nemôžu negatívne emócie obsahovať aj nejaké dôležité posolstvo? Napríklad ak mám často depresie, môže to byť signál, že s mojim životom nie je niečo v poriadku a môže ma to prinútiť zamyslieť sa nad mojou životnou situáciou a niečo zmeniť. Preto musím načúvať tomu, čo mi hovoria emócie a nie ich len tak odmietať  ako negatívne.

Áno, pretrvávajúce negatívne emócie niekedy obsahujú posolstvo tak, ako choroby. Akékoľvek zmeny, ktoré urobíte v práci, vo vzťahoch, alebo vo svojom okolí, sú však len kozmetickou úpravou, pokiaľ nevychádzajú zo zmeny vedomia. Takže musíte urobiť len jednu vec: začať  žiť viac v prítomnosti. Keď dosiahnete určitú úroveň vedomej prítomnosti, nebudete viac potrebovať, aby vám negativita hovorila, čo je vo vašej životnej situácii potrebné. Pokiaľ však máte negatívne emócie, využívajte ich. Využívajte ich ako signál, ktorý vám pripomína, aby ste boli viac prítomný.

 

Ako zabrániť tomu aby vznikali negatívne emócie? A ako sa ich zbaviť keď sú už tu?

Ako som povedal, negatívne emócie prestanú vznikať, keď bude žiť plne v prítomnosti. Nenechajte sa však odradiť. Na tejto planéte je zatiaľ len veľmi málo ľudí, ktorí sú schopní udržať sa v neustálej prítomnosti, hoci niektorí sa k tomu približujú. Verím, že takých ľudí bude čoskoro omnoho viac. Vždy, keď si všimnete, že vo vás vzrástla nejaká forma negativity neberte to ako zlyhanie, ale ako signál, ktorý vám pomáha a hovorí vám: „prebuďte sa, vystúpte z mysle, buďte prítomný“.

V románe Ostrov je opísaný príbeh muža, ktorý stroskotal na opustenom ostrove, kde bol odrezaný od zvyšku sveta. Na tomto ostrove žila unikátna civilizácia. Jej zvláštnosťou bolo, že ľudia, ktorí tam žili, boli na rozdiel od zvyšku sveta, duševne zdraví. Prvá vec, ktorú tento muž postrehol, boli farebné papagáje, ktoré ustavične opakovali slová: „Pozor, tu a teraz! Pozor, tu a teraz!“ Neskôr sa dozvieme, že ich tieto slová naučili ostrovania, aby im neustále pripomínali, byť bdelými. Takže vždy, keď pocítite, že vo vás vzrastá nejaká negatívna emócia, či už ju spôsobil vonkajší faktor, myšlienka, alebo nič zvláštne, čoho by ste si boli vedomí, vnímajte ju ako hlas, ktorý vám opakuje: „Pozor, tu a teraz! Prebuď sa!“ Aj mierne podráždenie je významné a treba si ho všimnúť a preskúmať ho, inak sa vo vás nahromadí množstvo nevedomých reakcií. Ako som už povedal, keď si uvedomíte, že toto energetické pole nepotrebujete vo svojom vnútri a že nemá nijaký význam, jednoducho ho odhodíte. Keď sa vám ho nepodarí odhodiť, príjmite, že je tam a zamierte svoju pozornosť na svoj pocit. Negatívnych emócií sa môžete zbaviť aj tak, že ste priesvitný a vonkajší negatívny podnet sa vás nemôže dotknúť, len cez vás prejde bez vyvolania negatívnej reakcie.

Spôsobov ako sa zbaviť negácií je určite veľa. Ja používam metódu RUŠ.

Je to rýchla, účinná a funkčná metóda.

 

Stačí ak sa rozhodnete zmeniť svoj život, s ostatným vám rád pomôžem.

Edgar ..................................................... 0905 726200, terapia (zavynac :) edgar.sk

Terapia Metódou RUŠ ........................... 120€ za 4 hodiny