Paylaşım

Cumhurbaşkanı Erdoğan Serbest Piyasa Ekonomisi Kurallarına Vurgu Yaptı


 

Bugün Beştepe'de büyükelçilere konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan serbest piyasa ekonomisinin kurallarına vurgu yaptı. İşte konuşmadan detaylar;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de büyükelçileri bir araya getirdi ve yemek öncesinde konuşma yaptı. Konuşmada, Türkiye’nin ekonomide bir kuşatma ile karşı karşıya olduğu yorumunu tekrarlarken, serbest piyasa ekonomisi kurallarından taviz verilmeyeceğini vurguladı. Döviz kurundaki gelişmelerin ekonomik bir temeli olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, temkinli bir şekilde hareket ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, döviz kurundaki saldırıların bir süre daha devam edeceğini ifade etti.

Döviz Kuruna Saldırılar Devam Edecek

10. Büyükelçiler Konferansı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomik kuşatmaya dikkat çekti. “Türkiye’nin ekonomik dinamikleri sağlamdır,” diyen Erdoğan, döviz kurunun ekonomi içerisinde makul seviyelere en kısa sürede geleceğine dikkat çekti. Serbest piyasa ekonomisi kurallarından da taviz verilmeyeceğini vurguladı.

Erdoğan, döviz kurundaki gelişmelerin ülkemize karşı bir saldırı niteliği taşıdığının herkesin tespiti olduğunu söyledi.

Döviz Kurları Türkiye'ye Saldırı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünya Ticaret Örgütü var, atılan adımların bu örgütün umdeleriyle alakası var mı? Ben yaptım oldu diyemezsin. Bir yandan stratejik ortak olacaksın, diye yandan ayağına kurşun sıkacaksın. Böyle bir şey kabullenilebilir mi? Bizim bunlara eyvallah dememiz mümkün değildir,” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, yaşananlara karşı temkinli bir şekilde adımlar atıldığını ve daha atılacak adımlar olduğunu dile getirdi.

Temkinlik Adım Atmaya Devam Ediyoruz

Sosyal medya üzerinden birçok ekonomik terör kişilikleri olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “bunlara karşı da yargımız tedbirlerini almıştır, üzerine gidiyor. Sen benim hafıza kayıtlarımı nereden okuyorsun? Neye göre bunu söylüyorsun? Bunlar ihanet şebekesi. Ama biz bunlara yüz vermeyeceğiz,” ifadelerini kullandı.

Büyükelçilere görevlerinin ne kadar büyük olduğunu hatırlatan Erdoğan, “diplomasinin inceliklerini kullanarak ülkemizin konumunu üst sıralara taşıdınız,” dedi.

Büyükelçilerin Omzularındaki Yük Büyük

Yeni sistemin başarısının insana bağlı olduğunu söyleyen Erdoğan, sistemin pürüzsüz bir şekilde işleyebilmesi için herkesin tam bir koordinasyon içinde çalışması gerektiğini söyledi. “Yersiz kargılardan ve koordinasyon eksikliğine asla tahammülümüz yoktur. Statüsü, konumu, unvanı ne olursa olsun tüm kadrolarımızın aynı adanmışlıkla meseleye eğilmesi gerekiyor,” dedi. Büyükelçilere konferansta başarı dileyen Erdoğan, omuzlarındaki yükün de arttığını söyledi.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın