YARIN HALKIN NOT VERME GÜNÜ


Açıklama:
Kategori: Köşe Yazıları
Eklenme Tarihi: 31Ekim2015
Geçerli Tarih: 19Eylül2018, 10:30
Site: Akdeniz Gazetesi
URL: http://www.akdenizgazetesi.com/yazar.asp?yaziID=10119


Yarın tüm Türkiye tekrar seçim için seçim sandığına gidecek. Halkımız özgür iradesini kullanarak kendisini yönetecek insanları seçecek. Öncelikle yarınki seçimler ülkemiz için, bölgemiz için, ilimiz için hayırlara vesile olsun.

 

Bu seçim farklı bir seçim… 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan Genel seçimde halkımız tek bir partiye hükümet kurma çoğunluğu vermedi, veremedi… Yapılan Koalisyon görüşmelerinde bir sonuç alınamadı. Cumhurbaşkanı bu durum karşısında Anayasa gereği bir seçim hükümeti kurulması için AK Parti Genel Başkanına görev verdi. Yine anayasa gereği meclisteki partilere bakanlık görevi tevdi edildi. Ancak CHP’li vekillerden olumsuz cevap gelirken, HDP’li vekiller Bakanlık teklifine tamam dedi. MHP’den ise Tuğrul Türkeş görevi kabul etti ve partisinden ihraç edildi. Kurulan seçim hükümetinde yer alan HDP’li bakanlar baktılar ki istedikleri gibi at oynatamıyorlar fazla dayanamayıp görevlerinden ayrıldılar. Doğru da yaptılar.

 

Yaşanan seçim propaganda sürecine baktığımızda önceki seçimlere istinaden liderlerin ağızlarından HDP hariç çok da kötü sözler duymadık. Daha aklıselim vaatler, daha dikkatli kullanılan cümlelere şahit olduk.

 

Yine birileri çıktı, hiç aynaya bakmadan “HIRSIZLIK” dedi, “KAÇAK SARAY” dedi, “BÖLÜNÜYORUZ” dedi ama yetkili oldukları yerel yönetimlerde yandaşlarına 10 liralık işleri 100 liraya yaptırdılar, kimsenin sesi çıkmadı.

 

Birileri çıktı, “ALLAH” dedi, “PEYGAMBER” dedi, “KUL HAKKI” dedi, milletin manevi değerlerini kullanarak büyüdü büyüdü ama asli görevi kendisine tebliğ edilince ne kul hakkı kaldı, ne manevi değer… Vatan hainlerine, din düşmanlarına her kanallarından destek vermeye ve onlar için dualar etmeye başladılar.

 

Vatandaşın midesini bulandıran bulandırana ama ben inanıyorum ki bu halk her şeyi iyi ölçer ve iyi değerlendirir. 7 Hazirandan bugüne geçen süreci yaşadılar ve gördüler.

 

Halkımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin Anayasal zorunluluğu gereği bir araya gelip seçim hükümeti kuramayan siyasilerin bir koalisyon hükümeti kuramayacağını da öğrenmiş oldu. Vatandaşlarımız 1 Kasım günü mutlaka bunu göz ardı etmeyecektir.

 

Yarın not verme zamanı tüm siyasi partilere ve maneviyatımızı sömüren sahte maneviyatçılara…

 

1 Kasım 2015 Genel Seçimleri İlimiz, Ülkemiz ve Dünya insanlığı için hayırlı olsun, hayırlara vesile olsun.

 

Saygılarımla…