› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Warsztaty tworzenia pieczęci

› region 22 dni temu    3.09.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Warsztaty tworzenia pieczęci

Odbędą się kolejne warsztaty w ramach projektu „Przyszłość sztuki przeszłości”, tym razem w Suchaczu. Podczas dwudniowych warsztatów „Kroniki na pieczęciach” dzieci i młodzież opracują i wykonają pieczęcie, których tematem przewodnim będą wydarzenia historyczne regionu.

Ideą wykonania pieczęci przez uczestników jest utrwalenie niezwykle istotnego dla regionu i Polski wydarzenia jakim była Bitwa na Zalewie Wiślanym (na wysokości Suchacza) w roku 1463. Bitwa ta rozegrała się pomiędzy flotą Związku Pruskiego, konkretnie elblążan i gdańszczan, a flotą krzyżacką pod dowództwem wielkiego mistrza zakonu Ludwiga von Erlichshausena. Podczas warsztatów uczestnicy powrócą do historycznego wydarzenia, które okazało się zwycięskim dla elblążan i gdańszczan. Tego rodzaju warsztaty, jak tworzenie pieczęci są sposobem na pielęgnowanie tradycji oraz poznawanie historii własnego regionu.

Pieczęcie zostaną opracowane w technikach grafiki warsztatowej, które pozwalają na powielanie ryciny na papierze dzięki matrycy. Tworząc jedną matrycę, można zrobić wiele odbitek w różnych wersjach kolorystycznych. Inspiracji uczestnicy szukać będą w reprodukcjach obrazów, które uwieczniły tę bitwę, wizerunkach łodzi z tamtego okresu oraz w graficznym przedstawieniu daty bitwy.

Zajęcia odbędą się w świetlicy wiejskiej w Suchaczu we wtorek i środę, 4 i 5 września 2018 r. w godz. 15.00 – 18.00. Do udziału w warsztatach zapraszamy dzieci i młodzież z Suchacza i okolic.

Organizatorzy:

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Stowarzyszenie „Jantar”

 

Projekt jest współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.