Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KNN mój komputer został zarażony wirusem ransomware. Skąd mam wiedzieć, który to wa
#1
KNN mój komputer został zarażony wirusem ransomware. Skąd mam wiedzieć, który to jest?   Wygląda na to, że nie przeprowadzono szyfrowania i zmieniono tylko nazwy plików. Udało mi się zmienić nazwy niektórych plików, które znam i jakie treści były w nich zawarte, i mogłem zobaczyć ich zawartość.   Skąd mogę wiedzieć, który wariant jest taki, że mogę go wyczyścić?   Btw prosi mnie o wysłanie bitcoinów na [email protected] (usunąłem część domeny, ale jest to poczta Gmail).   Przeszukałem ten adres e-mail, ale wydaje się, że nie uzyskałem zbyt wiele wyników dotyczących tego konkretnego adresu e-mail.
Reply
#2
Brak pomysłu -1 Wysłane z Sony F3216 za pomocą GAGT
Reply
#3
Scarab-Amnesia Ransomware?
Reply
#4
google metoda podpisu złośliwego oprogramowania i dowiedzieć się, co robi. Zabij proces, który próbuje uruchomić na starcie. Znajdź dodatkowe pliki i twórz i cofaj wszystko, co robi
Reply
#5
CSNation napisał: Brak pomysłu -1 Wysłane z Sony F3216 za pomocą GAGT koizumi888 napisał: Fajnie z was chłopaki, dzięki. Ale jestem naprawdę bezradny co robić.
Reply
#6
ckleow79 napisał: Scarab-Amnesia Ransomware? Tak też odkryłem coś podobnego, ale wygląda na to, że Amnesia Ransomware zmienia nazwy plików na .amnesia, podczas gdy ten, który spowodował, że mój system zmienił moje pliki na [email protected], więc w zasadzie wszystkie pliki mają rozszerzenie .com . Czy może to być wariant? Prawdopodobnie istnieje teraz wiele wariantów.
Reply
#7
ArcticCheetah napisał: google metoda podpisu złośliwego oprogramowania i dowiedzieć się, co robi. Zabij proces, który próbuje uruchomić na starcie. Znajdź dodatkowe pliki i twórz i cofaj wszystko, co robi Jak znaleźć metodę podpisu i proces? Z tego, co widzę, tekst okupu jest bardzo ogólny.
Reply
#8
Po tym odcinku sugeruję, abyś segregował swoje działania internetowe (za pomocą Chromebooka) z głównego komputera. Używaj głównego komputera tylko dla programów Windows, które nie działają na Chromebooku. Oto co teraz robię.
Reply
#9
Wystarczy pobrać avg i uruchomić pełne skanowanie systemu
Reply
#10
Na kogo głosujesz?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)