بخش كتابهاي چاپ سنگي بخش كتابهاي چاپ سنگي

ـ بخش كتابهاي چاپ سنگي و سربي كتابخانه

مخزن چاپ سنگي و سربي كتاب­خانه از بخش‌هاي بسيار مهم اين كتاب­خانه به شمار مي‌آيد؛ اين بخش شامل بر «2015» عنوان كتاب در موضوعات زیر مي‌باشد:

«260» عنوان در فقه جعفري، «44» عنوان در فلسفه­ ی اسلامي، «38» عنوان در كلام شيعه، «69» عنوان در تصوف و عرفان، «28» عنوان در زمينه ­ی پزشكي، «120» عنوان در اصول فقه شيعه، «84» عنوان در زمينه­ ی تفسير، «340» عنوان در زمينه زبان و ادبيات عرب، «305» عنوان در زمينه­ ی ادبيات فارسي، «114» عنوان در زمينه­ ی تاريخ و ده‌ها كتاب ديگر در عناوين ديگر.

تعداد مجموع كتب سنگي و سربي موجود در اين مخزن پیش از «2700» جلد مي‌باشد كه قديمي‌ترين آن تاريخ فرشته، تأليف فرشته استرآبادي است كه در سال «1247» در دو جلد در بمبئي چاپ شده است. خوش­بختانه تمامي كتاب­هاي موجود فهرست‌ نويسي شده و كتاب‌شناسي جامع آن براساس رده‌بندي ديويي به وسيله­ ی فهرست ­نويسان به انجام رسيده است كه به عنوان كتاب مرجع مي‌تواند مورد استفاده كتاب­داران قرار گيرد.

این کتاب­شناسی به صورت کارت­های استاندارد اطلاعات کتاب­شناختی کتاب‌های چاپ سنگی و سربی را ارائه نموده است و به وسیله­ ی انتشارات مدرسه­ ی عالی شهید مطهری چاپ شده است.