Bajram Gecaj ‘godet’ Halil Matoshin: Nuk të prenë sëpata në një vend – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
17 °C

Bajram Gecaj ‘godet’ Halil Matoshin: Nuk të prenë sëpata në një vend

11:45 | 13 Tetor 2017

Ish-zëdhënësi i Mustafës, Bajram Gecaj, ka reaguar ndaj Halil Matoshit të AAK-së.

Thotë se këtij të fundit po i djeg e vërteta. Ia kujton edhe kohën kur, sipas tij, Matoshi e ka kritikuar Presidentin Thaçi, derisa sot, siç shprehet Gecaj, po i del në mbrojtje.

Postimi i Bajram Gecajt:

Shokut tim të gjeneratës, Halil Matoshit, të cilit asnjëherë nuk i prenë sëpata në një vend, i paska djegë shumë e vërteta e thënë këtyre ditëve kundër qeverisë së tij të paguxim të merret me cilëndo nga çështjet e mëdha shtetërore. Madje-madje paska marrë në mbrojtje edhe Presidentin, të cilin nuk besoj se e ka kritikuar (sharë) kush më shumë se ai vetë. Për tekstin patetik të reagimit të tij, Halilit dua vetëm ti rikujtoi thënien e Samuel Johnson-it se “patriotizmi është streha e horrave” dhe ti sugjeroj ti lënë hartimet qesharake e të kryejnë punët për të cilat janë “zgjedhur” dhe për çka kolegët e tij qeveritarë kishin përdorë dhunë të shfrenuar e primitive.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!