Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru
 
 FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Komu przeszkadza Putin? Webster Tarpley

 
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Polska Prasa / Dowolne media po polsku
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
jurЗарегистрирован: 10.05.2009
Сообщения: 504

СообщениеДобавлено: Чт Дек 22, 2011 6:13 am    Заголовок сообщения: Komu przeszkadza Putin? Webster Tarpley Ответить с цитатой

Webster Tarpley, 10 grudnia 2011, World Crisis Radio:


Ostrzegałem, że anglo-amerykański wściekły pies imperialistyczny będzie próbował używać wszelkich sztuczek by zdestabilizować Rosję. Mają obsesję na temat Putina – nienawidzą i boją się go jak nikogo innego na tej planecie. Putin jest kluczowy, jest sercem, duszą, pięścią i nerwami światowego oporu przeciw aparatu imperialistycznego Wall Street i City od London (zwanego też mafią Rotszyldów i Rockefellerów, przyp. M.P.). Nalegam więc inne kraje świata by się przyłączyły do siły oporu Putina i Rosji, przy czym zaznaczam, że nie jestem bezkrytyczny wobec nich, powinno się na przykład usunąć Kudrina, co już zrobili, teraz należy się pozbyć Miedwiediewa – wielkiego przegranego tych wyborów.
Pamiętajmy, że fundamentalne problemy nie są teraz w Rosji, są w Londynie i przede wszystkim w Waszyngtonie – amerykańsko – brytyjskie elity rządzące, które dostają szału, przekroczyli wszelkie progi, jest to śmiertelny kryzys… Kilka lat temu w lecie 2006 roku powiedziałem Reutersowi, że Waszyngton jest ogarnięty psychozą- było to w ostatnich dniach Busha, Cheneya i neokonserwatystów – w 2006, 2007 i 2008. Teraz jest nieco inaczej. Nie jest to psychoza wojny, jest to psychoza destabilizacji, jest to mania zniszczenia osiągnięć arabskiej wiosny, arabskiego przebudzenia – wszystko co się stało od operacji Wikilieaks autorstwa CIA.
Odkąd ujawnili dokumenty około rok temu, których celem był Ben Ali, Mubarak, Kaddafi, Assad, Putin, Berlusconi, Karzai, Kirshner z Argentyny, Maliki z Iraku – każdy z listy wrogów CIA został mocno uderzony. Zauważmy, że żaden polityk w USA, Wielkiej Brytanii czy Izraelu nie został w ogóle dotknięty, co potwierdził Departament Stanu ustami Alec Rossa. To właśnie od czasu ujawnienia dokumentów przez Wikileaks, mamy tę falę destabilizacji. To jest oczywiście robota CIA, Departamentu Stanu, National Enownment for Democracy złożonego z członków z obu skrzydeł politycznych (partii Republikanów i Demokratów), którzy się zjednoczyli w walce mającej na celu obalenie rządów i zastąpienie ich oligarchią na wzór modelu finansowego USA.

To właśnie pustoszy świat. Dawno już was ostrzegałem, że nastąpi tsunami destabilizacji, Ben Ali w styczniu, Mubarak w lutym, a potem nie mogli już zdążyć według planu- chcieli usunąć Kaddafiego w marcu, a Assada w kwietniu lub maju. Niezależnie od tego kontynuują, próbują w Jemenie, w Syrii i tak jak mówiłem, będą chcieli to ciągnąć aż do Teheranu. Podczas wyborów w czerwcu 2009 im nie wyszło, ale nie rezygnują – będą nadal atakować od Teheranu aż do Pekinu i Moskwy. I wierzą, że im się to uda. To są szaleńcy. O ile mi wiadomo, nie mają żadnych baz w tych krajach, choć nigdy nie wiadomo – zawsze są jakieś tajne operacje (…)

Ostrzegałem, że jeśli tylko się okaże, że Putin znów będzie prezydentem Rosji, a wiem to od rosyjskich przyjaciół, to nastąpią próby destabilizacji Rosji podczas tych wyborów. Anglo-amerykanie wiedzą, że powrót Putina jest na dwie 6-letnie kadencje – czyli będzie to 12 kolejnych lat Putina, a może i więcej. Dla nich jest to nieakceptowalne, dlatego są gotowi posunąć się bardzo daleko w próbach destabilizacji poprzez wojnę ekonomiczną, mieszanie się w sprawy wewnętrzne, wirtualne akty wojny przeciwko Rosji.
A Rosja to wielki przeciwnik, to nie jest jakiś bezbronny mały kraj – jest to wielki niepodbity jeszcze obszar, jeśli mowa o najnowszej historii. Rosjanie to całkowicie inna mentalność niż narody, z którymi mieliśmy do czynienia. Dumni i bardzo niezależni.

Putin, jest prawdopodobnie najlepszym liderem świata, choć jeszcze raz zaznaczę, nie jest perfekcyjny. Podczas tych wyborów stało się to czego oczekiwałem – Anglo-amerykanie, chcieli wykorzystać te wybory w celu destabilizacji Rosji. Należy pamiętać o ważnej sztuczce z „kolorowymi rewolucjami” – potrzebne są sztucznie stworzone sondaże, które mają udowodnić, że oficjalne wyniki wyborów są nieprawdziwe, że ludzie tak naprawdę chcieli wybrać marionetki NATO, jak to było np. w przypadku Mussabi w Iranie. Wielkim kłamstwem anglo-amerykańskich mediów w tym tygodniu, było to,że utrata 77 miejsc przez partię Putina, Jedną Rosję, była wielką przegraną.
Chwileczkę, ale czyja jest to przegrana?! Czyje nazwisko było na listach, drodzy anglo-amerykańscy komentatorzy? To był Miedwiediew! To było usunięcie Miedwiediewa i jego słabej polityki przez Rosjan! Putin pozostał nietknięty, jego nazwisko nie było na listach (…)
Tragedia w Libii nigdy by się nie wydarzyła gdyby nie konszachty Miedwiediewa, co potwierdził ambasador rosyjski Khaimov. W rzeczywistości była to zdrada fundamentalnych interesów rosyjskich ze strony Miedwiediewa, pamiętamy że oferował on nawet wysłanie „sił pokojowych”, które by się połączyły z imperialistami. Opinia społeczna w Rosji zauważyła też, że Miedwiediew oferuje toksyczną „dyplomację hamburgerową” w stosunku do Obamy, nie wiadomo co miała oznaczać jego wizyta w „Dolinie Krzemowej” (Silicon Valley w Kalifornii), tak jakby była ona symbolem przyszłości świata – przecież połowa z tych kompanii zbankrutowała, posłużono się bail-outami by utrzymać te praktyki monopolowe. Bill Gates jest monopolistą, konspiratorem jeśli chodzi o handel. Niedawno zmarły Steve Jobbs był monopolistą, wyzyskiwał zagraniczną siłę roboczą, stosował cały katalog nadużyć Rockefellera. A Miedwiediew próbował wmówić, że Dolina Krzemowa jest modelem dla modernizacji Rosji?

Musimy przyznać, że Rosjanie mają dobre wyczucie, swoim głosowaniem podziękowali Miedwiediewowi za to co zrobił – od Libii, aż po hamburgery i Dolinę Krzemową itd. On wciąż mówi, że wszystkie nieprawidłowości w głosowaniu powinny być wyjaśnione. Przykro mi, ale to nie może być traktowane jako głos Rosjan. Prędzej jest nim to co mówi Putin, że mieszanie się w wewnętrzne sprawy Rosyjską Federację przez USA jest nie do zaakceptowania. Muszę tu przeprosić wszystkich Rosjan za skandaliczne zachowanie Hillary Clinton, która oświadczyła, że wybory w Rosji nie były „wolne”. Na jakiej podstawie ona to oparła? Na raportach agentów CIA, tych samych, którzy zapewniali o obecności broni masowego rażenia w Iraku?
Putin ma rację, Hillary wprowadza zamęt, próbuje wywołać zamieszki w środku Moskwy (…) Jest to interferencja w sprawy Rosji, ale oznacza to też słabość. Jak wielu agentów CIA może zmobilizować w Moskwie by stworzyć tam odpowiednik placu Tahiri? Kim mogą być ci agenci? Przecież nie będą mówić wprost, że pracują dla CIA. To mogą być zaimportowani międzynarodowcy, lub też bezrobotna młodzież – jestem pewien, że zostali już wysłani z zachodniej Europy, Kaukazu, republik bałtyckich – cokolwiek można było użyć – kibiców, chuliganów itd.

Wmawia się nam, że w Moskwie są demonstracje. Ilu było uczestników? 5 tysięcy, 10 czy 15? Mówi się, że w sobotę będzie 35 tysięcy demonstrantów. Byłem na manifestacjach pokojowych w Waszyngtonie, które miały po 50 -100 tysięcy uczestników. Nie wywarły żadnego wpływu na politykę Busha juniora.
A tu na wielki kraj 150 – 160 milionów ludzi, mamy 35-tysięczną demonstrację chuliganów. I to ma oznaczać, że rząd jest w jakiś sposób nielegalny?
Fox News pokazuje na przykład demonstracje z Grecji z plakatami w języku greckim jako to co się dzieje w Rosji. Zakładają oni, że jesteśmy aż takimi ignorantami, że nie potrafimy odróżnić pomiędzy cyrylicą i językiem greckim.

Co zarzuca wyborom CIA? Z jednej strony to, że ukradziono wiele głosów wyborczych i że w związku z tym wybory są nieważne. a z drugiej, że Jedna Rosja straciła bardzo wiele głosów. Tak więc czy jest to oszustwo w głosowaniu czy przegrana Jednej Rosji? A oni jeszcze twierdzą, że jeśli by nie ukradziono głosów, to przegrana byłaby jeszcze większa. Jest to wtrącanie się do wewnętrznych spraw. Mamy tu grupę „Golos” z National Endownment for Democracy/CIA/Mi-6 – tego układu Judasza. Tak samo ta Fundacja Helsińska, która powstała po traktacie w 1975 roku, tak samo mocno spenetrowana przez NATO.
Mamy tego idiotę Mc Caina, który się wydziera obiecując Putinowi „rosyjską wiosnę”. Nieszczęśliwie jest to okres, w którym naziści polegli pod Moskwą, nie jest to więc dobry czas by robić tam ofensywy.
Jest pewne, że w tę sobotę CIA zmobilizuje wszystkie siły w Moskwie by pokazać na co ich stać.

Ale przeciętnego Rosjanina nie fascynują słabe rządy, pamiętają wszak marionetkę Międzynarodowego Funduszu Walutowego i NATO, Jelcyna i jego premiera Gaidara, tych którzy doprowadzili do umocnienia nomenklatury, prywatyzacji przez tych oligarchów. W tym tygodniu była nowa kampania poparcia dla Chodorkowskiego, bogatego pasożyta, który chciał zorganizować zamach stanu, chciał sprzedać złoża naftowe Syberii dla Chevron Oil, kosztem krwi i kości Rosjan, którzy poświęcili swoje życie w obronie tychże podczas II wojny światowej. Teraz mamy sądzić, że Chodorkowski jest w porządku, że jest ofiarą systemu i prześladowań. Bardzo mi przykro, ale chciał wysprzedać Syberię i niech lepiej tam zostanie, aż się przekona, że lepiej tego nie robić. Przeciętny Rosjanin wie jak wygląda rząd marionetkowy, wygląda jak rząd Jelcyna, który spowodował coś w rodzaju wielkiej depresji – nastąpił spadek produkcji 30-40%. Tak więc podsumowując, jeśli do wyboru jest Putin lub chaos, to nie ma tu dyskusji.
Jest tu jeszcze czynnik międzynarodowy. Obecnie w USA dyskutuje się o tej tarczy antyrakietowej. Ławrow twierdzi, że ze strony NATO nie ma chęci do negocjacji, tak więc Rosja jest zmuszona przeciwdziałać we własnym zakresie, co może oznaczać odmowę realizacji ostatniego etapu porozumienia Start, tak więc możemy niedługo mieć zainstalowane w zachodniej części Rosji te jądrowe działa balistyczne o krótkim zasięgu, które będą wycelowane w wyrzutnie ADM. Jest to bardzo ważny temat – chodzi o podstępny wyprzedzający atak USA na Federację Rosyjską, jest to najpoważniejsza sprawa w świecie, byłaby to bowiem zgodnie z definicją III wojna światowa. Już 6 lat temu dwóch amerykańskich ekspertów pisało o amerykańskim uderzeniu wyprzedzającym na Rosję i Chiny – i chyba to nie pozostało niezauważone. W przypadku uderzenia wyprzedzającego, mielibyśmy do czynienia z fragmentaryczną i nieskoordynowaną odpowiedzią Rosji, a systemy ADM miałyby za zadanie zlikwidowanie i tego oporu, zredukowałoby cenę jaką zapłaciłby agresor.
System ADM nie jest wycelowany w Iran, ani inne „wrogie państwa”, jest wycelowany w Rosję. Jest to czyste szaleństwo – komu zależy na ściągnięciu całego NATO na granice Rosji? Jaki byłby motyw dla Amerykanów – obrona odległych republik bałtyckich? Kto by się narażał dla tej prowokacyjnej polityki?
Jest to robota demagogów w naszym kraju, którzy z jednej strony wprowadzają oszczędności, a z drugiej chcą odzyskać popularność forsując wojnę z Rosją.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Webster_Tarpley

źrodło i tłumaczenie
http://monitorpolski.wordpress.com/2011/.....bster-tarp
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
AborygenЗарегистрирован: 14.12.2010
Сообщения: 796
Откуда: Barossa Valley

СообщениеДобавлено: Ср Дек 28, 2011 1:39 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ostatnie wielotysięczne demonstracje w rosyjskich miastach pokazują, że Puttin przeszkadza nie tylko "wściekłym psom imperialistycznym" ale i Rosjanom.
_________________
Who the fuck is General Failure and why is he reading my disk?
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
jurЗарегистрирован: 10.05.2009
Сообщения: 504

СообщениеДобавлено: Ср Дек 28, 2011 5:31 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Aborygen писал(а):
Ostatnie wielotysięczne demonstracje w rosyjskich miastach pokazują, że Puttin przeszkadza nie tylko "wściekłym psom imperialistycznym" ale i Rosjanom.

Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
golemЗарегистрирован: 17.03.2006
Сообщения: 10861

СообщениеДобавлено: Ср Дек 28, 2011 6:12 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Krótko mówiąc:

Эти оппозиционеры существуют на деньги США, и являются послушными псами своих заокеанских хозяев; не секрет, что все так называемые "оппозиционеры" – враги нашего народа – финансируются плутократическим Западом, живут на его подачки.

Pytanie kto był autorem powyższej wypowiedzi?
Odpowiedź - (Йозеф Геббельс, 12 марта 1933 года) Wink

_________________
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Маша_Зарегистрирован: 12.01.2009
Сообщения: 2342
Откуда: Варшава

СообщениеДобавлено: Ср Дек 28, 2011 8:04 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Podpisuję się szczególnie pod tym:
jur писал(а):
Muszę tu przeprosić wszystkich Rosjan za skandaliczne zachowanie Hillary Clinton, która oświadczyła, że wybory w Rosji nie były „wolne”. Na jakiej podstawie ona to oparła? Na raportach agentów CIA, tych samych, którzy zapewniali o obecności broni masowego rażenia w Iraku?

jur писал(а):
W tym tygodniu była nowa kampania poparcia dla Chodorkowskiego, bogatego pasożyta, który chciał zorganizować zamach stanu, chciał sprzedać złoża naftowe Syberii dla Chevron Oil, kosztem krwi i kości Rosjan, którzy poświęcili swoje życie w obronie tychże podczas II wojny światowej.

jur писал(а):
Przeciętny Rosjanin wie jak wygląda rząd marionetkowy, wygląda jak rząd Jelcyna, który spowodował coś w rodzaju wielkiej depresji – nastąpił spadek produkcji 30-40%. Tak więc podsumowując, jeśli do wyboru jest Putin lub chaos, to nie ma tu dyskusji.

jur писал(а):
Odkąd ujawnili dokumenty około rok temu, których celem był Ben Ali, Mubarak, Kaddafi, Assad, Putin, Berlusconi, Karzai, Kirshner z Argentyny, Maliki z Iraku – każdy z listy wrogów CIA został mocno uderzony.

* * *
golem писал(а):
Krótko mówiąc:

Эти оппозиционеры существуют на деньги США, и являются послушными псами своих заокеанских хозяев; не секрет, что все так называемые "оппозиционеры" – враги нашего народа – финансируются плутократическим Западом, живут на его подачки.

Pytanie kto był autorem powyższej wypowiedzi?
Odpowiedź - (Йозеф Геббельс, 12 марта 1933 года)


Golem, porównanie Tarpley'a do Goebbels'a jest nie na miejscu.
O Tarpley'u:
"Jego postać zasługuje na uwagę ze względu na szacunek, jaki darzą go publicyści niezależni, częstość, z jaką pojawia się w mediach niezależnych, oraz ważność i zarazem przewidywalność jego analiz. Zawsze, gdy dzieją się ważne rzeczy w polityce globalnej, proszony jest o wypowiedź lub zapraszany jest do dyskusji panelowych. Jest autorem interesujących doniesień ze świata polityki, niedostępnych dla przeciętnego widza i czytelnika. Jego poglądy są ważnym kontrapunktem dla propagandy uprawianej w mainstreamowych mediach korporacyjnych."
http://wolnemedia.net/media/kim-jest-webster-tarpley/
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
AborygenЗарегистрирован: 14.12.2010
Сообщения: 796
Откуда: Barossa Valley

СообщениеДобавлено: Ср Дек 28, 2011 8:23 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Маша_ писал(а):

Golem, porównanie Tarpley'a do Goebbels'a jest nie na miejscu.


Tarpley twierdzi, że zamachy z 11 września 2001 roku zostały zaplanowane przez służby specjalne oraz środowiska powiązane z kompleksem militarno-przemysłowym USA. W pismach i przemówieniach opisywał model tzw. operacji pod obcą flagą, realizowanych przez ściśle powiązaną sieć amerykańskiego przemysłu wojskowego i służb oraz korporacyjne media, oceniając że geneza tego zjawiska wywodzi się jeszcze z czasów tzw. spisku prochowego mającego miejsce w XVII-wiecznej Anglii.

NO COMMENTS Laughing
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Маша_Зарегистрирован: 12.01.2009
Сообщения: 2342
Откуда: Варшава

СообщениеДобавлено: Ср Дек 28, 2011 8:35 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A dlaczego od razu "no"? Wystarczy popatrzeć na daty - zabójstwo Massuda, World Trade Centre, wprowadzenie wojsk NATO do Afganistanu.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
golemЗарегистрирован: 17.03.2006
Сообщения: 10861

СообщениеДобавлено: Ср Дек 28, 2011 8:36 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Маша_ писал(а):

Golem, porównanie Tarpley'a do Goebbels'a jest nie na miejscu.
O Tarpley'u:
"Jego postać zasługuje na uwagę ze względu na szacunek, jaki darzą go publicyści niezależni, częstość, z jaką pojawia się w mediach niezależnych, oraz ważność i zarazem przewidywalność jego analiz. Zawsze, gdy dzieją się ważne rzeczy w polityce globalnej, proszony jest o wypowiedź lub zapraszany jest do dyskusji panelowych. Jest autorem interesujących doniesień ze świata polityki, niedostępnych dla przeciętnego widza i czytelnika. Jego poglądy są ważnym kontrapunktem dla propagandy uprawianej w mainstreamowych mediach korporacyjnych."
http://wolnemedia.net/media/kim-jest-webster-tarpley/

Nie interesuje mnie kim jest p. Tarpley i nie o nim pisałem. Odniosłem się do zdjęcia powyżej mojego postu i do pewnego zjawiska zauważalnego po wyborach w Rosji. W ramach walki z niezadowolonymi /trudno jeszcze mówić o opozycji, stopień organizacji jest /poza komunistami/ niewielki/ pojawiły się głosy mające ich zohydzić w oczach współobywateli. Padały min. te argumenty którymi posługiwał się Goebbels.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
jurЗарегистрирован: 10.05.2009
Сообщения: 504

СообщениеДобавлено: Чт Дек 29, 2011 7:25 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Golem pisał. ( Padały min. te argumenty którymi posługiwał się Goebbels. )Niemcow (OPOZYCJA) jest również symbolem zjawiska jakie nasiliło się wraz z objęciem przez niego stanowiska premiera ,zjawisko to nazywa się "zabójstwa dziennikarzy".Oto lista zamordowanych dziennikarzy :
Mikołaj Łapin 13 styczeń 1997 r - zastrzelony
Aleksej Jełdaszow 20 styczeń 1997 r pchnięcie nożem
Jurij Bałdin 3 luty 1997 r pogruchotanie czaszki ciężkim narzędziem
Wiaczesław Zwonarinw 3 luty 1997 r uraz czaszki
Wadim Birjukow 24 luty 1997 r obszerne uszkodzenie mózgo-czaszki
Władimir Alijew 20 marzec 1997 r rozległy uraz czaszki
Mikołaj Mozlin 30 marzec 1997 r śmiertelnie pobity
Waleria Kriwoszejewa 5 wrzesień 1997 r uszkodzenie mózgu
Aleksej Korkin 10 maja 1997 r śmiertelnie pobity,przed śmiercią torturowany
Lidia Łazarenko 19 październik 1997 r uszkodzenie naczyń mózgu
Władimir Zbrackij 30 styczeń 1998 r pobicie ze skutkiem smiertelnym
Iwan Fediunin 2 luty 1998 r śmierć od ran zadanych nożem
Lira Łobacz 6 kwiecień 1998 r uduszona
Igor Mjasnikow 20 maja 1998 r śmierć od rany zadane nożem
Larysa Judina 7 czerwiec 1998 r zastrzelona
Anatol Lewin-Utkin 24 sierpień 1998 r ciężkie uszkodzenie mózgo-czaszki
Mirbaba Sjeidow 27 sierpień 1998 r pchnięcie nożem
Władimir Ustn 28 sierpień 1998 r ogłuszony a po tym uduszony
Wiktor Szamro 29 sierpień 1998 r pobity ze skutkiem smiertelnym
Feriu Sidaui 2 wrzesień 1998 r smiertelnie pobity
lista obejmuje wyłącznie te przypadki w związku z którymi wszczęto śledztwo ,przypadków "samobójstw" i "nieszczęśliwych wypadków " lista nie obejmuje. Список журналистов, убитых при вице-премьере Борисе Немцове http://www.politonline.ru/ventilyator/5802.html
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
golemЗарегистрирован: 17.03.2006
Сообщения: 10861

СообщениеДобавлено: Чт Дек 29, 2011 8:33 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Taką listę można by pewnie ciągnąć dalej Wink . Warto pamiętać, że w latach 90 przestępczość w Rosji była na wyższym poziomie niż obecnie. Nadto system polityczny był inny i realna walka polityczna / w powiązaniu z gangsterskimi często układami niektórych polityków/ skutkowała odstrzeliwaniem dziennikarzy reprezentujących politycznych konkurentów zlecającego zabójstwo. Do tego dochodzą dziennikarze którzy narazili się miejscowym notablom krytycznymi artykułami.
_________________
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
jurЗарегистрирован: 10.05.2009
Сообщения: 504

СообщениеДобавлено: Пт Янв 20, 2012 2:35 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Specjalista od kolorowych rewolucji nowym ambasadorem USA w Moskwie. Nowym ambasadorem USA w Rosji został Michael McFaul, znany specjalista od “kolorowych” rewolucji. Jego jednym z pierwszych spotkań odbyło się z przedstawicielami rosyjskiej opozycji. W spotkaniu tym uczestniczył także składający kilkudniową wizytę w Rosji zastępca sekretarza stanu William Burns. Zaproszenia na spotkanie otrzymali: pierwszy zastępca przewodniczącego komitetu spraw zagranicznych Dumy Państwowej, komunista Leonid Kałasznikow, deputowani do Dumy z partii Sprawiedliwa Rosja – Oksana Dmitrijewa i Ilja Ponomariow, lider partii Jabłoko Siergiej Mitrochin oraz liderzy niezarejestrowanej partii Parnas Borys Niemcow i Władimir Ryżkow. Rozmawiano o sytuacji w Rosji po grudniowych wyborach parlamentarnych, przebiegu kampanii przed marcowymi wyborami prezydenckimi i przygotowaniach do kolejnych akcji opozycji w obronie prawa do uczciwych wyborów.
Burns i McFaul spotkali się też z aktywistami społeczeństwa obywatelskiego i obrońcami praw człowieka, w tym z liderem ruchu “O prawa człowieka” Lwem Ponomariowem i szefową stowarzyszenia Gołos Lilią Szybanową. Omawiano kwestie przestrzegania praw człowieka w Rosji.

j.s. mp.info i osw.waw.pl
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
RainЗарегистрирован: 07.01.2005
Сообщения: 21245
Откуда: Варшава/Москва

СообщениеДобавлено: Пт Янв 20, 2012 3:02 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No chodzą ludzie do swojego pracodawcy, żeby składać raporty. Na szczęście dobrze wiemy, że nie wygrają z naszym twardym kgb-owcem...
_________________
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
AborygenЗарегистрирован: 14.12.2010
Сообщения: 796
Откуда: Barossa Valley

СообщениеДобавлено: Чт Янв 26, 2012 3:34 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
No chodzą ludzie do swojego pracodawcy, żeby składać raporty.

Ciekawe...
To Amerykanie rosyjskich komunistów utrzymują?... Shocked Laughing
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
RainЗарегистрирован: 07.01.2005
Сообщения: 21245
Откуда: Варшава/Москва

СообщениеДобавлено: Чт Янв 26, 2012 8:25 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A rosyjscy komuniście nie pyskują, a siedzą spokojnie w Dumie ze swoimi procentami. Ogólnie rzecz biorąc wszystkie partie wiedzą, jakie mają poparcie dlatego nie opuszczają Dumy np. w formie protestu. Zrobiłyby to, gdyby rzeczywiście miała miejsca poważna falsyfikacja. Toby dopiero był sabotaż...

Na tym filmie komuszków nie ma, tylko zdrowa demokratyczna opozycja:
http://www.youtube.com/watch?v=_kqe-h3_J_U

Wyobrażam sobie reakcję mediów i społeczeństwa w Polsce gdyby jakiś Palikot czy SLD chodziło na Belwederską do Ambasady Rosji na konsultacje i spotkania z nowym rosyjskim ambasadorem. Smile

Cobyś powiedział po takich wizytach o takiej opozycji Aborygenie? Powiedz szczerze...

_________________
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
AborygenЗарегистрирован: 14.12.2010
Сообщения: 796
Откуда: Barossa Valley

СообщениеДобавлено: Чт Фев 02, 2012 3:48 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
w Polsce gdyby jakiś Palikot czy SLD chodziło na Belwederską do Ambasady Rosji na konsultacje i spotkania z nowym rosyjskim ambasadorem.


Byli tacy co chodzili....
Ale teraz omijają ambasadę Rosji szerokim łukiem Very Happy Very Happy Very Happy
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
RainЗарегистрирован: 07.01.2005
Сообщения: 21245
Откуда: Варшава/Москва

СообщениеДобавлено: Чт Фев 02, 2012 4:44 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A nas wręcz przeciwnie. Pojawia się nagle jakiś Nawalny, który studiował w USA (dokładnie jak Saakaszwili), Aleksejewa (obywatelka USA) otrzymywała po 90000 funtów od gościa, który okazał się brytyjskim szpiegiem (słynna afera z kamieniem-nadajnikiem w parku, wartym kilka milionów).

Nawet ja, nie będąc od pewnego czasu zafascywany putnizmem w Rosji, dochodzę do wniosku, że lepiej Putin i "edinorosy" niż te fachowcy od pomarańczowych rewolucji i wiosen ludu...

_________________
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
golemЗарегистрирован: 17.03.2006
Сообщения: 10861

СообщениеДобавлено: Чт Фев 02, 2012 4:58 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
A nas wręcz przeciwnie. Pojawia się nagle jakiś Nawalny,

Nawalny pojawił się już dawno temu Wink
Dopóki zwalczał korupcję nikt się go nie czepiał.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
RainЗарегистрирован: 07.01.2005
Сообщения: 21245
Откуда: Варшава/Москва

СообщениеДобавлено: Чт Фев 02, 2012 5:06 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Tym, co kradną to się nie podobało. Później jednak Kasparow polecił go... Wiesz, polecił. I znalazł się na uniwerze Yale...
_________________
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
golemЗарегистрирован: 17.03.2006
Сообщения: 10861

СообщениеДобавлено: Чт Фев 02, 2012 5:40 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No OK ale mój kolega z biura też studiował w USA. To jeszcze nie czyni z niego agenta wpływu /nawiasem mówiąc ma do USA stosunek dosyć krytyczny/.
Za komuny sam chodziłem do konsulatu USA w Poznaniu. Mieli fajną bibliotekę i najnowsze czasopisma Smile
Kiedyś pomagałem jednej Amerykance i w ramach tego konsul zawiózł mnie i ją do Warszawy /trzeba było polatać po urzędach/. Kiedy powiedziałem konsulowi, że ojciec kolegi jeździ do Iranu z batonikami Prince Polo stał się nagle strasznie ciekawski Laughing Laughing Chyba nie uwierzył w batoniki Laughing
A ze znajomymi założyliśmy Towarzystwo Polska - USA. Spotykałem się także z amerykańskim ambasadorem I co ? I nic. Chemia nie zadziałała Wink

_________________
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
RainЗарегистрирован: 07.01.2005
Сообщения: 21245
Откуда: Варшава/Москва

СообщениеДобавлено: Чт Фев 02, 2012 6:17 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
No OK ale mój kolega z biura też studiował w USA. To jeszcze nie czyni z niego agenta wpływu /nawiasem mówiąc ma do USA stosunek dosyć krytyczny/.
Za komuny sam chodziłem do konsulatu USA w Poznaniu. Mieli fajną bibliotekę i najnowsze czasopisma Kiedyś pomagałem jednej Amerykance i w ramach tego konsul zawiózł mnie i ją do Warszawy /trzeba było polatać po urzędach/. Kiedy powiedziałem konsulowi, że ojciec kolegi jeździ do Iranu z batonikami Prince Polo stał się nagle strasznie ciekawski Chyba nie uwierzył w batoniki
A ze znajomymi założyliśmy Towarzystwo Polska - USA. Spotykałem się także z amerykańskim ambasadorem I co ? I nic. Chemia nie zadziałała

Z całym szacunkiem, chemia nie tylko zadziałała, ale nawet komunizm upadł, z czego Polska jest bardzo dumna. Polacy przez cały ogólniak nosili oporniki, nienawidzili ZSRR, reżym, jaruzela i marzyli o tym, żeby do kraju wkroczyły wojska USA. My tego nie chcemy i mamy zupełnie inne historycznie uwarunkowane stosunki z tym krajem...

W samych studiach, kontaktach czy nawet zamiłowaniu do tego kraju, jego kultury i historii nie ma nic kryminalnego. Jest to zupełnie inny przypadek i inny przykład. Gdyby nie nasza obszerna wiedza na temat technologii (znanych u nas jako technologie czy rewolucje pomarańczowe) nikt nie miałby do Nawalnego żadnych zarzutów. Jest facet, założył blog i myśli po swojemu. Co by tam nie mówić o Putinie, ale za jego czasów to jest, jak widzimy (o dziwo!) możliwe.

Wyłącznie po czynach tych opozycjonistów ich osądzamy. Jest niewielka grupa, która próbuje za wszelką cenę nie bez pomocy obcych mocarstw, nie bez ich finansowania i otwartego wsparcia (powtarzam "otwartego") zburzyć coś (co nie jest wcale idealne), nic nie oferując w zamian. Tak dostał się do władzy Saakaszwili, to samo miało miejsce w 2005 Ukrainie (wszyscy wiemy, że wtedy właśnie Janukowicz zebrał większość głosów), to samo obserwujemy w niektórych krajach arabskich.

Garstka "niesogłasnych" nie poradzi sobie z reżymem bez pomocy z zewnątrz, bez dużej kasy, a czasami nawet bez bombowców. Nawet Polska walczyła z komuną w ścisłej współpracy i przy pomocy CIA. Cel uświęca środki.
Załóżmy, że ktoś na twoim terenie (w domu, w rodzinie) zaczyna podpuszczać żonę, dzieci, opowiadać im historie o tym, jaki jesteś zły, przynosi im prezenty, zaprasza do siebie, namawia do zdrady (przecież ma prawo odejść) itd. Wiem, że to nie jest dobry przykład, ale w polityce też tak jest.

Mamy nasze wewnętrzne sprawy i nie rozumiem dlaczego we własnym kraju sami nie możemy spokojnie dokonywać wyborów. A jak podejrzenie, że ok były naruszenia od razu cały świat leci nam na pomoc 0,1% niezadowolonego społeczeństwa?

Według opinii zupełnie niezależnych ekspertów i obserwatorów wybory do Dumy 2011 były najbardziej poprawne i uczciwe ze wszystkich w najnowszej historii wolnej Rosji. Naruszenia miały miejsce i wyglądało to obrzydliwie, biorąc pod uwagę ilu z nas darzy zaufaniem Putina i jego partię. Łącznie 36 spraw jest rozpatrywanych z czego 17 dotyczą Edinej Rosji. Teraz niech mi ktoś powie ile naruszeń to prawdziwe naruszenia, a nie prowokacje. Ja osobiście nie wiem, nikt nie wie. I z tego powodu mamy prawie rewolucję w kraju. Czy to jest normalne? Rewolucja teraz rodzi się w blogach, w sieci, w komórkach i laptopach, gdziekolwiek poprzez kreowanie histerii. Scenariusz jest znany.
Lenin i jego bolszewicka banda działali podobnie...

Z drugiej strony, jaki problem. Piszę tutaj nie o prawie narodu do protestów, lecz o tym, jakie obrzydzenie odczuwam w stosunku do naszej kretyńskiej paskudnej opozycji. W odróżnieniu od USA, w których w pierdlu siedzi już ponad 6000 aktywistów protestów masowych z Wall Street u nas nie siedzi nikt. W BY po wyborach wyszli, dostali w ryj i cisza... Wszyscy w domach piją herbatę. Jestem pewien, że jak Nawalny trafia na "15 sutok" do aresztu ma diety z ambasady USA. Na pewno są dla niego przewidziane jakieś fajne premie i bonusy...

W związku z tym na tych wyborach nie będę już "ZA" Putina, będę przeciwko "OPOZYCJI"...

_________________
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
golemЗарегистрирован: 17.03.2006
Сообщения: 10861

СообщениеДобавлено: Чт Фев 02, 2012 6:27 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Pisząc o chemii pisałem o swoim stosunku do USA.

Co do opozycji w Rosji. Jeżeli to taka garstka to nie było sensu podkręcać wyniku wyborów.

W Polsce też jest opozycja która lata do innego mocarstwa po pomoc. Nazywa się PIS i biega do USA. I jeszcze ma 30% Laughing Jakoś musimy to znosić.

Naród nie jest głupi. Raz dał się nabrać i wystarczy.
Po obecnej opozycji w Rosji niczego się nie spodziewam. Jeżeli jednak system polityczny stanie się luźniejszy / łatwiejsze zakładanie partii, progi procentowe itd itp/ to za 4 lata scena polityczna może wyglądać inaczej.

_________________
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
RainЗарегистрирован: 07.01.2005
Сообщения: 21245
Откуда: Варшава/Москва

СообщениеДобавлено: Чт Фев 02, 2012 7:20 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Słyszałem, że zakładanie partii ma być łatwiejsze. W ogóle muszę powiedzieć, że zdaniem bardzo wielu naprawdę mądrych ludzi ta cała sytuacja z wyborami i opozycją tylko wzmocni Rosję. Władza w ostatnich latach poczuła się bardzo komfortowo, można powiedzieć funkcjonowała na luzie. Na reszcie zrozumieli, że być może, kradną po raz ostatni... Smile Będą musieli pracować lepiej, wydajniej, więcej swoich wsadzać za łapówki, bardziej dbać o porządek w strukturach, np. takich jak nowo powstała policja. Generalnie o to chodzi, bo jedna sprawa to niezadowolenie Akunina, który lata do MSK z Paryża lub Ksenii Sobczak, mającej miliony po ojcu. Takie paradoksy zdarzają się w Rosji.

Z kolei Putin, zdaniem wielu, popełnił jeden błąd - nie zadbał o to, żeby dowiedzieć się o nastrojach w społeczeństwie, nie skonsultował swojego powrotu z elektoratem. Niezależnie od tego, jak dużo zrobił dla kraju i wciąż robi, niektórzy mają go dość. W Rosji to wszystko kojarzy się z Breżniewem i z epoką, w której nie było alternatywy i nie było wyborów. Obecnie mamy inną sytuację, ale do bólu przypomina tę starą. I coś z tym trzeba zrobić... Moim zdaniem nie chodzi o same partie i ich ilość lecz o kadry, o nowych liderów...

_________________
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
golemЗарегистрирован: 17.03.2006
Сообщения: 10861

СообщениеДобавлено: Чт Фев 02, 2012 8:02 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Generalnie o to chodzi w demokracji. O możliwość wyboru i kontrolę władzy. To rodzaj kopa w tyłek od narodu. ZAWSZE z pożytkiem dla władzy bo przecież toczący się kamień nie porasta mchem Wink
_________________
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
jurЗарегистрирован: 10.05.2009
Сообщения: 504

СообщениеДобавлено: Сб Фев 04, 2012 6:24 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ojciec Aleksandra Litwinienki, który był głównym aktorem agresji medialnej na Putina, całkowicie zmienił zdanie. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gF2YPdYOQ7s
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
RainЗарегистрирован: 07.01.2005
Сообщения: 21245
Откуда: Варшава/Москва

СообщениеДобавлено: Сб Фев 04, 2012 6:56 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Szkoda, że w Polsce nie uwierzą... Poczytaj komentarze pod filmem. Tradycyjne...
_________________
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
SerekЗарегистрирован: 17.03.2006
Сообщения: 2544
Откуда: Warszawa

СообщениеДобавлено: Сб Фев 04, 2012 7:08 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Następna w kolejce do zwolnienia wdowa. Ciekawe co zrobi...
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
AborygenЗарегистрирован: 14.12.2010
Сообщения: 796
Откуда: Barossa Valley

СообщениеДобавлено: Вт Фев 07, 2012 12:40 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Szkoda, że w Polsce nie uwierzą...
Nie tylko w Polsce nie uwierzą.
Podejrzewam, że nawet w Rosji nie uwierzą...
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
jurЗарегистрирован: 10.05.2009
Сообщения: 504

СообщениеДобавлено: Вт Фев 07, 2012 7:42 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
Następna w kolejce do zwolnienia wdowa. Ciekawe co zrobi...
Zarabia na śmierci męża i ma Opiekuna. Śmierć Dysydenta - Goldfarb Alex, Litwinienko Marina za 37,49 zł . Teściu (były) to nie rodzony Ojciec ,więc go olała.Jaką role miałby pełnic w nowym związku,przyzwoitki ?
Wink
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
jurЗарегистрирован: 10.05.2009
Сообщения: 504

СообщениеДобавлено: Пн Фев 20, 2012 5:45 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

F. William Engdahl
Tłumaczenie: davidoski. sobota, 18 lutego 2012
Rosja i globalna agenda USA


Waszyngton wyraźnie chce obalić Putina w Rosji

Hillary Clinton i jej mocodawcy najwyraźniej zdecydowali, że perspektywa Putina, jako następnego prezydenta Rosji, jest potężną przeszkodą w ich planach. Niewielu jednak rozumie dlaczego. Dzisiejsza Rosja, w parze z Chinami i do pewnego stopnia Iranem, tworzą kręgosłup jedynej obecnie efektywnej osi oporu przeciwko światu zdominowanemu przez jedno supermocarstwo.

8 grudnia, kilka dni po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych w Rosji, pokazujących gwałtowny spadek popularności partii Jedna Rosja premiera Putina, Putin oskarżył Stany Zjednoczone, a w szczególności sekretarz stanu Hillary Clinton, o sponsorowanie rosyjskich demonstrantów opozycyjnych i ich protestów wyborczych. Putin stwierdził:

(Amerykańska) sekretarz stanu szybko oceniła wybory, mówiąc, że są nieuczciwe i niesprawiedliwe, jeszcze zanim otrzymała materiały obserwatorów z Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (OBWE - międzynarodowej instytucji monitorowania wyborów).[1]

Putin kontynuował uznając, że przedwczesne komentarze Clinton były sygnałem dla grup opozycyjnych, że rząd Stanów Zjednoczonych poprze ich protesty. Komentarze Clinton były "sygnałem dla działaczy, którzy prowadzą aktywną współpracę z Departamentem Stanu USA", oświadczył Putin, doświadczony oficer rosyjskiego wywiadu.[2]

Największe zachodnie media albo zbagatelizowały oświadczenie Putina, albo prawie całkowicie skupiły się na materiałach o powstawaniu ruchu rosyjskiej opozycji. Szybkie zbadanie sprawy wskazuje, że Putin zbagatelizował stopień bezczelnej ingerencji amerykańskiego rządu w procesy polityczne jego kraju. Mówimy tu o kraju, który nie jest Tunezją, Jemenem czy nawet Egiptem. Mówimy o drugim na świecie supermocarstwie jądrowym, nawet jeśli gospodarczo nadal może być mniejszą potęgą. Hillary igra z termojądrowym ogniem.


Demokracja czy coś innego?

Putin bez dwóch zdań nie jest mistrzem świata w praktykowaniu tego, co większość uważa za demokrację. Jego zapowiedź sprzed kilku miesięcy, że on i obecny prezydent Miedwiediew uzgodnili zamienić się miejscami po wyborach prezydenckich 4 marca, zszokowała nawet wielu Rosjan, uznających to jako brudną politykę siły i zawieranie układów za kulisami. Jednakże to co Waszyngton robi, ingerując w tę zmianę reżimu, jest bardziej niż nachalne i interwencjonistyczne. Ta sama administracja Obamy, która właśnie podpisała ustawę wprowadzającą w życie środki skutecznie drące na strzępy Kartę Praw Konstytucji Amerykańskiej[3] pozuje na najwyższego światowego arbitra przestrzegania tego, co określa demokracją.

Przyjrzyjmy się bliżej oskarżeniom Putina o wtrącanie się USA w proces wyborczy Rosji. Jeśli spojrzymy, zobaczymy otwarte przyznanie się we własnym sprawozdaniu rocznym z sierpnia 2011 roku, że waszyngtońska organizacja pozarządowa o nieszkodliwej nazwie Narodowy Dar dla Demokracji (NED), znajduje się wszędzie na terenie Rosji.

Narodowy Dar dla Demokracji (NED) finansuje Międzynarodowe Centrum Prasowe w Moskwie, gdzie około 80 międzynarodowych organizacji pozarządowych może odbywać konferencje prasowe na dowolny temat, jaki chcą. NED finansuje liczne "rzecznictwa młodzieży" i warsztaty przywódcze, aby "pomóc młodzieży zaangażować się w działalność polityczną". W rzeczywistości, oficjalnie w 2010 roku wydali ponad 2.783.000 dolarów na dziesiątki takich programów w całej Rosji. Wydatki za rok 2011 nie zostaną opublikowane, aż do drugiej połowy 2012 roku.[4]

NED finansuje także kluczowe rosyjskie "niezależne" sondaże opinii publicznej i monitorowania wyborów, kluczowe elementy na podstawie których może potem twierdzić, że dokonano oszustw wyborczych. NED finansuje także częściowo Regionalną Organizację Społeczną w Obronie Praw i Swobód Demokratycznych "GOLOS." Według rocznego raportu NED fundusze zostały wydane "na przeprowadzenie szczegółowej analizy cykli wyborczych w Rosji jesienią 2010 i wiosną 2011 roku, które obejmują monitorowanie prasy, agitacji politycznej, aktywności komisji wyborczych i innych aspektów stosowania ustawodawstwa wyborczego w długoterminowych przygotowaniach do wyborów".[5]

We wrześniu 2011, na kilka tygodni przed grudniowymi wyborami, NED sfinansował konferencję w Waszyngtonie, na którą zaproszono "niezależną" rosyjską organizację badania opinii publicznej, Centrum Levada. Jak podaje własna strona internetowa NED, Levada (kolejny odbiorca pieniędzy NED-u),[6] przeprowadził serię sondaży - standardowe metody stosowane na Zachodzie do analizy odczuć obywateli. Sondaże przedstawiły "nastroje wyborców w okresie przed wyborami do Dumy i wyborami prezydenckimi, odbiór kandydatów i partii oraz zaufanie wyborców do systemu «sterowanej demokracji», który został ustanowiony w ostatniej dekadzie".

Jednym z prelegentów konferencji w Waszyngtonie był Władimir Kara-Murza, członek krajowej rady Solidarnost ("Solidarność"), ruchu demokratycznej opozycji w Rosji. Według NED, jest on także "doradcą do Dumy lidera opozycji Borysa Niemcowa". Inny mówca pochodził z prawicowego neo-konserwatywnego Hudson Institute.[7]

Niemcow, jedna z najbardziej znanych postaci opozycji anty-Putinowskiej, jest obecnie także współprzewodniczącym Solidarnosti, której nazwa imituje polską "Solidarność" z czasów Zimnej Wojny, gdy CIA finansowała opozycję robotników z Lechem Wałęsą na czele. Więcej o Niemcowie za chwilę.

15 grudnia 2011, znów w Waszyngtonie, dokładnie wtedy kiedy wzniecona została seria wspieranych przez USA protestów przeciwko Putinowi dowodzonych przez Solidarnost i inne organizacje, NED odbył kolejną konferencję pod tytułem "Aktywność młodzieży w Rosji: Czy Nowa Generacja stanowi różnicę?" Jednym z głównych mówców był Tamirlan Kurbanov, który według NED, "ostatnio pracował jako oficer programu w biurze moskiewskiego Narodowego Demokratycznego Instytutu Spraw Międzynarodowych, gdzie był zaangażowany w rozwój i rozszerzanie możliwości organizacji politycznych i obywatelskich, promowanie uczestnictwa obywateli w życiu publicznym, a w szczególności zaangażowanie młodzieży".[8] Narodowy Instytut Demokratyczny jest ramieniem NED.


Ciemna historia Narodowego Daru dla Demokracji (NED)

Pomaganie młodzieży w zaangażowaniu w działalność polityczną jest dokładnie tym, co NED robił w ciągu ostatnich kilku lat w Egipcie, aż do obalenia Mubaraka. Ten sam NED służył pomocą w czasie wspieranych przez USA "kolorowych rewolucji" na Ukrainie i w Gruzji w latach 2003-2004, które wyniosły do władzy wspierane przez USA pro-NATO-wskie marionetki. Ten sam NED aktywnie promował "prawa człowieka" w Birmie, Tybecie i bogatej w ropę prowincji Xinjiang w Chinach.[9]

Jak odkryli uważni analitycy "pomarańczowej rewolucji" na Ukrainie w 2004 roku i wielu innych kolorowych rewolucji finansowanych przez reżim amerykański, kontrola nad sondażami i zdominowanie międzynarodowych mediów, zwłaszcza głównych stacji telewizyjnych, takich jak CNN czy BBC, jest zasadniczym elementem agendy destabilizacyjnej Waszyngtonu. Levada Center będzie prawdopodobnie odgrywać kluczową rolę w tym względzie, poprzez publikowanie sondaży wskazujących na niezadowolenie z reżimu.

Według swego własnego opisu, Narodowy Dar dla Demokracji (NED) jest "prywatną fundacją non-profit, poświęconą wzrostowi i umacnianiu instytucji demokratycznych na całym świecie. Każdego roku, dzięki finansowaniu przez Kongres Amerykański, NED wspiera za granicą ponad 1000 projektów grup pozarządowych, które pracują na rzecz demokratycznych celów w ponad 90 krajach."[10]

Bardziej szlachetnie i wspaniałomyślnie to już brzmieć nie może. Wolą jednak nie wspominać o swojej prawdziwej historii. Na początku lat 1980 dyrektor CIA, Bill Casey, przekonał prezydenta Ronalda Reagana do stworzenia wiarygodnej prywatnej organizacji pozarządowej, NED, w celu wspierania globalnej agendy Waszyngtonu za pomocą innych środków niż bezpośrednie akcje CIA. Było to częścią procesu "prywatyzacji" wywiadu USA, aby jego praca stała się bardziej "skuteczna". Allen Weinstein, który pomógł napisać projekt ustawodawstwa ustanawiającego NED, powiedział w wywiadzie dla Washington Post w 1991 roku, że "wiele z tego co robimy dzisiaj jawnie, było 25 lat temu wykonywane potajemnie przez CIA".[11] Interesujące. Większość funduszy dla NED-u pochodzi, poprzez Kongres USA , od amerykańskich podatników. NED jest pod każdym względem, kształtu i formy, narzędziem amerykańskiego wywiadu.

NED został stworzony za czasów administracji Reagana, aby funkcjonować jako de facto CIA, sprywatyzowane tak, aby umożliwić jej większą swobodę działania. Członkowie zarządu NED są zazwyczaj wybierani ze społeczności Pentagonu i amerykańskiego wywiadu. Pośród nich był emerytowany generał NATO Wesley Clark, człowiek który przeprowadził bombardowanie Serbii przez USA w 1999 roku. Kluczowe osoby powiązane z tajnymi działaniami CIA, które zasiadały w zarządzie NED, to Otto Reich, John Negroponte, Henry Cisneros i Elliot Abrams. Przewodniczącym Zarządu NED w 2008 roku był Vin Weber, twórca ultrakonserwatywnej organizacji Empower America i pozyskiwacz funduszy na kampanię George'a W. Busha. Aktualnym prezesem NED jest John Bohn, były prezes kontrowersyjnej agencji ratingowej Moody's, która odegrała nikczemną rolę we wciąż rozwijającym się upadku rynku nieruchomości w USA. Wśród członków obecnego zarządu NED jest także Zalmay Khalilzad, neo-konserwatywny ambasador USA w Iraku i w Afganistanie za czasów Busha. [12]


Dobrze przeszkolona opozycja wobec Putina

Pouczające jest również spojrzenie na czołowe postacie opozycji w Rosji, które zdają się w ostatnich dniach wysuwać do przodu. Aktualnym "chłopcem z plakatu" rosyjskiej opozycji, ulubieńcem młodzieży, a zwłaszcza zachodnich mediów, jest rosyjski bloger Aleksiej Nawalny, którego blog nosi tytuł LiveJournal. Nawalny ma poczesne miejsce jako quasi-męczennik ruchu protestów, po spędzeniu 15 dni w więzieniu Putina za uczestnictwo w zakazanej demonstracji. W dużym proteście ulicznym w Boże Narodzenie 25 grudnia w Moskwie, Navalny, być może z powodu zbyt częstego oglądania romantycznych filmów Siergieja Eisenstein'a o rosyjskiej rewolucji 1917 roku, powiedział do tłumu: "Widzę wystarczająco ludzi tutaj, żeby zająć Kreml i Biały Dom, [Dom Prezydenta Rosji] właśnie teraz..."[13]

Zachodnie media korporacyjne są zauroczone Nawalnym. Angielskie BBC opisało Nawalnego jako "prawdopodobnie jedyną większą postać opozycji, jaka pojawiła się w Rosji w ciągu ostatnich pięciu lat", a amerykański magazyn "Time" nazwał go "rosyjskim Erin'em Brockovich'em", interesujące odniesienie do hollywoodzkiego filmu z udziałem Julii Roberts o badaczu i aktywiście. Jednak bardziej istotny jest fakt, że Nawalny uczęszczał do elitarnego amerykańskiego East Coast Yale University, będącego również domem rodziny Bush-ów, w którym był "Członkiem Świata Yale".[14]

Charyzmatyczny Nawalny jest także jednak (lub był) na liście płac NED-u, organizacji powołanej przez Waszyngton do destabilizacji reżimów. Zgodnie z postem na własnym blogu Nawalny'ego LiveJournal, był on wspierany przez NED w latach 2007-2008.[15] [16]

Obok Nawalny'ego, kluczowe postacie ruchu protestów antyputinowskich skupione są wokół Solidarnosti, która została założona w grudniu 2008 przez Borysa Niemcowa, Władimira Ryżkowa i innych. Niemcow jest ostatnim człowiekiem, który się nadaje do protestów przeciwko korupcji. Według wydania czasopisma Business Week Russia z 23 września 2007, Niemcow przedstawił rosyjskiego bankiera Borisa Brewnowa Gretchen Wilson, obywatelce USA i pracownicy International Finance Corporation, finansowego ramienia Banku Światowego. Wilson i Brewnow pobrali się. Z pomocą Niemcowa Wilson udało się sprywatyzować zakłady celulozowo-papiernicze Bałachna za groszową cenę 7 milionów dolarów. Przedsiębiorstwo zostało potem wydrenowane do cna, a następnie sprzedane szwajcarsko-bostońskiemu bankowi inwestycyjnemu z Wall Street, CS First Boston Bank. Roczne obroty zakładów wynosiły około 250 milionów dolarów.[17]
CS First Boston Bank opłacał także kosztowne wycieczki Niemcowa na bardzo drogie Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Kiedy Niemcow został członkiem gabinetu, jego protegowany, Brewnow, został mianowany przewodniczącym Zjednoczonego Systemu Energetycznego Rosji, JSC. Dwa lata później, w 2009 roku, Borys Niemcow, dzisiejszy "Pan Antykorupcja", używał swoich wpływów, aby oczyścić Brewnowa z zarzutów o defraudację miliardów aktywów JSC.[18]

Niemcow brał również pieniądze od uwięzionego rosyjskiego oligarchy Michaiła Chodorkowskiego, gdy ten w 1999 roku przy pomocy swoich miliardów próbował kupić rosyjski parlament i Dumę. W 2004 roku Niemcow spotkał się z wygnanym z Rosji miliarderem-oligarchą Borysem Bieriezowskim na tajnym zebraniu z innymi wygnanymi rosyjskimi potentatami. Kiedy Niemcow został szczegółowo przepytany przez władze rosyjskie w sprawie zarzutów o zagraniczne finansowanie swojej nowej partii politycznej "Dla Rosji - Bez Bezprawia i Korupcji", amerykańscy senatorowie John McCain, Joe Liberman oraz Mike Hammer z Rady Bezpieczeństwa Narodowego ruszyli Niemcowowi w sukurs.[19]

Bliski koleżka Niemcowa, Władimir Ryżkow z Solidarnosti, jest również ściśle związany ze szwajcarskimi kręgami Davos, założył nawet Syberyjskie Davos. Według danych rosyjskiej prasy z kwietnia 2005 r., Ryżkow powołał w 2003 roku „Komitet 2008” dla "wyciągnięcia" funduszy uwięzionego Michaiła Chodorkowskiego wraz błagania o środki zbiegłych oligarchów, takich jak Borys Berezowski i zachodnich fundacji, takich jak Fundacja Sorosa. Celem tego wysiłku miało być zmobilizowanie "demokratycznych" sił przeciwko Putinowi. 23 maja 2011 Ryżkow, Niemcow i kilku innych złożyło dokumenty, aby zarejestrować nową „Partię Wolności”, pod pretekstem wystawienia kandydata na prezydenta przeciwko Putinowi w 2012 r.[20]

Inną prominentną twarzą ostatnich antyputinowskich demonstracji jest były mistrz świata w szachach, Garri Kasparow, przedzierzgnięty w prawicowego polityka, kolejny twórca Solidarnosti. Kasparow został zidentyfikowany kilka lat temu jako członek zarządu neokonserwatywnego waszyngtońskiego think-tanku wojskowego. W kwietniu 2007 roku Kasparow przyznał, że był członkiem Zarządu Rady Bezpieczeństwa Narodowego Centrum ds. Polityki Bezpieczeństwa, "bezpartyjnej organizacji non-profit, specjalizującej się w polityce, identyfikacji, działaniach, potrzebach i zasobach, które są niezbędne dla amerykańskiego bezpieczeństwa". W Rosji Kasparow jest bardziej zniesławiony z powodu swych wcześniejszych powiązań finansowych z Leonidem Newzlinem, byłym wiceprezesem Jukosu i partnerem Chodorkowskiego. Newzlin uciekł do Izraela, po oskarżeniu w Rosji o morderstwo i zatrudnianie zabójców w celu wyeliminowania "przeszkadzających ludzi", w czasie kiedy był wiceprezesem Jukosu.[21]

W 2009 roku Kasparow i Niemcow spotkali się z ni mniej ni więcej jak samym prezydentem Barackiem Obamą, na jego osobiste zaproszenie w Hotelu Ritz Carlton w Waszyngtonie, w celu omówienia opozycji przeciwko Putinowi w Rosji. Niemcow wezwał Obamę do spotkania się z siłami opozycji w Rosji: "Jeśli Biały Dom przystanie na sugestię Putina, aby rozmawiać tylko z pro-putinowskimi organizacjami, będzie to oznaczać, że Putin wygrał, ale nie tylko to: Putin będzie miał pewność, że Obama jest słaby", powiedział wtedy. Podczas tej samej amerykańskiej wyprawy w 2009 roku Niemcow został zaproszony do wystąpienia w nowojorskiej Radzie Stosunków Zagranicznych, najbardziej wpływowego think-tanku amerykańskiej polityki zagranicznej. Co istotne, nie tylko więc amerykański Departament Stanu i wspierane przez USA polityczne organizacje pozarządowe, takie jak NED, przelewają miliony na budowanie anty-putinowskiej koalicji na terenie Rosji. Prezydent USA osobiście zaangażował się w ten proces.[22]

Ryżkow, Niemcow, Navalny i były minister finansów Putina Aleksiej Kudrin, wszyscy byli zaangażowani w organizację anty-putinowskiej bożonarodzeniowej demonstracji w Moskiwie 25 grudnia, która przyciągnęła około 120.000 ludzi.[23]


Dlaczego Putin?

Nasuwa się pytanie: dlaczego Putin w tym momencie? Odpowiedzi nie musimy szukać daleko.

Waszyngtonu, a zwłaszcza reżimu Obamy, w najmniejszym stopniu nie obchodzi, czy Rosja jest demokratyczna, czy nie. Ich problemem jest przeszkoda, jaką prezydentura Putina stanowi dla planów Waszyngtonu osiągnięcia całkowitej dominacji nad naszą planetą. Zgodnie z rosyjską konstytucją, prezydent Federacji Rosyjskiej jest głową państwa, najwyższym dowódcą wojskowym i posiadaczem najwyższego urzędu w Federacji Rosyjskiej. Obejmuje więc bezpośrednią kontrolę nad polityką obrony i polityką zagraniczną.

Musimy zatem zapytać, jakiego rodzaju będzie to polityka? Wysoko w agendzie Putina będą silne środki zaradcze przeciw jawnemu okrążeniu Rosji przez NATO, z niebezpiecznymi instalacjami pocisków rakietowych Waszyngtonu dookoła Rosji. "Reset" stosunków Hillary Clinton znajdzie się w śmietniku, o ile już nie jest. Możemy też spodziewać się bardziej agresywnego wykorzystywania karty energetycznej Rosji, z dyplomacją „rurociągową” stosowaną do pogłębiania więzi gospodarczych pomiędzy europejskimi członkami NATO, takimi jak Niemcy, Francja i Włochy, ostatecznie osłabiających wsparcie Unii Europejskiej dla agresywnych środków NATO przeciw Rosji. Możemy spodziewać się pogłębienia zwrotu Rosji w stronę Eurazji, zwłaszcza w stronę Chin, Iranu i być może Indii, w celu wzmocnienia wątłego kręgosłupa oporu wobec planów Waszyngtonu ustanowienia Nowego Porządku Światowego.

Wykolejenie Rosji będzie jednak wymagało więcej niż kilku demonstracji w Moskwie i Petersburgu zorganizowanych w lodowatej pogodzie przez stado skorumpowanych i podejrzanych figur, jak Niemcow czy Kasparow. Jasne jest, że Waszyngton napiera na wszystkich frontach – na Iran i Syrię, gdzie Rosja ma ważną bazę marynarki wojennej, na Chiny, na kraje strefy euro przewodzone przez Niemcy, a teraz na Rosję. Wygląda to na ostateczny atak upadającego supermocarstwa.

Stany Zjednoczone są de facto zbankrutowanym supermocarstwem nuklearnym. Rola dolara jako waluty rezerwowej jest obecnie podważana, jak nigdy dotąd, od czasu ustanowienia systemu z Bretton Woods w 1944 roku. Ta rola dolara wraz z utrzymywaniem przez Stany Zjednoczone pozycji niekwestionowanej największej światowej potęgi militarnej były podstawą amerykańskiej hegemonii od 1945 roku.

Osłabiając rolę dolara w handlu międzynarodowym i ostatecznie jako światowej waluty rezerwowej, Chiny rozliczają obecnie handel dwustronny z Japonią we własnych walutach, odstawiając dolara na bok. Rosja realizuje podobne kroki ze swoimi głównymi partnerami handlowymi. Głównym powodem, dla którego Waszyngton rozpoczął wojnę walutową na pełną skalę przeciwko euro pod koniec 2009 roku, była próba oddalenia coraz większego zagrożenia, że Chiny i inne kraje mogą odwrócić się od dolara w kierunku euro jako waluty rezerwowej. To nie jest drobna sprawa. Waszyngton finansuje swoje zagraniczne wojny w Iraku, Afganistanie, Syrii, Libii i innych krajach poprzez fakt, że Chiny i inne kraje swoją nadwyżkę handlową inwestują w obligacje skarbowe USA. Jeśli to ulegnie zmianie, stopy procentowe w USA wzrosną znacząco i presja finansowa na Waszyngton stanie się ogromna.

W obliczu rosnącej erozji swego dotąd niepodważalnego statusu jedynego globalnego supermocarstwa, Waszyngton w coraz większym stopniu zwraca się ku surowej sile militarnej dla podtrzymania tego statusu. Aby to się udało, Rosja musi zostać zneutralizowana wraz z Chinami i Iranem. Będzie to główną agendą następnego prezydenta USA, ktokolwiek nim będzie.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
jurЗарегистрирован: 10.05.2009
Сообщения: 504

СообщениеДобавлено: Сб Мар 03, 2012 11:11 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

"Polacy łakną takiego mocnego przywódcy" - przesadził? http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027193,title,Polacy-lakna-takiego-mocnego-przywodcy-przesadzil,wid,14300990,wiadomosc.html
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
AborygenЗарегистрирован: 14.12.2010
Сообщения: 796
Откуда: Barossa Valley

СообщениеДобавлено: Сб Мар 03, 2012 5:34 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

jur писал(а):
"Polacy łakną takiego mocnego przywódcy"

No może nie tyle Polacy, co... niektórzy Polacy.
Tacy jak Rozenek i niektóre (też nie wszystkie) Palicioty.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
jurЗарегистрирован: 10.05.2009
Сообщения: 504

СообщениеДобавлено: Вт Мар 06, 2012 4:27 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ
NIEPODLEGŁEJ NARODOWEJ PATRIOTYCZNEJ
Jak to jest z tym Putinem ?
Posted on 6 Styczeń 2012 by opolczykpl 42

W zasadzie sprawa ta nie jest obecnie dla sytuacji w Polsce (i na świecie) problemem numer 1. Najważniejszym problemem dla Polski i świata są rzeczywiste, aktualne i pierwszoplanowe zagrożenia idące z Zachodu, zwłaszcza ze strony USA i NATO, będących posłusznymi narzędziami Kliki Globalnych Banksterów. Przygotowania do ataku na Iran i na Syrię idą pełną parą, a raczej – już są praktycznie zakończone. Teraz wystarczy tylko wydać rozkaz do ataku.
Kolejnym zagrożeniem jest celowo prokurowany przez banksterów kryzys finansowy i gospodarczy. USA i UE są praktycznie niewypłacalnymi bankrutami. Czeka nas masowe bezrobocie, bieda, drożyzna i głód (wzmagany klęskami “naturalnymi” robionymi HAARP-em i przeznaczaniem coraz większych połaci ziemi uprawnej pod tzw. biopaliwa).
Dojdą do tego masowe protesty, a nawet bunty głodowe.
W pełnym toku jest trucie nas Codexem Alimentarius, potajemnie karmieni jesteśmy produktami GMO, truci jesteśmy przez big pharmę, chemtreils. Celowo utrzymywane jest poczucie zagrożenia wojnami, kryzysem, bezrobociem, terroryzmem, pandemiami. Stress zabija nie gorzej niż bomby. Kosztuje przy tym dużo mniej.
Tak więc zmartwień i kłopotów mamy dość. Po co zajmować się więc jeszcze dodatkowo Rosją i Putinem?
Zapytany zostałem o to właśnie, zwłaszcza o Putina przez znajomego tymi słowami:
“Zobacz ile teamtow poruszamy w tym samym czasie?Zakres ogromny i sila rzeczy mniej czy bardzie-naskorkowy.
naszym dylematem nr.1 jest-moim zdaniem to czy mozna zaufac W.Putinowi. Przyznam sam ,ze sam nie wiem co o tyym wszystkim sadzic. Poczatkowo wygladalo na to ,ze W.Putin chce cos zrobic dla Rosjii i Rosjan. Z biegeim czasu nadchodzily informacje swiadczace o tym ,ze Zydzi,ktorych W.Putin odsunal od szans na rabowanie dorobku Rosjii nie tylko maja sie dobrze ale wrecz przeciwnie-coraz lepiej.
Dlaczego uwazam to za szalenie istone dla naszego polskiego losu?“.
Znajomemu odpowiedziałem tymi słowami:
“Kim jest Putin – nie wiem. Ale dokąd będzie na niego trwała żydo-nagonka pod nadzorem Sorosa, Brzezińskiego, Clinton, Bieriezowskiego i kolesiów Chodorkowskiego – dotąd do niej się nie przyłączę.
Hasbara wciąga nas w wojnę o Putina. Ale jak na razie bezpośrednim naszym wrogiem jest okupujące i szabrujące nasz kraj żydostwo. No i katowski miecz NATO wiszący nad całym światem.
Z Rosji nadchodzą różne, sprzeczne informacje, a raczej dezinformacje. Tylko, że to nie Rosja rozkrada nasz majątek narodowy. Dlaczego dajemy się hasbarze wpuszczać w maliny doszukując się hipotetycznych zagrożeń ze Wschodu (Putin), a nie koncentrujemy się na rzeczywistych, aktualnych i pierwszoplanowych zagrożeniach idących z Zachodu?”
Znajomy nie dawał za wygraną:
“W skali globalnej-masz racje.Ale pisalem o Putinie bo o tym byla rozmowa i nie chcialem poszerzac tematu .
Tyle tylko ,ze oba te tematy splataja sie tak czy siak ze soba;jesli Putin jest na zydowskiej smyczy to bedzie przygladal sie biernie gdyby Zydzi (rekami NATO i USraela) zaatakowali Iran.“
Oraz:

“Tyle tylko ,ze to zydostwo szabruje nie tylko nas ale pol swiata i dobrze by bylo wiedziec ,czy sasiad za plotem to „nasz’ czy”ich”.
Na te jego wątpliwości odpowiedziałem tak:
“Na pytanie: „czy sasiad za plotem to „nasz’ czy”ich” nie dam ci żadnej odpowiedzi. Bo i tak nie jesteśmy w stanie na 100% wiedzieć, jak jest na pewno.
Powiem tylko tyle – nagonka na Putina jest identyczna z nagonkami na Milosewicza, Hussaina, Kaddafiego, Assada, Ahmadineżada. Gdyby Putin był ich człowiekiem to by był traktowany przez żydo-media jak Obama, Merkozy, Cameron czy Berlusconi.
Ponadto, jak powiedziałem, jeśli ktoś mnie związał, zakneblował, zdziera ze mnie odzież i szykuje się, aby poderżnąć mi gardło, to w tym momencie jest dla mnie obojętne, czy sąsiad zza płota jest jego kumplem, czy nie. Ten co chce mi poderżnąć gardło jest wystarczająco groźny dla mnie, nawet bez pomocy sąsiada zza płotu.
Zgadzam się, że dobrze byłoby wiedzieć, jak z Putinem jest na 100%. Niestety do tego nie dojdziemy. Musielibyśmy znać jego myśli. Przyszłość pokaże, kim on jest rzeczywiście – prawdopodobnie już niedługo. Póki co, spory o Putina prowadzone w polskiej blogosferze są na rękę wyłącznie hasbarze, bo odwracają uwagę od prawdziwych zagrożeń.“

No cóż, zanim nas do końca okradną, podtrują, zagłodzą i wybiją banksterzy rękami sojuszników z Zachodu zastanówmy się, jak to jest z tym Putinem?
Zajadła nagonka na Władimira Putina trwa. Atakowany jest on ostatnio niezwykle ostro z jednej strony przez światowe żydo-media i tzw. demokratyczną opozycję w samej Rosji – w komplecie nieomal sterowaną przez Pełniących Obowiązki Rosjan Żydów.
To oni organizują animowane i finansowane głównie z USA protesty w związku z ostatnimi wyborami do Dumy Państwowej.
http://wiernipolsce.wordpress.com/2011/12/11/czy-w-rosji-mamy-kolorowa-rewolucje/
http://alles-schallundrauch.blogspot.com/2011/12/anti-putin-bewegung-von-george-soros.html
(Ruch anty-putinowki kontrolowany jest przez George Sorosa)
http://hinter-der-fichte.blogspot.com/2011/12/russland-clinton-bellt-und-die.html
(Rosja: Clinton ujada a propaganda wyje ze sforą psów (w przenośni – z wściekłym tłumem).
Putin atakowany jest według sprawdzonego przez banksterów i żydo-media schematu – zarzuca się jemu, że jest dyktatorem, że zwalcza i knebluje “demokratyczną” (czytaj – żydowską) opozycję i opozycyjne media. Ostatnio doszły zarzuty, że popiera on dyktatora Syrii i uniemożliwia jej “demokratyzację” metodą NATO. Rosja blokowała i blokuje rezolucje ONZ wymierzone przeciwko Syrii, łącznie z projektami Francji o utworzeniu w Syrii “strefy zakazu lotów”. Jak pamiętamy, taka właśnie rezolucja w sprawie Libii była początkiem końca tego suwerennego państwa.
Z innej strony atakowany jest Putin w internecie. Tutaj jest oskarżany o to, że jest żydowską marionetką.
http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/12/27/list-otwatry-rosyjskiego-nacjonalisty-do-putina/
http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/12/30/list-otwarty-redakcji-ss-do-czcigodnych-panow-putinologow/
Jako dowód na to służą przede wszystkim zdjęcia Putina i Miedwiediewa w różnych sytuacjach i konstelacjach z Żydami.
Przypomnijmy sobie w telegraficznym skrócie garść faktów – od momentu objęcia przez Putina funkcji prezydenta Rosji do dzisiaj.
Terroryzm czeczeński w Rosji miał miejsce już wcześniej. Był sponsorowany i dozbrajany przez CIA pod osobistym nadzorem Brzezińskiego. Celem tego była destabilizacja “miękkiego podbrzusza” Rosji na Kaukazie i plan przerobienia Czeczenii w bazę wypadową do ataków terrorystycznych na Rosję.
http://www.euroislam.pl/index.php/2009/11/zobacz-liste-zamachow-w-rosji-w-ostatnich-latach/
Jednak po wymuszonej ucieczce żydowskiego oligarchy Bieriezowskiego w 2001 roku terroryzm ten przybrał nową jakość. Nie wysadzano już tylko anonimowo i z zaskoczenia budynków. Zaczęły się okupacje budynków publicznych (teatr w Moskwie, szkoła w Biesłanie) połączone z braniem do niewoli wielu zakładników.
Zdecydowana postawa władz Rosji – żadnych ustępstw, żadnych pertraktacji, nawet kosztem życia części zakładników – zniechęciła terrorystów do podobnych akcji.
Po aresztowaniu Chodorkowskiego w 2003 roku Putin stał się celem długotrwałej nagonki światowych i rodzimych żydo-mediów.
Krótko po tym aresztowaniu na obrzeżach Rosji zaczęły się kolorowe rewolucje. Ich kulminacją była agresja Gruzji (liczącej na wsparcie Izraela i USA) na sporne tereny graniczne.
Za przeróżne zabójstwa żydo-media Zachodu, ale i “demokratyczne” media w Rosji oskarżały Putina, nie mając na to absolutnie żadnych dowodów.
I tak np. nagłaśniano medialnie otrucie polonem pracującego na emigracji dla Bieriezowskiego Litwinienki, oskarżając o to Putina. Ale nie poinformowano o tym, że na trop planowanego otrucia Litwinienki materiałem radioaktywnym wpadło FSB i poinformowało o tym – jeszcze przed otruciem Litwinienki – władze brytyjskie. Londyn odparł wówczas, że sprawę ma pod kontrolą i zabronił Rosjii dalszych działań na terenie UK. Mimo ostrzeżenia władz UK Litwinienkę, bądącego pod czułą opieką M16 otruto plutonem – choć wystarczyło dać jemu licznik Geigera i plutonu by się Litwinienko nie nażarł.
Podobnie było z zabójstwm dziennikarki Politkowskiej, którym od razu, bez jakichkolwiek dowodów obciążono Putina.
Identycznie było z katastrofą w Smoleńsku. Już w dniu katastrofy w Izraelu pojawiły się głosy, że był to zamach dokonany z polecenia Putina. Natychmiast podchwyciła to hasbara i użyteczni idioci, prowadząc bzdurne i naciągane do założonej tezy “śledztwa”.
Putin jeszcze dodatkowo rozzłościł Żydów odmową oficjalnych odwiedzin pod Ścianą Płaczu podczas jego wizyty w Izraelu. Wiązało się to bowiem z nałożeniem na głowę jarmułki. Odwiedzając Yad Vashem, co jest obowiązkowym punktem każdej oficjalnej wizyty w Izraelu jarmułkę nałożyć musiał. Być może uważał, że to wystarczy. I dlatego drugi raz nakładać jej nie chciał.
A Ścianę Płaczu odwiedził Putin nieoficjalnie, “prywatnie” w arabskiej dzielnicy. I bez jarmułki.
Putin znał doskonale wpływy żydowskiego lobby w Rosji. Frontalny atak na nią był niemożliwy. Już tylko za Bieriezowskiego i Chodorkowskiego był poddany wściekłym atakom. Wiedział, że Żydzi są wszędzie – w wojsku, milicji, FSB (Litwinienko, który zdradził FSB i zwiał do Londynu był jednym z nich), w gospodarce, administracji państwowej, w mediach. W czasach pijanej wiecznie marionetki Jelcyna lobby żydowskie znacznie rozbudowało zasięg swych wpływów w stosunku do schyłkowego ZSRR.
Ataki żydo-mediów na Putina nie ustały nawet wtedy, gdy był on już tylko premierem, a nie prezydentem Rosji. Choć trzeba przyznać, że znacznie zmalały.
To co napiszę poniżej, jest tylko moimi przypuszczeniami. Nie roszczę sobie pretensji do tego, że tak było rzeczywiście.
Nie wykluczam, że wobec zmasowanych ataków żydowskiego lobby, widząc jego siłę, Putin zastosował podstęp mający złagodzić nagonkę na niego. Zaczął kokietować środowiska żydowskie, zapalał im menory, wręczał ordery, przestał tępić oligarchów.
A teraz ponownie fakty.
Jednocześnie w tym samym czasie Putin dozbrajał Rosję, unowocześniając lotnictwo, czołgi (do obrony własnego kraju) oraz rakiety. Robił to ogromnym kosztem. Odbiło się to naturalnie niekorzystnie na poziomie życia mieszkańców Rosji. Nie zapominajmy jednak, że potencjał gospodarki Rosji w porównaniu do potencjału gospodarczego 28 państw NATO z USA na czele jest nieporównywalnie mniejszy. Ogromne jak na możliwości Rosji wydatki na konieczne zbrojenia odbijały się brakiem pieniędzy na inne cele. Wykorzystywane jest to z premedytacją propagandowo do ataków na Putina. Wyciąga się z rękawa głodujących ludzi, bezdomnych, opuszczone miasta i osiedla.
A na Zachodzie nie ma biedy, nie ma głodnych dzieci w szkołach, nie ma bezdomnych? Albo opuszczonych miast i dzielnic? A co jest z ghost towns of America? A co jest np. z Detroit.
http://www.marevueweb.com/photographies/la-ville-de-detroit-en-ruine/
Nagonka na Putina osłabła podczas prezydentury Miedwiediewa. Nie tylko dlatego, że Putin kokietować zaczął wcześniej żydowskie lobby.
W przeciwieństwie do Putina Miedwiediew sprawiał wrażenie bardziej otwartego na Zachód, bardziej ugodowego, “liberalnego” – za co był niezwykle wychwalany przez żydo-media. Przeciwstawiały one Miedwiediewa Putinowi i prawdopodobnie większość z nich dała się ukartowanej grze tandemu Putin-Miedwiediew nabrać. Rosja zaczęła być “nagradzana” za zmianę kursu. Rok po wyborze Miedwiediewa na prezydenta Obama odwołał budowę “Tarczy” w Polsce. Dwa lata później, jako karę za opór Rosji w sprawie Syrii USA ponownie zmieniły decyzję – tarcza jednak będzie.
Wcześniej jednak media nagłaśniały każdą domniemaną różnicę zdań pomiędzy Putinem a Miedwiediewem. Cieszyły się zwłaszcza ze skarcenia przez Miedwidiewa Putina za jego ostrą krytykę bandyckich bombardowań Libii.
Tym większym zaskoczeniem, wręcz szokiem dla Zachodu było oświadczenie Miedwiediewa, że nie zamierza on ponownie ubiegać się o fotel prezydenta i zaproponował na to stanowisko Putina. Przyznał przy tym otwarcie, że to było ich wspólne uzgodnienie sprzed czterech lat.
W tym momencie żydo-media zrozumiały, że dały się wystrychnąć ruskim szachistom na dudka.
I w tym momencie ważna jest chronologia wydarzeń…
- Miedwiediew ogłosił jego decyzję pod koniec września.
http://wpolityce.pl/wydarzenia/15211-prezydent-miedwiediew-proponuje-aby-to-premier-putin-kandydowal-w-wyborach-prezydenckich-w-marcu-2012-roku
- List “rosyjskiego patrioty” zawierający wściekły atak na Putina opublikowany został ok. 3 tygodnie później.
- W Polsce natomiast zaczął być kolportowany w momencie nasilonych demonstracji żydowskiej opozycji anty-putinowskiej, ponad dwa miesiące po opublikowaniu go na rosyjskich portalach.
Wnioski niech każdy wyciągnie sobie sam.
Na koniec dodam jeszcze tyle: dokąd Rosja do spółki z NATO nie będzie napadać na suwerenne kraje, dokąd na Putina trwa nagonka medialna i internetowa – dotąd ja do tego jazgotu się nie przyłączę.
Ponadto zbyt dobrze wiem, ilu jest u nas “polskich” patriotów, ba – “Prawdziwych Polaków” – z żydowskimi korzeniami, którzy są podstępnymi agentami banksterów. Nie przypuszczam, że w Rosji jest inaczej. Nawet uważany za rosyjskiego nacjonalistę Żyrinowski jest rosyjskim Żydem.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Rosyjscy_%C5%BBydzi
Maskować potrafią się oni świetnie. Przy czym działają oni na zasadzie – kruk krukowi oka nie wykole. Jeśli ktoś jest wściekle atakowany z różnych pozycji, w tym przez żydo-media i żydo-opozycję – nie jest w moim przekonaniu żydowską marionetką. Bo te są promowane i wychwalane jako bojownicy o pokój, wolność i demokratyzację.
Obama, Merkozy, Cameron – to są żydowskie marionetki.
opolczyk
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
golemЗарегистрирован: 17.03.2006
Сообщения: 10861

СообщениеДобавлено: Вт Мар 06, 2012 6:59 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No jasne Żydzi i Cykliści Very Happy
_________________
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
jurЗарегистрирован: 10.05.2009
Сообщения: 504

СообщениеДобавлено: Вс Мар 18, 2012 8:17 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
No jasne Żydzi i Cykliści

Embarassed АНАТОМИЯ ПРОТЕСТА - ЧП Расследование (НТВ) http://www.youtube.com/watch?v=3tEb_16dxRE&feature=player_embedded - Narazie dostępny.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
AborygenЗарегистрирован: 14.12.2010
Сообщения: 796
Откуда: Barossa Valley

СообщениеДобавлено: Вс Мар 18, 2012 2:40 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

jur писал(а):
golem писал(а):
No jasne Żydzi i Cykliści

Embarassed АНАТОМИЯ ПРОТЕСТА - ЧП Расследование (НТВ) http://www.youtube.com/watch?v=3tEb_16dxRE&feature=player_embedded - Narazie dostępny.

Ciekawszy od tego uświadamiającego "jedyną, słuszną prawdę" o opozycji reportażu, jest cytat, wpis pod spodem:

"Наши демократические писаки и оппозиционеры поливают нашу страну грязью, отрабатывая деньги, которые им платит Запад. Эти оппозиционеры существуют на деньги США, и являются послушными псами своих заокеанских хозяев; не секрет, что все так называемые "оппозиционеры" – враги нашего народа – финансируются плутократическим Западом, живут на его подачки"
(Йозеф Геббельс, 12 марта 1933 года)


Na budowniczych "świetlanej przyszłości", i wtedy i dziś wróg czai się na zachodzie Europy i za oceanem.
A imię tego wroga to DEMOKRACJA!!!
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
jurЗарегистрирован: 10.05.2009
Сообщения: 504

СообщениеДобавлено: Вс Мар 18, 2012 4:35 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Aborygen писал(а):
"Наши демократические писаки и оппозиционеры поливают нашу страну грязью, отрабатывая деньги, которые им платит Запад. Эти оппозиционеры существуют на деньги США, и являются послушными псами своих заокеанских хозяев; не секрет, что все так называемые "оппозиционеры" – враги нашего народа – финансируются плутократическим Западом, живут на его подачки"
(Йозеф Геббельс, 12 марта 1933 года)

Na budowniczych "świetlanej przyszłości", i wtedy i dziś wróg czai się na zachodzie Europy i za oceanem.
A imię tego wroga to DEMOKRACJA!!!

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=216&Itemid=46
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
bubaЗарегистрирован: 22.04.2010
Сообщения: 10093
Откуда: Екатеринбург.

СообщениеДобавлено: Пн Мар 19, 2012 7:02 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

да уж ,светочи демократии.
_________________
Все меняется ....
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
jurЗарегистрирован: 10.05.2009
Сообщения: 504

СообщениеДобавлено: Сб Мар 24, 2012 6:53 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Оппозиция торгует Курилами http://www.dni.ru/polit/2012/3/23/230016.html
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
golemЗарегистрирован: 17.03.2006
Сообщения: 10861

СообщениеДобавлено: Пн Апр 02, 2012 12:56 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Komu przeszkadza Putin ?
Oto komu Laughing
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11465954,Poslanka_PiS_na_Twitterze__Putin_to_morderca.html?lokale=poznan
Kiedy jestem pewien że głupota ma jednak jakieś granice zawsze znajdzie się ktoś pozwala mi na chwilę zwątpienia Wink

_________________
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
RainЗарегистрирован: 07.01.2005
Сообщения: 21245
Откуда: Варшава/Москва

СообщениеДобавлено: Пн Апр 02, 2012 1:18 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Цитата:
czy w "wybuchach gazu" w rosyjskich blokach mieszkalnych

Niezłe... Dokuczają jej chyba własne gazy, przedostały się już do układu limbicznego... Smile

_________________
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
jurЗарегистрирован: 10.05.2009
Сообщения: 504

СообщениеДобавлено: Вс Апр 08, 2012 8:36 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Лондонский переполох http://www.vesti.ru/doc.html?id=764913
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
jurЗарегистрирован: 10.05.2009
Сообщения: 504

СообщениеДобавлено: Чт Авг 16, 2012 3:12 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Момент Истины - Убийство Сталина (Версия 2012) https://www.youtube.com/watch?v=W_uphJjjZmY&feature=player_embedded#
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
jurЗарегистрирован: 10.05.2009
Сообщения: 504

СообщениеДобавлено: Вс Авг 26, 2012 8:59 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Sytuacja zmienia się, jeśli chodzi o chrześcijaństwo w Rosji. Proszę Państwa, myślę, że dlatego tak Putin jest znienawidzony, że jest właśnie bardzo błogosławiony przez prawosławnych i przez patriarchę Kiryła. Zmienił się patriarcha, Rosja jest zupełnie inna. Z miesiąca na miesiąc staje się inna. W tym momencie jest to tak nieprawdopodobny - to znaczy, nieprzewidywany w tak krótkim czasie - powrót do chrześcijaństwa. Stąd taka walka z Putinem, walka z Rosją. http://suwerennosc.blogspot.com/2012/05/prof-anna-razny-o-kryzysie-myslenia-o_9684.html
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
golemЗарегистрирован: 17.03.2006
Сообщения: 10861

СообщениеДобавлено: Вс Авг 26, 2012 9:26 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Cerkiew zawsze popiera aktualną władzę Wink Nic nadzwyczajnego
_________________
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
jurЗарегистрирован: 10.05.2009
Сообщения: 504

СообщениеДобавлено: Вс Авг 26, 2012 9:49 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Cerkiew zawsze popiera aktualną władzę Nic nadzwyczajnego
Prof. dr hab. Anna Raźny: I to właśnie Rosja ma odwagę na G-8, czy też przed G-8, na tym wstępnym posiedzeniu, przeciwstawić się pani Hilary Clinton. Bo Stany Zjednoczone porzuciły tę niegdysiejszą swoją misję obrony chrześcijan w świecie i bronią mniejszości seksualnych
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
golemЗарегистрирован: 17.03.2006
Сообщения: 10861

СообщениеДобавлено: Вс Авг 26, 2012 10:01 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nie zauważyłem żeby Rosja gdziekolwiek broniła chrześcijan np w Sudanie czy w Indiach
_________________
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
jurЗарегистрирован: 10.05.2009
Сообщения: 504

СообщениеДобавлено: Вс Янв 27, 2013 9:11 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Nie zauważyłem żeby Rosja gdziekolwiek broniła chrześcijan np w Sudanie czy w Indiach
Jako jedno z głównych zagrożeń Związek identyfikuje kibiców, noszących symbole religijne. Zgodnie z regulaminem PZPN nie wolno wnosić ich na mecze podczas Mistrzostw Europy 2012. http://wpolityce.pl/wydarzenia/24699-na-mecze-euro-2012-z-krzyzykiem-nie-wejdziesz-do-spraw-religijnych-sa-koscioly Rosji miała informacja o zakazie noszenia symboli religijnych na stadionach Euro 2012 w Polsce. http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,9555,rosja-przeciw-dyskryminacji-chrzescijan-w-uk.html
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
golemЗарегистрирован: 17.03.2006
Сообщения: 10861

СообщениеДобавлено: Вс Янв 27, 2013 6:17 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

jur писал(а):
golem писал(а):
Nie zauważyłem żeby Rosja gdziekolwiek broniła chrześcijan np w Sudanie czy w Indiach
Jako jedno z głównych zagrożeń Związek identyfikuje kibiców, noszących symbole religijne. Zgodnie z regulaminem PZPN nie wolno wnosić ich na mecze podczas Mistrzostw Europy 2012. http://wpolityce.pl/wydarzenia/24699-na-mecze-euro-2012-z-krzyzykiem-nie-wejdziesz-do-spraw-religijnych-sa-koscioly Rosji miała informacja o zakazie noszenia symboli religijnych na stadionach Euro 2012 w Polsce. http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,9555,rosja-przeciw-dyskryminacji-chrzescijan-w-uk.html

I słusznie. Nikt normalny kto nosi krzyżyk nie chodzi na mecze Wink
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
jurЗарегистрирован: 10.05.2009
Сообщения: 504

СообщениеДобавлено: Пн Фев 25, 2013 8:57 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Dla „Geopolityki” mówi Aleksander Dugin, jeden z wiodących rosyjskich i światowych myślicieli geopolitycznych.
Wchodzimy w fazę globalnej destabilizacji(Geopolityka) – Szanowny Aleksandrze Geliewiczu, proszę nam wyjaśnić podłoże ostatnich przewrotów i wojen na Bliskim Wschodzie, określanych w światowych mediach nazwą „Arabskiej Wiosny”. Jak w ramach tego ocenia Pan rebelię w Syrii i jak ważnym wydaje się Panu, nie tylko dla tego kraju, lecz także dla regionu i całego świata, zachowanie struktur państwowych prezydenta Baszarа al-Asada?

(A. D.) – Arabska Wiosna nie ma wpływu na interesy samego świata arabskiego. Arabska Wiosna, to manipulacja amerykańskich strategów dla zmiany równowagi sił na Bliskim Wschodzie. Celem arabskiej wiosny jest podtrzymanie tego, co we współczesnej geopolityce zwie się regionalnym subimperializmem, to znaczy podtrzymanie sojuszników USA, którzy jednak wychodzą z innych teoretycznych założeń. Takimi subimperialistycznymi siłami na Bliskim Wschodzie są Katar i Arabia Saudyjska (spośród krajów arabskich), a ponadto Turcja. Kraje te występują jako pośrednicy przy prowadzeniu operacji podejmowanych w interesie Stanów Zjednoczonych. Podczas tych operacji zrealizowane zostały przewroty w Tunezji, w Egipcie, gdzie do władzy doszły koalicyjne ugrupowania zorientowane albo bezpośrednio na USA (to tak zwani demokraci), albo na Arabię Saudyjską i Katar (to znaczy na ich systemy geopolityczne).

Kiedy sytuacja w Libii bardziej się skomplikowała i naród libijski nie zechciał włączyć się bezpośrednio w ten proces, Zachód zastosował środki wojskowej interwencji, bo w istocie przedstawiciele NATO, USA i krajów europejskich (w szczególności Francji) wzięli udział – z naruszeniem wszystkich umów – w konflikcie zbrojnym po stronie wahabitów i islamskich fundamentalistów.

W internecie można znaleźć charakterystyczną fotografię, na której uwieczniony jest Bernard-Henri Levy – doradca byłego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego, podający się za filozofa aktywny syjonista, zwolennik Izraela – wraz z (Johnem) Christopherem Stevensem, który potem zostanie zabity w Bengazi jako ambasador USA. Na tejże fotografii widoczny jest także Sam Bacile (Nakoula Basseley Nakoula), producent skandalicznego filmu „Niewinność muzułmanów”[2]. Widzimy zatem, jak to po jednej stronie gromadzą się syjoniści, szefowie CIA i radykalni islamofobi. I właśnie to oni są źródłem planowania i realizacji Arabskiej Wiosny, która nie ma żadnego związku z interesami samych Arabów.

Po prostu, manipulują Arabami po to, by stworzyć sytuację zarządzanego chaosu. Manipulują z zewnątrz, manipulują też bezpośrednio za pomocą zachodnich sieci wpływów i za pomocą swoich subimperialistycznych sojuszników na Bliskim Wschodzie. A gdy szyicka większość w Bahrajnie stara się na fali Arabskiej Wiosny postawić na swoim, wówczas wszystkie te siły rzucają się przeciwko przygniatającej większości.

Istota Arabskiej Wiosny nie polega bynajmniej na demokratyzacji, lecz tkwi w geopolityce: Zachód chce tworzyć własne reżimy, lojalne wobec niego, wobec Saudyjczyków, Katarczyków i wahabitów, a także wobec Turków; chce stworzyć sobie przyczółki do ataku na Iran, na szyickim łuku, w którego skład wchodzą Iran i Irak (który obecnie w znacznym stopniu przechodzi pod bezpośrednią kontrolę Iranu, w miarę jak odchodzą stąd wojska amerykańskie). Oznacza to, że szyicki łuk obejmuje Iran, Irak, Syrię, „Hezbollah” w Libanie, a także Bahrajn. Wszystkie te kraje idą po linii antyamerykańskiej, nie grają w amerykańskie gry i przeciwstawiają się amerykańskiemu imperializmowi w świecie islamskim. Z tego powodu siły te są obiektem nienawiści Zachodu i wszystkie arabskie rewolucje skierowane są przeciwko Iranowi, przeciwko Syrii, przeciwko szyickiemu łukowi, a także przeciwko Rosji, która prowadzi w tym przypadku antyimperialistyczną, antyamerykańską politykę na Bliskim Wschodzie.

Dlatego funkcjonuje tutaj fundamentalny podział geopolityczny: z jednej strony – zwolennicy świata wielobiegunowego w postaci Rosji, Chin i innych wielkich państw, a także państwa szyickie i szyickie społeczności na Bliskim Wschodzie, które przeciwstawiają się amerykańskiej syjonistycznej ekspansji. Z drugiej strony – zwolennicy świata jednobiegunowego, a więc USA i różne ich subimperialistyczne siły: po pierwsze Izrael, po drugie Arabia Saudyjska i Katar – wahabickie i radykalnie salafickie siły islamskie, a po trzecie – Turcja.

W Turcji (premier) Recep Erdogan – wkrótce po tym jak jego przeciwnicy zostali generalnie oczernieni i wrzuceni do więzienia – powrócił znowu na „atlantycką” pozycję. Jeśli dokonamy porównania, to, rzecz jasna, historia z Serbią jest dokładnie taka sama: ponieważ Serbia stoi po stronie świata wielobiegunowego, to jest ona sojusznikiem Rosji. Przeciwko Serbii zostały rzucone te same siły, które obecnie wojują przeciwko Iranowi, Syrii i zajmują się destabilizacją Bliskiego Wschodu. To jedna i ta sama gra, jedni i ci sami uczestnicy.

I wreszcie, jeśli chodzi o Syrię, w odpowiedzi na początkowe pytanie – Syria to ostatni bastion. Jeżeli reżim Baszarа Asada padnie pod ciosami Amerykanów i ich salafickich (wahabickich) lokajów, to zostanie otwarta droga na Iran, a to oznacza uderzenie i w Rosję. Oznacza to wojnę, wojnę z Iranem.

Również wahabici, którzy są instalowani przez te same grupy wewnątrz Rosji, czekają na rozwiązanie syryjskiej tragedii. Gdy tylko upadnie reżim Asada i jeżeli wahabici opanują Damaszek, to należy przygotować się na powstanie w samej Rosji. W Dagestanie te nastroje są już bardzo mocne – z tymi samymi absolutnie zadaniami: destabilizacja konkurującego z Ameryką w skali regionalnej państwa rosyjskiego i destabilizacja sytuacji w Iranie i w Rosji. Dlatego agentury: amerykańska, saudyjska i katarska działają na terytorium Federacji Rosyjskiej i przygotowują cios w plecy Moskwy i Putina.

(Geopolityka) – Kryzys Zachodu (UE i Ameryki) jest widoczny gołym okiem, tak jak przeprowadzka produkcji i realnej gospodarki na Wschód. Jaka będzie reakcja Zachodu na proces upadku jego potęgi? Czy globalistyczni planiści uciekną się do jakiejś długofalowej strategii, czy też do jakiegoś rozwiązania radykalnego, by – powiedzmy – sprowokować konflikt w skali planetarnej?

(A. D.) – Jestem absolutnie przekonany, że kryzys Zachodu jest faktem, ale Zachód nie bez powodu przeniósł centrum wzrostu gospodarczego, przemysłowego do „Trzeciego Świata”, do Azji lub do Ameryki Łacińskiej. Zachód nadal kontroluje za pomocą systemu finansowego wszystkie procesy, które zachodzą w świecie. Dlatego przyszłość Zachodu zależy tylko od sukcesu jednobiegunowej globalizacji. Jeżeli USA i Zachód zachowają dotychczasową kontrolę nad określaniem reguł gry w gospodarce (nie w samej produkcji, nie w samych mocach przemysłowych, a w zasadach ekonomicznych, zwłaszcza w sferze finansowej) – to będzie kapitalizm finansowy, model globalny, finansowy, oligarchiczny: to Zachód będzie kontrolować wszystkie procesy w gospodarce, i to niezależnie od tego, gdzie będą znajdowały się przedsiębiorstwa. A ponieważ to właśnie Zachód drukuje światową walutę rezerwową, a wszystkie gospodarki są przywiązane do dolara, dlatego też cały świat pracuje de facto na Stany Zjednoczone i sponsoruje Stany Zjednoczone.

Tak więc istniejący kryzys, to kryzys kapitalizmu finansowego w ogóle, nie rozwiązywalny na drodze technicznej zmiany problemów w tę, czy inną stronę. To jest kryzys cywilizacji, to jest kryzys materialistycznej ateistycznej kultury, to jest kryzys drogi Zachodu ku liberalizmowi i indywidualizmowi, i ku tak zwanej wolności, które faktycznie doprowadziły do nowych form totalitaryzmu, wynaturzenia i dyktatury.

Dlatego przeżywamy w rzeczywistości kryzys jak najbardziej fundamentalny; ten kryzys to nie żaden efekt technicznego błędu, ten kryzys jest w istocie podsumowaniem drogi Zachodu w ciągu ostatnich trzystu lat, gdy Zachód odszedł od chrześcijaństwa, od swojej religii, i w końcu wszedł na drogę technicznej modernizacji. Dlatego teraz dochodzimy do najstraszniejszego, ostatecznego аkordu na tej drodze. Zgodnie z tym podejściem, kryzys gospodarczy i problemy, których doświadczają USA i Europa w zarządzaniu, to nie jest tylko techniczna awaria – to jest upadek. I chociaż wielu tam próbuje udawać, że wszystko jest w porządku, że nic się nie dzieje – to jednak oni to rozumieją. Więc żadnego miękkiego wyjścia z tej sytuacji być nie może.

Jestem absolutnie przekonany, że Stany Zjednoczone prowadzą sprawę do trzeciej wojny światowej – do prawdziwej, pełnej, ogólnoświatowej wojny. Właśnie dlatego USA doprowadzają radykalne islamskie reżimy do władzy, tworząc własnoręcznie pretekst do późniejszej inwazji na te kraje. I rozumie to bardzo dobrze wielu muzułmanów i Arabów, którzy dostrzegają, jak się nimi manipuluje, jak tworzy się z nich stracha na wróble, wrogów w ciele ludzkości, po czym będzie się ich niszczyć, tłumacząc to koniecznością zapobieżenia „ideologii nienawiści”, którą wspomagają przecież teraz sami Amerykanie. Będą oni (tym) uzasadniać przyszłe ludobójstwo narodów muzułmańskich, także tych, które z tym, co się dzieje nie mają nic wspólnego. W sumie, rozpoczyna się finałowa walka.

Zadanie Stanów Zjednoczonych, to, oczywiście, destabilizować systemy polityczne na całym świecie, pozbawiać państwa suwerenności – wyłącznie na to ukierunkowane są wydarzenia Arabskiej Wiosny; wszystkie suwerenne państwa powinny być rozmontowane, albo przejść pod kontrolę prowokacyjnych sił ekstremistycznych, które po prostu samym swoim istnieniem zapewniają pretekst do dokonania w dowolnej chwili inwazji. Przykładem jest reżim talibów w Afganistanie, który także doprowadzili do władzy sami Amerykanie za pośrednictwem swoich pakistańskich subimperialistycznych sojuszników. Był to cel zgodny z planem destabilizacji innych krajów, w pierwszym rzędzie Chin.

Dlatego trwa walka pomiędzy globalizmem USA i tymi, którzy starają się obecnie zachować suwerenność i swoje zasadnicze pozycje, czyli zwolennikami świata wielobiegunowego. Istnieją dwa obozy: zwolenników jednobiegunowego świata zachodniego, zachodniej hegemonii, zachodniego imperializmu, kapitalizmu finansowego – który chce ratować się za wszelką cenę, w tym za cenę trzeciej wojny światowej i faktycznego zniszczenia znacznej części ludzkości. To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz i wydaje mi się, że nie możemy go ominąć, chociaż trzeba zrobić wszystko, aby zwolennicy świata wielobiegunowego wypracowali kompleksowe rozwiązanie tego fundamentalnego, absolutnego, bezprecedensowego finałowego kryzysu. W tym celu trzeba się zebrać, w tym celu trzeba myśleć, działać – lecz wszystko jest przeniknięte zachodnimi sieciami wpływów: w Rosji, w świecie islamskim, w Europie, także w Iranie istnieje „piąta kolumna”; istnieje ona, oczywiście, także i w Serbii: słudzy zachodniaków i atlantystów. To оgranicza możliwość naszych manewrów.

Ludzkość straceńczo kroczy ku otchłani, w którą ją pchają przedstawiciele światowej elity – czyli już nie po prostu Stany Zjednoczone jako oddzielny kraj, lecz jako przedstawiciele globalnego kapitału finansowego, światowej oligarchii finansowej, która w istocie reprezentuje sobą rząd światowy, lekceważący wszelkie reguły demokracji.

Widzimy to, na przykład, w Grecji. W Grecji wprowadzono już po prostu absolutne bezpośrednie sterowanie zewnętrzne, zupełnie nie mające jakiegokolwiek związku z demokracją i dysponujące tym krajem według własnego uznania, rzekomo po to, by ocalić go od kryzysu, który przecież sami przedstawiciele tejże oligarchii finansowej w Grecji stworzyli. I tak będzie wszędzie, bo postępuje likwidacja suwerenności.

Mamy do czynienia z okupacją praktycznie w skali światowej, z okupacją suwerennych państw przez rząd światowy i jego narzędzia wpływu. Uważam, że najwyższy czas wypowiedzieć rządowi światowemu wojnę. Jest to jedyny sposób na odroczenie lub nawet uniknięcie trzeciej wojny światowej: albo my wyprowadzamy uderzenie na Amerykanów i na ich sieci, które prowadzą do tej sprawy [do przepaści III wojny światowej], albo będziemy zabijać siebie nawzajem.

(Geopolityka) – W ciągu ostatniej dekady Serbia z wielką przyjemnością obserwuje proces państwowego i gospodarczego odrodzenia Rosji. Z drugiej jednak strony, należy podkreślić fakt, że narodowe kręgi w Serbii obserwują z niepokojem protesty „opozycji” w Rosji, a także proces podważania autorytetu i wartości rosyjskiego państwa i rosyjskiej cywilizacji przez media. Nasz niepokój wynika z tego, że mamy w Serbii bogate doświadczenia w zakresie wprowadzania w życie wszelkich zachodnich metod pomarańczowych rewolucji. Jak Pan ocenia prawdziwą nagonkę ze strony mediów na Kościół, na prezydenta Putina?

(A. D.) – Tak, ma Pan zupełną rację: to jest bardzo niebezpieczna tendencja. Ci ludzie nie reprezentują naszej ludności, lecz jest to sztucznie hodowana mniejszość – bardzo, ale to bardzo aktywna, wspomagana przez Zachód, Stany Zjednoczone, CIA, amerykański Departament Stanu, a także przez europejskie struktury subimperialistyczne. Składa się ona głównie albo z etnicznych nie-Rosjan, a takich jest bardzo dużo w wielonarodowej Rosji, albo też z ludzi zupełnie zorientowanych na Zachód – i stanowi ona „piątą kolumnę”, która zmierza do zadania ciosu w główne siły napędowe rosyjskiej państwowości. Czyli w prawosławie, w naszą historyczną tożsamość, w suwerenne państwo, w państwowość, która utrzymuje w jedności niejednolite społeczeństwo i zapewnia integralność terytorialną Rosji. Czyli personalnie w prezydenta Putina, który prowadzi politykę niezależną od wpływów USA.

Historia z grupą „Pussy Riot”, historia z próbą „pomarańczowej rewolucji” – wszystko to jest dziełem „piątej kolumny”, CIA-owskich agentów wpływu, liberałów, a także bardzo mocnego lobby izraelskiego, które różnie się odnosiło do rosyjskiej państwowości. Były w ostatnich latach próby zbliżenia Izraelczyków z Rosją, tak samo jak i z Turcją, ale ostateczne doszło do zrównania kroku Izraela z USA. „Echo Moskwy” [3] jest szczerze ideowym sztabem dla obalenia rosyjskiej państwowości.

Uderzające jest, że w otoczeniu premiera Miedwiediewa jest bardzo wielu ludzi o liberalnej, prozachodniej, proamerykańskiej orientacji, należących do tegoż amerykańsko-izraelskiego lobby wewnątrz Rosji. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ trzymają oni w swych rękach kluczowe, najbardziej wrażliwe centra zarządzania procesami społecznymi.

Nie zważając na to, że Putin prowadzi politykę wzmacniania suwerenności Rosji, przedstawiciele tych prozachodnich, ultraliberalnych kręgów mobilizują ludność, wytwarzają atmosferę psychologiczną sprzyjającą prześladowaniu osób, które opowiadają się za prawosławiem, za patriotycznymi wartościami, za samoistnością Rosji, poddają je ostracyzmowi i prowadzą całą sprawę do „kolorowej rewolucji”.

Jak na razie, ta rewolucja się zadławiła: Putin wygrał walkę o zwykłych ludzi, o warstwy społeczne. Tym niemniej jest to sytuacja bardzo niebezpieczna, bo nasze społeczeństwo jest dosłownie przeniknięte „piątą kolumną”. Wy, Serbowie, doskonale wiecie, jak wiele może zrobić zdrajca, gdy naród przelewa swoją krew, społeczeństwo stoi murem i górą za swoimi interesami, a grupa zdrajców, którzy ulegli nawoływaniom Zachodu lub po prostu zostali kupieni, potrafi zadać podły cios w plecy. To wszystko może być teraz i w Rosji, niezależnie od tego, że tendencje po powrocie Putina są bardzo dobre. Został, na przykład, utworzony Klub Izborski[4], który łączy – niezależnie od ideologii – konserwatywno-patriotycznych intelektualistów, polityków, działaczy społecznych orientacji lewicowej i prawicowej, którzy zebrali się teraz, aby ratować kraj przed zewnętrzną i wewnętrzną agresją. Przed wewnętrzną agresją ze strony „piątej kolumny”, za przyczyną której utrzymuje się do tej pory bardzo duże niebezpieczeństwo.

(Geopolityka) – A zatem, po jednej stronie znajduje się większa część rosyjskiej elity, zorientowana prozachodnio i proatlantycko, posiadająca wpływ na społeczeństwo i media, a z drugiej strony jest blok patriotyczny, który tworzą przede wszystkim: prezydent Putin i większość narodu… Czy mógłby Pan objaśnić ten skomplikowany układ i warunki, w których znajduje się prezydent Putin? W jaki sposób należy promować wzajemne zrozumienie i współpracę pomiędzy rosyjską elitą narodową i gospodarczą, a prezydentem Rosji Włodzimierzem Putinem, oraz pomiędzy nimi i rosyjskim narodem?

(A. D.) – Uważam, że Putin jest samotny, gdyż, ogólnie rzecz biorąc, opiera się na społeczeństwie, ale prozachodnia, proamerykańska elita, owa „piąta kolumna”, blokuje możliwość wyjścia Putina do szerokich mas ludowych. Rosyjskiej elity narodowej praktycznie nie ma, bo w ciągu ostatnich dwudziestu lat praktycznie cała elita, z wyjątkiem, być może, niektórych członków resortów siłowych i niektórych poszczególnych osobistości, znajdowała się w praktyce pod wpływem zachodnich kręgów liberalnych. U nas jest całkowicie liberalny rząd, u nas są liberalne media, liberalna edukacja, a w nich praktycznie istniało zewnętrzne sterowanie, i istnieje do tej pory. Generalizując nieco, cała rosyjska elita jest prozachodnia i cała ona sprzeciwia się Putinowi, albo przynajmniej nie jest zainteresowana tym, aby jego oparcie w narodzie było stabilne i poważne.

To elita rusofobiczna, elita nienawidząca rosyjskiej historii, gotowa sprzedać kraj w całości lub na części. Dlatego ona już wzięła się za to za Jelcyna, w latach 90-tych, a teraz to kontynuuje. Putin jest sam i oparcia w narodzie znaleźć do końca nie może. Być może, i okaże się to za jakiś tam czas, że jest on odizolowany przez elitę. Tak często bywało w rosyjskiej historii, gdy car czy wódz został otoczony przez zdrajców, szumowiny, sieci wpływu, agenturę, „piątą kolumnę” i szpiegów. A on się na razie przebić do Rosji nie może. Tymczasem społeczeństwo obarcza winą Putina za wszelkie bezprawie, jakie generują elity – za korupcję, złodziejstwo, cynizm, kradzieże. W ten sposób elity dyskredytują z jednej strony Putina swoim zachowaniem, a z drugiej strony – nie dają mu możliwości wyjścia do szerokich mas ludowych i oparcia się na nich. Elity blokują wszystko. Dlatego sytuacja jest wręcz tragiczna.

(Geopolityka) – Aleksandrze Geliewiczu, chcielibyśmy skorzystać z okazji i pochwalić jedną z Pańskich strategicznych wizji – eurazjatyzm. Widzimy, że Pańskie pomysły o Eurazji, lansowane przez Pana dwie dekady temu, obecnie jakby stają się rzeczywistością. Mamy na myśli ideę utworzenia Unii Eurazjatyckiej, o której mówił prezydent Federacji Rosyjskiej Włodzimierz Putin. Czy uważa Pan, że Serbia powinna również stać się członkiem Unii Eurazjatyckiej, biorąc pod uwagę fakt, że w sensie geograficznym Serbia znajduje się na zachód Rosji?

(A. D.) – Po pierwsze, dziękuję za ten komentarz, ponieważ Serbowie zapoznali się z ideami eurazjatyckimi chyba jako pierwsi w Europie, jako pierwsi przetłumaczyli moje książki, albo przynajmniej jako jedni z pierwszych. Ja zawsze bardzo lubiłem naród serbski i zawsze uważałem, że Serbia i Rosja to dwa państwa, dwie kultury połączone wspólnym losem. Toteż nie jest dla Serbów żadną tajemnicą, skąd dotarł do Putina pomysł eurazjatyzmu – to naprawdę moja zasługa i moich zwolenników, eurazjatystów. Teraz to już nie tylko słowa – to jest rzeczywistość tworzenia Unii Eurazjatyckiej: działa Unia Celna!

Myślę, że Serbia powinna niewątpliwie wstąpić do Unii Eurazjatyckiej, powinna stać się członkiem Unii Celnej, wejść w skład OUBZ [Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym], bo tylko w ten sposób Serbia będzie w stanie obronić swoją suwerenność, niezależność, szybko i aktywnie się rozwijać. I nie będzie to się sprzeciwiać orientacji na Europę. Po pierwsze, z Rosji można teraz swobodnie wyjechać, można swobodnie handlować, a kontakty gospodarcze Rosji z Europą są o wiele większe, niż w przypadku różnych krajów, które są członkami Enii Europejskiej, na przykład krajów Europy Wschodniej. Dlatego ci, którzy boją się, że wejście do Unii Eurazjatyckiej oddali Serbów od Europy, powinni wiedzieć, że to kłamstwo, że to propaganda naszych wrogów. Wręcz przeciwnie – to przybliży Serbów do Europy, lecz pozwoli im zachować z godnością także i suwerenność. (…)”

[Pominięto tłumaczenie odpowiedzi na końcowe pytania o sprawy rosyjsko-islamskie i serbskie]

Rozmawiał Slobodan Ericz
Tłum. – Grzegorz Grabowski
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
golemЗарегистрирован: 17.03.2006
Сообщения: 10861

СообщениеДобавлено: Пн Фев 25, 2013 9:28 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Pan Dugin ma bardzo uproszczoną wizję świata Wink Amerykanie jedynie nieudolnie reagowali na to co się dzieje w krajach arabskich i nie byli motorem rewolucji. W większości przypadków rewolucje dotknęły zresztą sojuszników Waszyngtonu. Wyjątki to Libia i Syria. W każdym przypadku zmiana będzie na gorsze / z pkt widzenia Zachodu ale i Rosji/.
Serbia w OUBZ to dobry żart Wink Po pierwsze : już po herbacie - Serbia straciła wszystko co stracić mogła. Po drugie - to zero szans na współpracę z UE. O położeniu geograficznym nie wspomnę.

_________________
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Показать сообщения:   
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Polska Prasa / Dowolne media po polsku Часовой пояс: GMT + 1
Страница 1 из 1

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы не можете скачивать файлы


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group