صوت و تصویرفرهنگسلامتاجتماعیعلم و دانشبین المللمنطقهترکیهایرانصفحه اصلی
برنامه زمانی آلمان برای انتقال نیروها از اینجرلیک ترکیه به اردن
وزیر دفاع آلمان برنامه‌های ملموس و مشخصی برای انتقال نیروها و تجهیزت آلمانی از پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه به اردن را ارائه داد.
18-06-2017 15:38


 به گزارش نشریه "دی سایت"، "اورزولا فون در لاین"، وزیر دفاع آلمان جدول زمانی مشخصی برای انتقال نیروهای ارتش آلمان از اینجرلیک را اعلام کرد.
فون در لاین در این باره به نشریه بیلد آلمان گفت که تا پایان ژوئن ما در برنامه های پروازی ائتلاف ضد داعش از این پایگاه هوایی قاطعانه شرکت می کنیم و بعد از آن هواپیماهای سوخت رسان را هر چه سریع تر به اردن منتقل می کنیم.
به گفته وزیر دفاع آلمان نیروهای ارتش در آینده از پایگاه هوایی Al-Asrak در نزدیکی مرزهای جنوبی سوریه در اردن در این عملیات مشارکت می کنند.
وزیر دفاع آلمان تاکید کرد که هواپیمای سوخت رسان آلمانی بعد از دو روز از زمان انتقال و تقریبا در نیمه دوم جولای دوباره می توانند در عملیات ضد داعش از اردن مشارکت کند.
وی افزود: انتقال تورنادوهای آلمانی و فن آوری های ارزیابی پیپیده برای تصاویر هوایی از اینجرلیک به اردن بسیار پیچیده تر خواهد بود و حدود دو ماه از آگوست تا سپتامبر به طول خواهد انجامید. از ماه اکتبر باید تورنادوهای شناسایی آلمانی از اردن مجددا عملیات خود را آغاز کنند.
وی افزود: مهم ترین مسئله این است که مراحل انتقال را تا جایی که ممکن است کوتاه کنیم و ایمنی نیروهای خود را حفظ کنیم.
در حال حاضر حدود 260 سرباز آلمانی و چندین هواپیمای تورنادوی شناسایی و یک هواپیمای سوخت رسان در پایگاه اینجرلیک مستقر هستند. ارتش آلمان از این پایگاه هوایی در عملیات شناسایی در عراق و سوریه با ائتلاف بین المللی ضد داعش همکاری می کند.