PÄRNA ALLEE TUTVUSTUS

MÜÜKI LISANDUNUD 2 UUT KORTERMAJA!

Kümnest sarnase arhitektuuriga elumajast koosnev elamukvartal asub uue Narva mnt ääres uuselamurajoonis, Pärna alleel, vaid paarikümneminutilise jalutuskäigu kaugusel Tartu linnasüdamest.

Valitud asukoht on mugav nii auto- kui ühistranspordi kasutajale. Lähim bussipeatus on ca 10 min. jalutuskäigu kaugusel. Heas korras ja korraliku teekattega Vahi tänavast saab Narva mnt. kaudu lihtsalt kesklinna, samuti pääseb kiiresti ja mugavalt kõikidesse Tartu linnaosadesse.

Arhitekt Janno Põldme projekteeritud kolme- ja kahekorruselised elamud on huvitavalt liigendatud vormide ja mahuga. Hoone muudab elavaks ja kaasaegseks fassaadi huvitav värvilahendus ja rõdud.

      
Elamutes on korterid 1- kuni 4-toalised. Kortereid iseloomustab kaasaegne planeering ning selgelt jaotatud elutsoonid. Magamistubade pool on isoleeritud, toad on hästi möbleeritavad ning maja ideaalilähedane paiknemine ilmakaarte suhtes tagab päikesevalguse kõigisse korteritesse.

Korterite sisekujunduse lõi OÜ Põldme. Valida saab kolme erineva sisekujunduse variandi vahel. Iga korteriomandi juurde kuulub 0-korrusel asuv panipaik ja parkimiskoht.

Haljastus

Vastavalt haljastuse plaanile on istutatud puud, põõsad ja hekid ning rajatud muruplats.

Autoteed- ja platsid on asfalteeritud, käiguteed kaetud betoonkividega. Rajatud on laste mänguväljak ja prügikonteinerite hoidla.

Õueala
 
Jalakäijate ja autode pääs krundile on Pärna allee poolt. Osa esimese korruse kortereid omab otsepääsu haljasalale. Krundil puudub olemasolev kõrghaljastus. Pärna allee kortermajade tänava äärde on istutatud pärna puud (tüve läbimõõduga 50mm). Kõigile kümnele elamule ühiskasutatav lastemänguväljak on Pärna alleest kagu suunda jääval haljasalal. Hoonete sokliosa on ümbritsetud osaliselt 0,6 m laiuse sillutisribaga. Elamul on prügikonteinerite hoidla. Hoidla on ehitatud lukustatavana neljakandilistest terastorudest. Hoidla on kaetud vettpidava teraskatusega ning külgedelt keevisvõrku. 

Krundil on betoonkividega kaetud jalgteed, mis ühendavad majade pääsusid ja parklat. Jalgteede laiused koos äärekividega on 1,3; 1,5, 1,8 ja 2,7 m. Parklate valgustamiseks on tänavalaternad. Sillutiste ja asfaltkatte alt vabaks jääv ala on kaetud muruga. Asfaltpinda eraldab murualast betoonist äärekivi, mis tulenevalt vertikaalplaneerimise lahendusest on kas asfaltpinnaga samal kõrgusel või kuni 100mm kõrgemal. Territooriumi hooldus ja korrashoid on korraldatud hoonete haldaja poolt. Kinnistul on kokku 43 parkimiskohta. Iga ehitatava korteri kohta on ettenähtud 1 parkimiskoht. Asfalteeritud parkimisplatsile on värvitud kulumiskindla valge värviga parkimistaskud. Parkimistasku laius on 2.5 m, otsmistel viltuse küljega kuni 3.0 m. Parkimistasku pikkused on 4.7 m. Krundile on üks sissesõit laiusega äärekivide vahel 5,5 m.