İşte Tekirdağ Milletvekili, AK Parti MKYK Üyesi, NAME HABER Yazarı Mustafa Yel'in Miraç Kandili nedeniyle yayımladığı mesaj


Açıklama: İşte detay...
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 13Nisan2018
Geçerli Tarih: 21Eylül2018, 14:50
Site: Haber Sitem
URL: http://www.habersitelerim.com/hbrstlrm/haber/6449-siyaset-iste-tekirdag-milletvekili-ak-parti-mkyk-uyesi-nam.html


İşte NAME HABER ( www.namehaber.com ) Köşe Yazarı, AK Parti MKYK Üyesi, Tekirdağ Milletvekili, TBMM İç İşleri Komisyonu Üyesi Mustafa Yel'in polis günü nedeniyle yayımladığı mesaj:

“Miraç; Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimize, Mekke döneminde bir gece, Yüce Yaratan’ın sonsuz kudretinin eserlerini temaşa etmesi için önce Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yaptırılan hikmet yüklü yolculuktur. Kâinatın yüce yaratıcısının daveti üzerine gerçekleşen mucizevî buluşmadır.

 
Miraç bir arınma ve Allah’a yükseliştir. İnsanın erdem yolculuğu, beşerilikten insaniliğe yükseliş hikâyesidir. Sadece Mescid-i Haram, Mescid-i Aksa ve varlığın düzeylerinde, hakikat göğünün katmanlarında değil, insanlığın Allah’a ulaşan yolunun duraklarında da gerçekleşmiş kutlu bir yolculuktur.
 
Miraç; kendi semamıza, yani kalbimize ve iç dünyamıza bir yolculuk yapmamıza, arınmamıza, âlem-i İslam’ın ve bütün insanlığın yüksek değerlerle yücelmesine, barış, huzur ve mutluluğuna, aramızdaki gönül bağlarını, muhabbeti, kardeşliğimizi, güçlendirmesine vesile olması dileklerimle tüm İslam âleminin, aziz Milletimizin ve Tekirdağlı hemşerilerimin Miraç kandilini tebrik ediyor; selam ve saygılar sunuyorum.”
 
Mustafa YEL
Tekirdağ Milletvekili
AK Parti MKYK Üyesi
TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi
NAME HABER Köşe Yazarı