Ktimatoemporiki Crete :: Russian Federation
ГЛАВНАЯ КАРТА САЙТА НОВОСТИ ПОИСК НАШИ КОНТАКТЫ Testimonials
СТРОИТЕЛЬСТВО Н&
Budowanie na Krecie
Kilka wskazówek nt. na co zwracać uwagę i o co zadbać w przypadku budowy domu na Krecie
Jak dużą działkę potrzebuję:
  • Jeśli działka nie leży w granicach miasta i nie ma ograniczeń leśnych czy archeologicznych,można otrzymać pozwolenie na budowę na działce o powierzchni minimum 4.000 m.
  • Jeśli działka leży na terenie objętym planami zabudowy lub przylega do drogi krajowej można otrzymać pozwolenie na budowę na działce o powierzchni 2.000 m lub mniejszej.
  • Na działce zlokalizowanej w granicach miast/wiosek pozwolenie na budowę jest wydawane ogólnie mówiąc na każdą powierzchnię działki.
Zawsze się mogą pojawic oczywiście odstępstwa od reguły.Na niektórych terenach obowiązują szczególne założenia planistyczne.Pozwolenie na budowę można otrzymać z pomocą architekta zarejestrowanego w Grecji.Wówczas pozwól sprawdzić założenia architektoniczne twojemu architektowi lub skontaktuj się z naszą firmą \"The Builder\".
Na co powinienem zwrócić uwagę budując mój nowy dom na Krecie?
  • Wybrać architekta,który rozumie twoje potrzeby i \"mówi twoim językiem\". Po otrzymaniu przez niego w twoim imieniu pozwolenia na budowę jest on odpowiedzialny za posadowienie budynku,doprowadzenie mediów i wykonanie całości prac zgodnie z planami i przepisami.
  • Jeśli budujesz poza granicami miasta zażądaj podania pełnych kosztów podłączenia budynku do mediów
  • Po podpisaniu umowy z architektem upewnij się,że stawki IKA(ubezpieczenia), VAT i koszt uzyskania pozwolenia na budowę są wliczone w kosztorys.Generalnie koszty te nie są ujmowane w umowach;zażądaj więc szacunkowych kwot tych pozycji kosztowych.
  • Masz prawo wybrać firmę budowlaną według swojego mniemania.Wówczas w umowie z architektem powinna znaleźć się informacja,że prace wykonywać będzie firma niezależna od architekta.
  • Działka na terenie miejskim to mniej problemów i kosztów niż poza terenem miejskim/wioski ,ale za to możesz mieć swoich sąsiadów bardzo blisko Ciebie (czasem jest to tawerna czy dyskoteka).
  • Działka z dobrym wjazdem może pociągnąć za sobą większe koszty niż zakładałeś.


Username
Password
Not a member? Register hereГЛАВНАЯ :: Privacy Policy :: КАРТА САЙТА :: НОВОСТИ :: ПОИСК :: НАШИ КОНТАКТЫ

Where your dreams become investments! Real estate Ktimatoemporiki
2005 Ktimatoemporiki. All rights reserved. “It is pointed out that according to Law 2121/1993 and the International Conventions on the protection of copyright that Greece has ratified the republication and generally the reproduction of the content of the present web page in all or in part is prohibited without the previous written authorisation of Ktimatoemporiki Crete“.
This site was designed and developed by net-tomorrow design studio