Rüyada Defin Edildiğini Görmek Ne Demektir?

Bir kimse rüyada, ölerek defnedildiğini görse, uzak bir yolculuğa çıkar ve orada mala nail olmaktan mahrum olur. Ölmeksizin sağ olarak kabre defnedildiğini gören kimse onu defneden kimseyi tanıyorsa, o adam rüyayı gören hakkında zulmünü aşikareye vurur. Yahut onun hakkında kötü söz söyler ya da onu hapseder. Eğer kabre girdikten sonra öldüğünü görse, kendisine yapılan o zulümden ölür. Eğer ölmezse zikredilen zulüm ve kederlerden hapisten kurtulur.

Bir kimse kendisinin bir kabir çukuruna atıldığını görse, o kimse rüya sahibini tehlikeye veya sonu helak olan bir şeye atar. Bir kimse kabrin lahdine konulduğunu görse, bir eve sahip olur. Eğer üzerine de toprak döküldüğünü görse, o toprak miktarınca mala nail olur.Bazı tabirciler, bir kimse rüyada defnolursa onun dini fasit olur, ancak defnedildikten sonra kabrinden çıkarılırsa rüyanın kötülüğe delaleti yoktur, dediler. Eğer üzerine toprak saçıldı ve el ile silkelendiğini görse, o kimsenin tevbeden ümitsiz ve mahrum olduğuna delalet eder.

İnsanın ölmediği halde kendisinin defnedildiğini görmesi, bütün insanlar için yaramazlıktır. Ve bu rüyanın çok hapise yahut çok azaba delaleti vardır.Bir kimse kendi evinde, alimlerden veya feylesoflardan birisinin defnedilmiş ve onun için dirilmiş ve kabrinden çıkarılmış görse, o kimse ilim ve hikmete o alim veya o feylesofa varis olur ve onun yerine geçer.Yine peygamberlerden birisini aynı şekilde görse, o kimse ilminde yine o peygamber yahut veliye varis olur.

Bir kimsenin rüyada güneş doğduktan, yahut öğleden ya da güneş battıktan sonra defnolunması kötülükle emredip iyilikten neh-yetmeye delalet eder.
Kendisini kabirden çıktı görse, o kimse tevbe ve istiğfar eder. Bazıları da, defin, evliliğe delalet eder, dediler. Ölmeksizin kendisinin defnedildiğini gören kimse hapsedilir ve sıkıştırılır.
Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa