Son Dakika Haberleri: Köpeklerin Saldırdığı Yavru Karacaya Bakanlık Sahip Çıktı

Köpeklerin Saldırdığı Yavru Karacaya Bakanlık Sahip Çıktı

5 ay önce

Sinop'ta köpeklerin saldırdığı yavru karacaya Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ekipleri sahip çıktı. Karaca rehabilite edildikten sonra doğaya bırakılacak.

Köpeklerin Saldırdığı Yavru Karacaya Bakanlık Sahip Çıktı, System.String[]

Sinop'ta vatandaşların köpeklerden kurtardığı bir haftalık karaca yavrusuna, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü sahip çıktı. Küçük karaca, bakım ve rehabilitasyon sürecinin ardından tabiata bırakılacak.

EKİPLER HEMEN MÜDAHALE ETTİ

Sinop'un Erfelek ilçesi Horzum Köyü'nde, duyarlı vatandaşlarca bir karaca yavrusunun köpeklerden kurtarıldığı bilgisini alan DKMP ekipleri, bir veteriner hekimle olay yerine gitti.

Ekipler tarafından vatandaşlardan teslim alınan küçük karaca, veteriner hekim tarafından muayene edildi. Muayenede karacanın yaklaşık bir haftalık olduğu, açlıktan güçsüz kaldığı tespit edildi.

DOĞAYA BIRAKILACAK

Hemen beslenen ve koruma altına alınan karacanın bakım ve rehabilitasyon süreci başlatıldı. Bu sürecin ardından karaca yavrusu yeniden doğaya bırakılacak.


YORUMLAR


Teknik Direktör Cihat Arslan "İnşallah Hamile Değildir" Sözleri Nedeniyle Kone'den Özür Diledi Boş Senede Attığı İmza Hayatını Kararttı

Fenerbahçe'nin Kadro Dışı Bıraktığı Ozan Tufan, U21 Maçında Ortaya Çıktı