Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
22.09.18 12:39

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 13984
Teemasid : 1458
Kasutajaid : 4694

Viimati registreerus: adrianzz69
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Paadid  |  Teema: kerge mootorpaat - sooviks nõuannet
Lehed: [1] 2   Alla
Trüki
Autor Teema: kerge mootorpaat - sooviks nõuannet  (Loetud 30370 korda)
hüüp
Kalastushuviline
*
Postitusi: 9


« postitatud 21.01.12 23:50 »

Tere.
Soov soetada Võrtsu lõunaosas kalastamiseks väiksemapoolne ja kerge plastist mootorpaat.
Kuna kalastan üldjuhul üksi (aga harva ka kaksi), siis soovitage paati nii 3,5-4 m ja kaaluga kuni 80 kg, et jõud ikka üle käiks transpordil ja vettelaskmisel.
Olemas transpordiks Respo haagis koos kasti lisatud paadiveosüsteemiga.
Põhiline on spinningupüük ja kuna järv siinkandis vaid mõni kilomeeter lai, siis vajagi sellist alust millega saaks üksi vabalt hakkama.
Seni olen järvel kummipaadiga seigelnud, aga sellega ikka väikesegi tuulega kaldaäärest kaugemale ei roni ja ei jõua ka vastutuulega eriti edasi.
Olen neid paate kaenud nii ja naapidi, lugenud foorumitest, aga ei ole ikka otsa peale saanud, et mis optimaalne oleks. Kui on lainekindlam, siis on raske ja liiga pikk, osad jälle nii kipakad, et püsti ei saa seista isegi peale minnes.
Jõuallikaks tuleks mingi 2,5-4 hj bensumootor.
Seega paluksin Teie soovitusi ja kogemusi just kergete mootorpaatide osas, mis sobiksid Võrtsule.


IP
Janno
Nupuklubi
*
Postitusi: 284« Vastus #1 postitatud 22.01.12 21:09 »

minu meelest võiks Sulle sobida Pärnus toodetav D-375, mitme nuplase kasutatud C440 "noorem õde".
guugeldasin kiiruga, üks on müügis ja küllap Harri neid juurdegi ehitab, kui küsida.
http://www.okidoki.ee/item/1350018/
IP
Heigo 'niru' Kraav
Nupuklubi
*
Postitusi: 138« Vastus #2 postitatud 23.01.12 13:37 »

Vaata ka Pella Mini või Lighti http://www.kuldnebors.ee/search/veesoidukid/soudepaadid/pella-mini-light-pella-mini/search.mec?pob_post_id=7053777&pob_action=show_post&pob_cat_id=10721&pob_browser_offset=0&pob_view_language_id=et
Müüja www.paadirent.ee
Sellel CE sert olemas ja paras üksi-kaksi kasutamiseks.

Terhil on veel selline paat nagu 385, aga tolle hind ja kaal lähevad juba vist sutike soovitust välja.

Rakvere Viiking toodab sellist paati http://www.rakvereviiking.ee/tooted.php?tid=viiking380 Hinda ei tea kahjuks.

Liu Paat toodab Robust 13 paati, mis kah igati sinu soovitud piiridesse mahub http://www.hot.ee/l/liupaat/002_1.html

Need eeltoodud peaksid kõik olema sellised paadid, mis poolemeetrist lainet kannatavad ja ka püsti püüdmist võimaldavad. Janno pakutud variant koos mootoriga suht taskukohane komplekt minuarust.
IP
hüüp
Kalastushuviline
*
Postitusi: 9


« Vastus #3 postitatud 23.01.12 18:39 »

Tänud vastajatele, aga veel selline küsimus, et kumba tüüpi põhjaga paat oleks parem peamiselt mootoriga sõitmisel, kas alt lame nn "kahe kiiluga" või siis tavaline ühe kiiluga?
Stabiilsemad on järvel ikka vist need alt laiad paadid, need ka mootoriga sõidul glisseeruvad ja ei aja nina nii taevasse üksi peal olles. Olen nendes ühe kiiluga sõudepaatides proovinud olla püsti ja spinna loopimisest ei ole seal suurt midagi välja tulnud, tegele rohkem tasakaalu hoidmisega. Samas alt lamedas on see loopimine meeldivam.
Küsimus veel, et mida arvate sellest lätlaste Amber 315 -st. Ta küll natuke lühike aga selle eest kolme kiiluga ja seega paks olema stabiilne paadis liikumisel. Hinnalt ta muidugi odav, aga milline see plastik seal on ja üldse on keegi sellega kokku puutunud?
Samuti küsimus selle D-375 kohta, ei leia selle paadi kohta mingit infi netist, isegi seda firmat ei ole enam kes selle tootis.
Milline on selle paadi stabiilsus just külgkalde suhtes ja ajab ta üksi sõites nina kohe taevasse?
IP
Heigo 'niru' Kraav
Nupuklubi
*
Postitusi: 138« Vastus #4 postitatud 24.01.12 08:02 »

Pole ise sedasi proovinud lamedapõhjalist ja ujuvat kere. Lamedapõhjaline on kreeni suhtes kindlasti stabiilsem, aga mootoriga sõidu osas ei oska ma midagi eriti head leida. Vaevalt, et 2,5 või 4 hj seda paati glissi ajab, poolglissi võib-olla saab. Lamedapõhjaline ei lõika nii hästi lainet ja raputab laines selletõttu rohkem. See nina püstiajamine tuleneb tavaliselt valest kaalujaotusest või siis sellest, et liiga võimas/raske mootor sappa pandud. Mõningal määral saab seda mootoritrimmiga parandada.
No igatahes pead tegema oma valikute vahel kompromissi. Ideaalset paati pole olemas ja kui sa otsid alust, mida jõuaks üksi liigutada, siis ei saa loota sellelt parvlaeva stabiilsust ning merekindlust.
IP
Janno
Nupuklubi
*
Postitusi: 284« Vastus #5 postitatud 24.01.12 08:48 »

Nirul absoluutselt õigus. 1 vs 2 kiilu asjus soovitan mõelda, miks põhjarannikul kahekiilulistena ehitati need paadid (eistukid) mida hülgejahil jm põhjustel jää peale oli tõmmata vaja.
muud olid ikka ühekiilulised. ju sa ikka lainega pead ka tolle paadiga sõitma, mitte vaid siledal veel kreenikatseid tegema.

läti paatidest ei arva midagi ega soovita ka kellelgi midagi Lätist osta. pigem toetada omamaiseid paaditegijaid.

D375 asjus - on see ehitaja-tegelane täiesti olemas, kes neid paate teeb. teadagi, firmadega on vahel teine lugu...
mul on sama tegija suurem paat, minu meelest parimhinna/kvaliteedi suhe eestis.
D375 merekindluse küsimuses - kui õieti mäletan, oli just D375 selle sündmuse alus: http://www.epl.ee/news/eesti/article.php?id=50802759
IP
hüüp
Kalastushuviline
*
Postitusi: 9


« Vastus #6 postitatud 30.01.12 21:59 »

Mida arvaksite sellisest komplektist:
Skipp 400
http://www.epaat.ee/?id=2855
+ siis juurde Honda BF 2.3
http://www.skyline.ee/?Paadimootor-BF2.3
Komplekti hind tuleks siis koos aerude ja regamisega ARK is mingi (710+770+60+63=) 1600 euri.
See-eest on komplekt uus ja garantiiga.
Milline oleks Teie arvamus selle paadi ja mootori kohta?
IP
jaz
Kalastushuviline
*
Postitusi: 13


« Vastus #7 postitatud 31.01.12 17:23 »

Tere,
olen 90% meresõitja ja seepärast järvedele ma erilisi soovitusi anda ei oska, välja arvatud vast see et merele sobiv alus on järvedele veel paremini sobiv... see muidugi nüüd puhtalt merekindluse kohta käib, kasutusmugavus teine asi hoopis.
4m paat on minu arvates täpselt paras tegevuseks milleks teda osta plaanid - käia kalal ja vahest lusti sõitmas. Kui peale
spinnatamise-õngitsemise tuleb tahtmine võrgupüügiga tegeleda saab ka hakkama, harrastaja puhul lubatud koguse püünistega kindlasti.
Paadi kaal paistab ka hea olevat, st paat koosneb ikka ka teatud kogusest materjalist mitte ainult õhust ja värvist:-) Konkreetse paadi püstuvuse osas ei oska arvamust avaldada, olen teda katsunud ainult maapeal. Asi, millele soovitan tähelepanu pöörata on see et kummarist on püstuvus igaljuhul kehvem, eriti kui ennem oli kasutada kõvapõhjaline kummar. Suvalises kohas pardal istuda ja lanti pilduda ei saa, ka pool meetrit pikemad ja u 100kg kaaluvad sarnase kerega paadid (Kasse, Kiili 440, Pella Nova, sõsar Skipp 440) pole mingid püstuvusetalonid.
Ühele asjaolule pööraks veel tähelepanu - mul on ikka pärismitu tuttavat kes sarnase paadiotsimise tee läbi käinud (väike kummar, siis suurem või kohe väike "koorik", siis suurem koorik, siis saab koduvetest kõrini ja vaja merekindlat kiiret paati millega ka silmapiiri lähedust kombata). Et see on tegelikult mõtlemise koht, kui avada nt Nettivene siis Sinu poolt väljatoodud hinna eest on võimalik tuua Põhjanaabrite juurest kaatrikerega lahtine kalapaat (pulpettivene) 20-30 hj mootoriga mis on kiirem ja merekindlam ja tänu kandilisele kerele ja massile  ikka kõvasti stabiilsem ka. Loomulikult raskem, kulukam ja sellest johtuvalt kehvem majandada temaga kah.
Aga kui ikka plaan kindel et kodulahest suurt kaugemale käia ei plaani siis on plaanitud komplekt muidugi vägev.
NB! väike meenutus rahalisest hävingust: ostes uue komplekti kaotad esimese aastaga tubli kolmandiku paadi -mootori hinnast ja järelturg on kehva. Vana soome-kolaka hind seevastu eriti ei kuku ja järelturg hea.
Ikka PS ka: Honda vanemad BF-d olid (ehk on siis praegugi?) mootoriosa õhkjahutusega kuid ka veepumbaga mis jahutas mootori jalga. Plussid: pole muret et veepumba pärast mootor kokku jookseb, saab kasutada kevadel vara ja sügisel hilja kui tavamootorid kipuvad jäätuma (jahutussüsteem). Peaks olema kergem. Miinused - pläriseb rohkem. Hea mootor, prohvkalurist sõbral käigus aastat 10 juba, kasutab rannalähedasel püügil kus suurt mootorit pole vaja.
 Hääd paadiostu!
IP
jaz
Kalastushuviline
*
Postitusi: 13


« Vastus #8 postitatud 31.01.12 17:29 »

Üks vihje ka, äkki seda saiti eriti tihti ei uuri: http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?p=65500#65500
IP
jaz
Kalastushuviline
*
Postitusi: 13


« Vastus #9 postitatud 31.01.12 17:30 »

Oih, vabandust - müüdud juba!
IP
Janno
Nupuklubi
*
Postitusi: 284« Vastus #10 postitatud 31.01.12 19:21 »

2,3 hj Honda on hea. olen kasutanud.
Skippist ei tea suurt midagi, seega ei arva ka. uuena ilmselt ei ostaks, vaid otsiks samas suuruses midagi pruugitut.
IP
jaz
Kalastushuviline
*
Postitusi: 13


« Vastus #11 postitatud 01.02.12 16:31 »

Jannoga solidaarne. Uus kere kerge plastpaadi puhul tasub mõtlemist vaid juhul kui sobivat kasutatud keret turult lihtsalt ei leia. Plastiga juhtub igasugu asju ekspluatatsiooni käigus kuid kõik need vead on odavalt ja lihtsalt võimalik parandada (va vahuga täidetud põhjaga paadid).
Mootoriga on asi vastupidi. See vurr peab olema kas tuttuus või siis samaväärne pruugitud eksemplar.
IP
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #12 postitatud 06.02.12 13:03 »

Jannoga solidaarne. Uus kere kerge plastpaadi puhul tasub mõtlemist vaid juhul kui sobivat kasutatud keret turult lihtsalt ei leia. Plastiga juhtub igasugu asju ekspluatatsiooni käigus kuid kõik need vead on odavalt ja lihtsalt võimalik parandada (va vahuga täidetud põhjaga paadid).
Kõiki asju ei pea kasutatult ostma, osad inimesed võivad ju ka uusi asju poest osta, osad inimesed ei oska ise midagi oma kätega teha, inimesed erinevad.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Janno
Nupuklubi
*
Postitusi: 284« Vastus #13 postitatud 07.02.12 10:04 »

tõesti, pean vabandama et oma, üsna kehvakese mätta otsast vaatasin ja kommenteerisin.
eks muidugi, kui rahakott priske, võib osta ainult poest ja uusi asju.
IP
reflex
Tegija
**
Postitusi: 30


« Vastus #14 postitatud 07.02.12 15:55 »

To hüüp: Võin pakkuda täiesti uut mudelit  M400 , 4 x 1,7 m , glisseeriv paat, lameda põhja ja ühe kiiluga. Lubatud mootor kui 15 Hj. Ka aerudel täiesti normaalne.
Pildid võin saata meilile. Hind 1050 EUR. Võin pakkuda juurde Mercury 4takti mootorit- garantii 3.a. 2,5 Hj -760.-   4 hj -900 EUR, või siis lõbusama sõidu jaoks uus Tohatsu 9,8 2takti 1600 EUR. Tel. 5031411
IP
Lehed: [1] 2   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi