Pc Soğutma Sistemleri – Isı Yendi

Elbette elektronik bir dünyada yaşıyoruz ve bu, yararlanabilmemiz için bazı inanılmaz kesin konular ortaya koyabilir. Örneğin, çoğumuz mobil bilgisayar sistemlerini temas halinde kalma eğilimindeyiz ve aşırı ısınırlarsa hızlı bir şekilde yokedilebilirler. Sadece soğutmayı gerektiren dizüstü bilgisayarın kendisi değil, ayrıca dikkate alınması gereken ayrı bileşenler de var. Dizüstü soğutucuları ararken, zaman zaman dizüstü soğutucular olarak tanımlanan, burada aklınızda tutmanız gereken bazı faktörler var.
Soğutulması gereken ilk konu CPU’nun kendisidir. Kullandığınız CPU’nun türü ne olursa olsun, hepsinin ısıdan zarar görmesi söz konusudur. Intel’in CPU soğutmasıyla ilgilenebilecek ve AMD CPU’nun soğutulmasıyla ilgilenecek diğerleri de var. CPU fanları genellikle bilgisayar sisteminizdeki çip çeşidine bakılmaksızın kullanılabilmesine rağmen fanın çip hassaslığına ihtiyaç duyduğu durumlar vardır. Serinlemek için bir şey almadan önce dizüstü bilgisayarınızın içindeki içeriği tam olarak kavrayın emin olun.
Ayrıca dikkate alınması gereken şey, işlemci fanlarının ne kadar büyük gürültü yapacağına bağlı. Bazıları temelde oldukça gürültülü olabilir, bu yüzden vaktinden önce sormanız gereken bir şey olur. Çoğumuz sessiz CPU fanları elde etmeyi tercih edeceğiz, böylece biz çalışırken mizahı dinlemek zorunda kalmayız. Öte yandan, tamamen sessiz olan 1 olması daima gerekli değildir çünkü aynı zamanda kulaklarımıza kaçan gürültüyü kısıtlamanın üstün bir işi olan bazı sessiz Bilgisayar koşulları da vardır.
Grafik soğutucuların dizüstü bilgisayarınızın veya bilgisayarınızın içine etkin bir şekilde kurulmasının gerekli olabileceğini öğrenmek de şok olabilir. Çoğumuz bu önemli bileşeni görmezden gelme eğilimindeyiz, ancak meselenin gerçeği, video veya ekran kartı diğer bileşenlerin aksine zahmetsizce aşırı ısınabilir. Özellikle bugünün bilgisayarlarında, bunları yüksek kaliteli grafikler ve videolar için çok daha fazla kullanma eğilimi gösterdiğinden dolayı durum böyle. Bilgisayarınızdan veya dizüstünüzden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, bu grafik soğutucularından birini yüklediğinizden emin olun.
Etkili olarak düşünmek isteyebileceğiniz bir seçim, bilgisayarınız için bazı soğutma fanları elde etmek olacaktır. Bunlar çok sayıda farklı marka ismi içeriyor ancak Zalman vaka taraftarları çok daha yaygın. Bunlar CPU’yu soğutmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kişisel bilgisayar çalışırken tüm kasayı serin tutmaya yardımcı olurlar. Bu soğutucu fanlar, daha pürüzsüz ve daha hızlı çalışması için bilgisayarınıza yardım etmekle kalmaz, aynı zamanda bileşenlerin aşırı ısınmasına izin vermeyerek ömrünü uzatabilmektedirler.