Uudised

10. juuli 2008
Pressiteade

Homme, 11. juulil algab Päikeseloojangu festival.
11. juuli õhtul kell 21 algab Kabli rannakülas Pärnumaal romantilise nimega sariüritus "Päikeseloojangu festival", mis kestab 1. augustini.

Festivali teemad on seotud mere, päikeseloojangu, inimese, elamisrõõmu ja suvega.

Kavas on muusikasalongid, teeõhtud teada-tuntud inimestega, tantsuõhtud, täiskuu meditatsioon ja eelmisel aastal menukalt etendunud J. Joyce "Pagulased".

Veel on kavas noortele mõeldud üritused "Noorte eri" rulavõistluste, seiklusraja ja liivalosside ehitamisega ning festivali avapäeval öölaulupidu ja lõpetamine simmaniga.

Üritused toimuvad kauni loojanguvaatega kiigeplatsil, seltsimajas ja rannas. Romantilist meeleolu lisab lõkketuli.

James Joyce «Pagulased», mille on lavastanud Jüri Lumiste, on sel suvel kavas mängida Kabli kõrtsimajas 21. - 24. juuli ning 28. - 31. juuli algusega kell 21.

"Eelmisel aastal oli festivali publikuhuvi üllatavalt suur ja sellest saimegi innustust pakkuda huvitavat programmi ka sel aastal. Kabli seltsimaja on väga hea koostööpartner. Tänu neile on sel aastal poole rohkem üritusi" selgitab festivali korraldaja Kadri Leivategija.

Reedel, 11. juulil kell üheksa õhtul algab festival lõkkeõhtuga, kus näitleja Jüri Aarma vestluskaaslaseks on joogaõpetaja Ingvar Villido. Järgneval öölaulupeol aitavad õiget viisi ühislauldes hoida Margus Põldsepp ja Sulev Salm.

Laupäeval, 12. juulil kell 16 on Kabli uutel rularampidel kavas rulavõistlused

Neljapäeval, 17. juulil kell 23.30 algab täiskuu meditatsioon, kus huvilisi juhendab õnnetantsude õpetaja Külli Hansen.

Reedel, 18. juulil kell 21 on Jüri Aarma vestluskaaslaseks filmirežissöör, lavastaja, teatrikunstnik, kujundaja ja muusik Hardi Volmer. Seltsimaja saalis algab kell 23 muusikasalongi, kus varajast muusikat mängivad Reet Sukk ja Taavi-Mats Utt (plokkflöödid) ning Lilian Langsepp (harfid) ja Tiia Tenno (klahvpillid). Laupäeval, 19. juulil kell 16 saavad noored ennast proovile panna seiklusrajal. Kiigeplatsil kell 22 algaval tantsuõhtul mängib Kabli ansambel V&I ehk Virge Maiste ja Ivar Maiste ning vaheaegadel õpetab Tiina Laidla soovijatele line-tantsu.

Reedel, 25. juulil kell 21 on Jüri Aarma vestluskaaslaseks tele- ja raadiotäht Maire Aunaste. Kell 23 esitavad Muusikasalongis Brahmsi, Schumanni ja Haydni loomingut tšellist Indrek Leivategija ja pianist Lea Leiten.

Laupäeval, 26. juulil kell 16 ehitatakse võidu liivalosse. Kell 22 mängib tantsuks ansambel MIX ehk Priit Kask ja Ilme Prenge.

Reedel, 1. augustil kell 21 on Jüri Aarma vestluskaaslaseks humorist, saatejuht ja kalamees Vladislav Koržets. Kell 23 paneb festivalile punkti simman, kus muusikat teevad Toomas Lunge ja Indrek Kalda ning kuhu oma panuse paneb ka tantsuansambel Tarbatu. Kabli on rannaküla Pärnumaal 15 km enne Läti piiri.

Festivali programmist täpsemalt:
Kadri Leivategija
SA Festivitas Canens
Juhatuse esimees
Tel 5557 209218. juuli 2008
Pressiteade

Kabli muusikasalongis kõlab täna varajane muusika.
Päikeseloojangu festivali raames on täna, 18. juulil kell 23 Kabli seltsimajas muusikasalong. Varajase muusika stuudio Cantores Vagantes esitab 16.-18.sajandi muusikat korduvale bassile. Stuudio tegutseb 1989. aastast ja selle koosseisu kuuluvad muusikud, kes interpreteerivad varajast muusikat originaalpillide koopiatel,respekteerides ajaloolist esituspraktikat. Nagu ütlevad muusikud ise, moodustavad nad professionaalse sõpruskonna, kus mängijate arv sõltub muusika nõudmisest. Täna, 18. juulil musitseerivad Reet Sukk ja Taavi-Mats Utt plokkflöötidel, Lilian Langsepp harfil ja Tiia Tenno klahvpillidel. Kõlavad grounded, passacagliad ja chaconne'id.

Kabli on rannaküla Häädemeeste vallas 15 km enne Läti piiri. Pilet 50 kr, sooduspilet pensionäridele ja õpilastele 40 kr.

Järgmine muusikasalong on 25. juulil. Tšellist Indrek Leivategija ja pianist Lea Leiten esitavad romantilist Brahmsi, Schumanni ja Haydni loomingut.

Täpsem info:
Kadri Leivategija, tel 5557 2092
juhatuse esimees
Festivitas Canens18. juuli 2008
Pressiteade

Esmaspäevast algavad Päikeseloojangu teateri etendused.
Päikeseloojangu festivali raames etendub alates 21. juulist Kabli endises kõrtsimajas James Joyce'i "Pagulased". Tõlkinud Kalle Hein, lavastanud Jüri Lumiste, kunstnik Marge Martin. Mängivad: Jüri Lumiste, Eva Püssa ja Margus Jaanovits.

"Pagulased" käsitleb vaba-abielus elava mehe ja naise ning nende ajakirjanikust sõbra suhteid Iirimaa rannikul. Heade kommete kängitsuses pulbitsevad ihad ja süümepiinad, ohvrimeelsus ja egoism. Mõistus aga sunnib armastajaid loogiliste lahendusteni jõudma. "Pagulasi" peetakse üheks Joyce'i alles avastamata näidendiks, mis jõudis suurele lavale alles 1970. aastal. Meil Eestis nähti seda esmakordselt aasta tagasi Kablis. Sel suvel toimuvad veel viimased kaheksa etendust: 21. - 24. juulini ja 28. - 31. juulini algusega kell 21.

Jüri Lumiste: "See on kirglik , haritud inimeste ihade õhtu, kus armukolmnurk lahenduseni peab jõudma. Ja haritud inimeste vaevad on veidrad. Kohati ka koomilised." Toomas Raudam on selle tüki kohta kirjutanud : "Joyce peaks nagu kahekordset võitlust, üht oma kangelastega, kes meelsamini ütlevad oma ihadele ei kui jaa, mis muudab nad omamoodi märtreiks, teist aga näidendi vormiga, püüdes sinna mahutada ideid ja mõtteid, mis loomult on eba- või üliinimlikud."

Kabli küla asub Pärnumaal, 50 km Pärnust Riia poole, Häädemeeste vallas.

Piletid Piletilevis hinnaga 125.-, soodustusi ei ole, müük ka kohapeal.
Soovitatav vanus: alates 14 eluaastast.
Sissepääs alates kell 20.30, kestvus 1 tund (vaheajata).

Päikeseloojangu festival
11. juuli - 1. august 2008

Täpsem info:
Jüri Lumiste, tel 5298 570
"Pagulaste" lavastaja

Kadri Leivategija, tel 5557 2092
juhatuse esimees
Festivitas Canens

12. juuni 2008

SA Festivitas Canens korraldab järgnevad konkursid ja annab välja alljärgnevad stipendiumid.
Konkursil osaleda soovijatel esitada avaldus hiljemalt 1. juuliks 2008.a. aadressil maire@tmk.ee
Stipendiumi taotlemise avalduse saab alla laadida siit.

1.
Konkurss osatäitjate leidmiseks "Pagulaste" etenduses.

SA Festivitas Canens korraldab konkursi "Päikeseloojangu festivali" raames toimuva J. Joyce etenduse "Pagulased" osatäitjate leidmiseks kahele meesosatäitjale ja ühele naisosatäitjale.

Etendused toimuvad 21.- 31.07.2008
Välja antakse 3 stipendiumi à 16 000.- kr.


2.
SA Festivitas Canens korraldab konkursi Pärnumaal "Kabli Päikeseloojangu festivali" raames toimuvate vestlusõhtute moderaatori leidmiseks. Vestlusõhtud toimuvad 4 korda (11.07 , 18.07, 25.07 ja 01.08).
Välja antakse stipendium 10 000.- kr.


3.
SA Festivitas Canens korraldab konkursi Pärnumaal "Kabli Päikeseloojangu festivali" raames lastele ja noortele mõeldud ürituste e. noorte-eri kunstilise juhi leidmiseks. Kandidaadilt oodatakse ideekavandit ja ettepanekuid läbiviijate osas.
Välja antakse stipendium 7 000.- kr.


4.
SA Festivitas Canens korraldab konkursi Pärnumaal "Kabli Päikeseloojangu festivali" heli- ja valgustuskunstniku leidmiseks.
Välja antakse stipendium 10 000.- kr.


5.
SA Festivitas Canens korraldab konkursi Pärnumaal "Kabli Päikeseloojangu festivali" interpreedi stipendiumitele, mille kogusumma on 10 500.- kr.


Täpsem info etenduse kohta:
Jüri Lumiste
lumiste@vanemuine.ee