Burçlara Göre Masaj

Mayıs 23, 2016 | Gökhan HANİ

BURÇLARA GÖRE ÖZEL BİOENERJİ MASAJLARI

Koç Burcu 

Zodyak’ın ilk burcu olan Koç Atılgan, etkin, tepkisel, enerjik, hızlı, kendine aşırı güvenen, girişken, cesur, asi, açık sözlü, dürüst, kendine dönük kişiliğiyle yoğun yaşam enerjisine ihtiyaç duymaktadır. Vücudunda birikmiş olan tüm negatif enerjileri ve sinirlilik oluşturan tüm etkenler koç burcunda olan kişilere özel burç masajları ile mükemmel bir bioenerji masajı uygulanır.

Koç burcunun enerji dengesini sağlayan Sardunya, zambak, papatya, çam, kavun etken esanslarından üretilen bioenerji Masaj Yağı ile yapılan Koç Burcu bioenerji Masajı ile vücudunuzdaki ve cildinizdeki iyileştirici etkiyi anında hissedeceksiniz.

Başak Burcu 

Kusursuzluğun ve mükemmeliyetçiliğin peşinden koşan Başak Burcu, bu koşuşturma esnasında bedenini farkında olmadan yorarak fazla oranda enerji kaybına uğrar.Bioenerji Masaj esnasında dokunuşun verdiği etki ile kan dolaşımı hızlanacak ve ruhta arınma meydana gelecektir. Zenginlik burcu olarak tanınan başak burcunun ayakları çok önemlidir. Bioenerji ile büyük rahatlık sağlanır.

Başak Burcu Masajı; vücudu rahatlatırken, Başak burcunun ihtiyaç duyduğu denge enerjisini Zambak, fındık, nane, badem ve kavun etken esanslarından ile ipeksi bir dokunuşla sağlanmaktadır.

Yay Burcu 

Doğuştan liderdir Yay Burcu güçlü karizmaları ve  ışıltılı karakterleri ile insanları kendilerine çekerler. Yüksek idealleri, geniş görüş açıları ve tutkuları olan Yay Burcunun vücut enerjisini karanfil, greyfurt, tarçın, böğürtlen ve menekşe etken esanslarından üretilen bioenerji Yay Burcu Masaj Yağı ile ruhunuzda ve bedeninizde anında hissedeceksiniz.

İkizler Burcu 

İkizler burcu Zeki, uyanık, değişken, esprili, meraklı, çabuk kavrayan özellikleriyle yüksek oranda konsantrasyona ihtiyaç duymaktadır. İkizler Burcunun enerji ihtiyacını sağlayan zambak, lavanta, havuç, rezene, gül etken esanslarından üretilen bioenerji  İkizler Burcu Masaj Yağı ile vücudunuzdaki ve cildinizdeki dinginliği anında hissedeceksiniz.

Boğa Burcu

Fırsatları zorlayan, inatçı, sabırlı, güvenilir, pratik ve değişimden hoşlanmayan Boğa Burcunun sakinleştirici etkideki Papatya, ıhlamur, tarçın, Aloe vera ve elma etken esanslarından üretilen bioenerji Boğa Burcu Masaj Yağı serisi ile vücudunuzdaki dinginliği anında hissedeceksiniz. 

Oğlak Burcu

Kariyer, karizma, çekicilik, şehvet ve güzelliğin estetik öğelerini ruhunda barındıran oğlak burcu sandal, kekik, gül, menekşe ve çilek esaslarından üretilen bioenerji Oğlak burcu Masaj yağı serisi ile vücudunuzdaki rahatlamayı anında hissedeceksiniz.

Yengeç Burcu

Duygusal, hassas, yumuşak, nazik, önsezili, savunmasız, anlayışlı Yengeç Burcunun enerjisi Ihlamur, adaçayı, lavanta, çilek, kavun etken esanslarından üretilen bioenerji Yengeç Burcu Masaj Yağı ile ipeksi bir dokunuşla sağlanmaktadır.

Balık Burcu

Kendinden önceki bütün burçlardan özellik taşıyan Balık Burcu, dünyayı zenginleştiren,  hassas, merhametli, fedakâr, idealist ve romantik yapısıyla yüksek bir yaşam enerjisine ihtiyaç duyar. Balık Burcunun yaşam enerjisini dengeleyen Sardunya, kavun, yosun, ıhlamur, lavanta etken esanslarından üretilen bioenerji Balık Burcu Masaj Yağı ile vücudunuzdaki ve cildinizdeki dinginliği anında hissedeceksiniz.

Aslan Burcu

Astroloji evrende uyum ve simetrinin var olduğunu, aynı zamanda her bireyin bu uyum ve simetrinin parçası olduğunu gösterir. Uyum ve Simetrinin mükemmelliğinin buluştuğu Aslan Burcu, sorumluluklarını yerine getirirken yitirdiği enerjisini bioenerji Aslan Burcu Özel Masaj Yağı ile yeniden kazanıyor.

Aslan Burcu Masajı; vücudu rahatlatırken, Aslan burcunun ihtiyaç duyduğu güç enerjisi badem, lavanta, papatya, nane ve defne etken esanslarından üretilen bioenerji Aslan Burcu Masaj Yağı ile ipeksi bir dokunuşla sağlanmaktadır.

Kova Burcu

Yaratıcılıkları ve öncü karakterleri zaman zaman Kovaların yorgun düşmelerine sebep vermektedir. Kova Burcunun stresini azaltan ve vücut enerjisini arttıran menekşe, kimyon, ıhlamur, kivi, sardunya etken esanslarından üretilen bioenerji Kova Burcu Masaj Yağı ile ruhunuzda ve bedeninizdeki enerjinin dengelendiğini anında hissedeceksiniz

Terazi Burcu

Tatlılıkları ile her istediklerini yaptırmayı, becerileri ile de zor durumların üstesinden gelmeyi iyi bilen Terazi Burcu bilgi toplamayı ve yaymayı seven sosyal kişilerdir. Terazi Burcunun vücut enerjisini dengeleyen muz, papatya, böğürtlen, çilek, çam ve elma etken esanslarından üretilen bioenerji Terazi Burcu Masaj Yağı ile vücudunuzdaki ve cildinizdeki dinginliği anında hissedeceksiniz.

Akrep Burcu 

Su burcu olan Akrep çekici, güçlü, karmaşık, duygusal, gizemli, ketum, derin kişilik özelliğindedir. Hassas yapısını dengeleme ihtiyacındaki Akrep Burcunun vücut enerjisini Aloe vera, menekşe, greyfurt, papatya ve defne etken esanslarından üretilen bioenerji Akrep Burcu Masaj Yağı ile vücudunuzdaki ve cildinizdeki dinginliği anında hissedeceksiniz.

Bioenerji Masajının Faydaları ve Etki Alanı

Masaj genel olarak aşağıdaki rahatsızlıkların giderilmesinde faydalıdır:

Yorgunluk: Kassal çalışma aralıksız sürdürülürse adına yorgunluk dediğimiz özel bir duygu oluşur.

Fiziksel yorgunluk: Kapasite üzerindeki kassal zorlanmalar fiziksel yorgunluğa neden olur.

 

Biyokimyasal Yorgunluk: kassal aktivitenin sürdürülmesi için enerji gerekir, enerji üretimi esansında bir takım yan ürünler ortaya çıkar laktik asit gibi bu kaslarda aşırı birikmesi de biyokimyasal yorgunluğa neden olur. Masaj hareketlerinde sıvazlama ve diğer manipülasyonlar kaslardaki yorgunluğu aldığı açıklanan mekanik ve fizyolojik etkileri nedeniyle azaltabilir.

 1. Manipulasyonlar
 2. Sıvazlama (Öfloraj, Stroking)
 3. Yüzeysel öfloraj
 4. Derin öfloraj
 5. Yoğurma (Petrisaj, Kneading)
 6. Sıkma
 7. Esnetme
 8. Yuvarlama
 9. Çimdikleme (Pincing)
 10. Sıkıştırma (Wringing)
 11. Yuvarlama (Rolling)
 12. Vuruş (Darbeleme, Tapotman, Perküsyon, Percussion)
 13. El Kenarı İle
 14. El Sırtı İle
 15. Avuç İçi İle
 16. Yumruk İle
 17. Hacking (devamlı ve tempolu vurma)
 18. Clapping (alkışlar gibi vurma)
 19. Slapping (hafifçe vurma)
 20. Tapping (hafifçe tıklar gibi vurma)
 21. Beating (tempolu ve döver gibi vurma)
 22. Pouding (havanda döver gibi vurma)
 23. Noktasal Baskı (Friksiyon)
 24. Sabit Noktasal Baskı
 25. Dairesel Noktasal Baskı
 26. Titreşim (Vibrasyon)
 27. Sallama, silkeleme (Shaking)