Картузія Плетер’є обробляє 30 гектарів сільськогосподарських угідь. Сади, городи, пасовиська знаходяться в межах монастиря, а виноградники, поля, луки – на зовні монастирських стін. Ці угіддя намагаємося обробляти як найбільш екологічно, сприятливо для навколишнього середовища. Вирощуємо фрукти, виноград, саджанці яблук і груш, розводимо овець, риб, бджіл. Перш за все однак виробляємо вино з винограду, сік і різні настоянки з плодів.

Плетерське вино


Оскільки наші виноградники і підвали знаходяться в середині Доленьскей (південь Словенії), виготовляємо перед усім "Цвічек". Це класичне словенське вино, виготовлене з традиційних видів білих та червоних сортів винограду, з низьким процентом алкоголю і приємною кислотністю. До традиції плетерських виноградників належить теж сухе і солодке вино для Меси, виготовлене з  сортів: шардоне, сірий піно, кернер і різлінг ласький. У врожайні роки виробляємо якісніші сорти вина, а також предикатні і шипучі вина "Плетер".

Плетерська горілка


Яблука, груші, сливи і ягоди черниці переробляються на природну горілку, яка дозріває в дерев’яних посудинах у плетерських підвалах. Потім розливаємо її у пляшки різної форми і об’єму. Чимсь винятковим у цих виробах є так звана плетерська груша, яка виростає у пляшці, а потім її заливають горілкою з грушок. На особливу увагу заслуговує також "Ґренчіца" міцна настоянка, яка складається з фруктової горілки, в якій вистояні аж 49 різних рослин.

Бджолині вироби


У монастирському саду знаходиться велика пасіка. Поряд з квітковим і каштановим медом виготовляємо ще й квітковий пилок і прополіс, а також довготривалий медовий лікер і свічки із бджолиного воску.

Дані Картузії Плетерє:
Kartuzija Pleterje
Drča 1
8310 Šentjernej
Slovenia
Факс: +386 (0)7 30 81 219
E-mail:


Інтернет сторінка
Великої Картузії:
www.chartreux.org