Vác.hu

Değerli Ziyaretçiler,

Öncelikle web sitemizi ziyaret eden sizlere Vác Belediye Başkanı olarak saygılarımı sunuyorum. Şehrimizin bin yıllık tarihi ve çeşitli programlarımız hakkında bilgi edinmek için, internetteki "Vác Stop" sitemize bakabilirsiniz. Üç boyutlu şehir turu sonrası, Zafer Kalesi, Macaristan’ın tek barok taşköprüsünü, Yedi Tapınakların tarihi binalarını, yenilenen barok meydanını ve Tuna Nehri kordon boyunu görmek için şahsen bir ziyaret yapacağınızı tahmin edebiliyorum. Ayrıca meşhur müzelerimizi ziyaret edebilir veya ruhunuzu Diözesan şehrinin katedrali ve diğer kiliselerimizde doyurabilirsiniz.

 

Macaristan’ın Kültür şehri Vác’ı ziyaret ettiğinizde, sadece çeşitli sergilerimizi değil, aynı zamanda çeşitli etkinlik ve festivallerimizi ziyaret edebilirsiniz. Örneğin her yıl Temmuz ayı sonunda İmparatoriçe Maria Theresia’nın 1964 yılındaki ziyaretini anma amaçlı, üç günlük "Váci Világi Vigalom" festivalini düzenliyoruz.

Tarih, kültür, spor veya iyi yemek alanlarında yelpazemiz geniş ve aradığınız her şeyi bizim kentimizde bulabilirsiniz.

Vác’a ulaşımınızı tren, araç, otobüs veya deniz yolları arasında tercih edebilirsiniz. Kentimize yakın olan Naszály ve Gödöllõ dağları turistlerimiz için ideal ve ilginç gezi amaçları. Szentendre şehir veya Visegrád kalesi gibi turistik gezi mekanlarına Vác’dan erişim kolay ve rahattır. Bu nedenle zaten şehrimiz diğer adı “Tuna dizinin Başkenti” olarak bilinmekte.

Şehrimizi ziyaret edin, Vác halkının misafirperverliğine şahit olun ve sonrasında sık sık gelin!

 

Yorum yapmak ya da görüşlerini paylaşmak istersen, lütfen sajto@varoshaza.vac.hu adresine bize ulaşmaktan çekinmeyin.

 

Saygılarımla,

Attila Fördõs
Belediye Başkanı