Jak ochronić instalację c.o. przed zamarzaniem?

Depositphotos_70677999_l-2015Dzięki specjalistycznym preparatom, może ochronić instalację centralnego ogrzewania przed zamarzaniem. Bardzo ważne i wygodne jest zastosowanie odpowiedniego środka w domach zamieszkiwanych tylko sezonowo.
Polecamy Sentinel X500, który jest środkiem wielozadaniowym. Nie tylko nie dopuści do zamarznięcia wody lecz także ochroni instalację przed korozją i osadzaniem się kamienia. Także zminimalizują wydzielanie się gazów, dzięki czemu pozbędziemy się szumów w grzejnikach.

sentinel-x500Aby zabezpieczyć instalację przed przemarznięciem, należy wprowadzić płyn Sentinel X500 do układu centralnego ogrzewania w odpowiednim stężeniu:
20% chroni do -6 º celsjusza
30% do -11°C
35% do -15°C

Po wprowadzeniu preparatu należy sprawdzić jego stężenie przy pomocy zestawu testowego Sentinel.

sentinel-x200W przypadku bardzo twardej wody (powyżej 20 ° dH) należy dodatkowo dodatkowo zastosować Sentinel X200 w jednoprocentowej koncentracji.
Sentinel X500 może być stosowany we wszelkiego typu instalacjach, łącznie z zwierającymi elementy aluminiowe. Można stosować zarówno dla twardej jak i dla miękkiej wody. Mieszanina o nieznacznej szkodliwości jest bezbarwna i łatwa w zastosowaniu. Dlatego polecamy stosowanie preparatu Sentinel X500 w budynkach rekreacyjnych aby uchronić się przed przemarzaniem układu, a w efekcie przed poważną awarią.

Czyszczenie instalacji centralnego ogrzewania.

Dlaczego czyścimy nową instalację?

Części, z której budujemy instalację (urządzenia grzewcze, rury, grzejniki) są zabrudzone pozostałościami z procesu produkcji.
Zabrudzenia te już w pierwszych tygodniach działania instalacji przyczyniają się do przyspieszenia procesu degradacji zładu. Obecność w instalacji szlamu i kamienia obniża znacznie wydajność systemu.
Jeżeli nowe elementy jedynie przepłuczemy wodą, pozbędziemy się największych zabrudzeń, nie związanych elektrostatycznie. Nie usuniemy wszystkich zanieczyszczeń, na których zacznie osadzać się kamień.

Jakich preparatów używamy, aby czyszczenie instalacji centralnego ogrzewania było skuteczne?

sentinel-x300Aby przygotować nową instalacje do prawidłowej pracy, należy czyszczenie instalacji centralnego ogrzewania  przeprowadzać nie samą wodą, lecz użyć preparatu Sentinel X300. Po zakończeniu procesu oczyszczania należy, wraz ze świeżą wodą, wprowadzić inhibitor X100. Jest to mieszanka chemiczne, która osadza się na ściankach wszystkich elementów instalacji i tworzy powłokę, która chroni je przed odkładaniem kamienia kotłowego i szlamu.
sentinel-x400Jeżeli mamy do czynienia z instalacją starczą niż 6 miesięcy, zastosować możemy preparat X400. Powoduje on rozproszenie starszych produktów korozji. Sentinel X400 jest produktem nie kwaśnym i możemy go zastosować we wszystkich typach podzespołów wykonanych z aluminium.

 

 

sentinel-x100I tu także, gdy zakończymy czyszczenie instalacji centralnego ogrzewania, bezwarunkowo musimy wprowadzić do obiegu inhibitor Sentinel X100

Produkty Sentinel – główne zalety.

Produkty Sentinel używamy zarówno w nowej, jak i starej instalacji centralnego ogrzewania. Dlaczego?

Sentinel produkty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma Sentinel produkuje preparaty służące do usuwania zanieczyszczeń oraz zapobiegania ich powstawaniu. Czytaj dalej

Korzyści wynikające ze stosowania inhibitora X100

Jakie korzyści uzyskujemy z polecenia klientowi stosowanie inhibitora X100 w czasie montażu instalacji c.o. lub serwisowania kotła?

sentinel-x1001. Zadowolony klient.

Klient cieszy się z dobrze wykonanej instalacji oraz dłuższego życia kotła. Inhibitor powstrzymuje niekorzystne procesy zachodzące w zładzie, czyli korodowanie, osadzanie się kamienia kotłowego, powstawanie gazów wodorowych.

2. Wizerunek firmy.

Klient dobrze odbiera naszą firmę. Widzi, że stosujemy nowoczesne metody, ma do nas zaufanie.

3. Nowi klienci.

Wszyscy wiemy, że najlepszą metodą marketingową jest polecenie przez zadowolonego z naszej pracy klienta.

4. Stałe zlecenia.

test-x100Raz w roku sprawdzamy u klienta poziom stężenia inhibitora X100 i w razie potrzeby uzupełniamy go. Do określenia, czy stężenie inhibitora jest odpowiednie, używamy testu X100.

5. Stały kontakt z klientem.

Ponieważ poprzez coroczne przeglądy utrzymujemy z klientem stały kontakt, jest duże prawdopodobieństwo, że w wypadku następnego zlecenia (remont, rozbudowa, wymiana kotła) klient wybierze właśnie naszą firmę.

6. Dodatkowy zarobek.

Czerpiemy dodatkowy zysk ze sprzedaży chemii profesjonalnej.

Korozja biologiczna

Korozja biologiczna jest procesem niszczenia metali i niemetali, w którym istotna rolę odgrywają organizmy żywe (bakterie, wirusy i grzyby).
Bakterie beztlenowe redukują siarczany do siarkowodoru i siarczków, co przyczynia się do korodowania metali, nawet stali nierdzewnej.
Wymienniki ciepła, instalacje c.o. są narażone na powstanie korozji biologicznej. Szczególnie sprzyjające środowisko występuje w ogrzewaniu podłogowym. Bakterie rozwijają się w temp. od -10 stopni do ponad 100. Wilgotne i ciepłe środowisko jest idealnym miejscem dla ich wzrostu i pomnażania.
sentinel-x700Do czyszczenia ogrzewania podłogowego polecamy Sentinel X700.
sposób użycia:
Dozowanie – 1 litr na 300 litrów.
Wprowadzić do obiegu i pozostawić na 4 godziny.
Przepłukać i ponownie napełnić.

Przy ponownym napełnianiu należy znów dodać środek Sentinel X700 do obiegu i pozostawić go tam. Można też użyć inhibitora X100, który jest w pełni zgodny z preparatem X700.

Testy pomiarowe Sentinel

Dzisiaj przedstawimy Państwu następne testy firmy Sentinel.

test-x100Test sprawdzający stężenie inhibitora X100 w instalacji C.O. Stosujemy go po pierwszym wlaniu, ale także w trakcie eksploatacji instalacji.

Jest on bardzo łatwy w użyciu, zestaw zawiera dwa komplety rozpuszczalnych tabletek, rurkę z zamknięciem oraz i matrycę porównawczą. Czytaj dalej

Paski pomiaru zużycia X800

Dla ułatwienia pracy i uczynienia jej jeszcze bardziej efektywną, proponujemy Państwu używanie testów, które określają stężenie określonego preparatu. Dzisiaj przedstawimy test służący do pomiaru stężenia preparatu X800.

PASKI POMIARU ZUŻYCIA X800

paski-pomiaru-stężenia-x800Testu tego używamy w czasie czyszczenia instalacji preparatem X800. Komplet składa się ze 100 pasków. Zmieniają one kolor w zależności od zmiany stężenia aktywnych składników preparatu X800. Kolor na pasku porównujemy z bazą umieszczoną na opakowaniu. W czasie czyszczenia, sukcesywnie co 15-20 minut, zanurzamy pasek w roztworze i porównujemy ze skalą. W przypadku stężenia poniżej 1000 należy zwiększyć ilość preparatu X800. Czyszczenie należy uznać za zakończone, jeżeli woda jest czysta, a kolor paska nie zmienia się i pozostaje w okolicach 1000. Czytaj dalej

Ochrona c.o. przed przemarzaniem.

Frozen waterfall of blue iciclesCzy jest sposób na to, aby nie spuszczać na zimę wody z instalacji w domkach rekreacyjnych?

sentinel-x500Możemy zastosować preparat X500, który zabezpieczy system przed przemarzaniem do -15 stopni. Aby uzyskać ten efekt musimy uzyskać stężenie 35 %. Mniejsze, np 30 % ochroni płyn przed zamarznięciem już tylko do temperatury -11 stopni.
Pamiętać musimy, że po napełnieniu instalacji preparatem Sentinel X500 niezbędne jest sprawdzenie czy koncentracja inhibitora jest wystarczająca. Należy wykorzystać do tego zestaw testowy Sentinel.
Preparat ten dodatkowo chroni instalację przed osadzaniem się kamienia, korozją oraz wydzielaniem gazów. Stosować go możemy we wszystkich rodzajach instalacji, nawet tych z elementami aluminiowymi.
sentinel-x200W przypadku bardzo twardej wody należy dodatkowo zastosować Sentinel X200 w stężeniu 1 %. Wprowadzić go możemy do systemu w dowolnym miejscu.