English version Wersja polska
69

Centromor, ul. Okopowa 7, Gdańsk

Kontakt:
Anna Wilda+48 602 250 018a.wilda@wan.com.pl
Dział handlowy22 435 11 11handlowy@wan.com.pl

Powierzchnia użytkowa: 7 900 m²

Kompleks dwóch połączonych ze sobą budynków biurowych o wysokości 6 i 7 pięter mieści się przy ul. Okopowej 7, jednej z głównych arterii Gdańska, spinającej całe Trójmiasto. Nieruchomość znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie ciągu komunikacji pieszej Głównego Miasta, nieopodal zabytków gdańskiego Starego Miasta. W pobliżu budynku przebiegają liczne linie autobusowe i tramwajowe, natomiast w odległości ok. 0,5 km znajduje się dworce PKP, PKS oraz Szybkiej Kolei Miejskiej stanowiącej główny środek transportu miejskiego w obrębie Trójmiasta.

Położenie budynków w bezpośrednim sąsiedztwie najbardziej reprezentacyjnej części Gdańska, czyli Starego Miasta było wyzwaniem dla architektów. Musieli zadbać, aby budynek harmonijnie wkomponował się w otaczające go obiekty. Aluminiowo–szklana elewacja z partiami z cegły klinkierowej, spadziste dachy pokryte dachówką, czy asymetria bryły biurowca optycznie nadają mu lekkości i przestrzenności.

Standard wykonania i wyposażenia klasyfikuje obiekt w najwyższej kategorii w tej części Gdańska. Do użytku najemców przeznaczono także trzy windy osobowe w tym dwie przy wejściu od strony ulicy Bogusławskiego oraz jedną przy wejściu od ulicy Okopowej, a także windę samochodową. Duży atut budynku stanowi dodatkowa przeszklona winda panoramiczna, z której można podziwiać panoramę Starego Miasta. Cały obiekt jest monitorowany i chroniony przez 24 godziny na dobę.