virt-top.tip - en to as translation catalogue (68 entries)

en: # %s virt-top configuration file\n
as: # %s virt-top বিন্যাস নথিপত্ৰ\n

en: # Enable CSV output to the named file\n
as: # উল্লেখিত নথিপত্ৰত CSV নিৰ্গম লিখাৰ ব্যৱস্থা সক্ৰিয় কৰা হ'ব\n

en: # To protect this file from being overwritten, uncomment next line\n
as: # এই নথিপত্ৰৰ বিষয়বস্তুৰ ওপৰত পুনঃ নিলিখিবলৈ, পৰবৰ্তী পংক্তিৰ পৰা মন্তব্যৰ চিহ্ন আঁতৰাওক\n

en: # To send debug and error messages to a file, uncomment next line\n
as: # ডিবাগ আৰু ত্ৰুটি বাৰ্তা নথিপত্ৰত লিখাৰ বাবে পৰবৰ্তী পংক্তিৰ পৰা মন্তব্যৰ চিহ্ন আঁতৰাওক\n

en: # generated on %s by %s\n
as: # %s ত %s দ্বাৰা উৎপন্ন কৰা হৈছে\n

en: %d domains, %d active, %d running, %d sleeping, %d paused, %d inactive D:%d O:%d X:%d
as: %d ডোমেইন, %d সক্ৰিয়, %d চলমান, %d নিদ্ৰিত, %d স্থগিত, %d নিষ্ক্ৰিয় D:%d O:%d X:%d

en: %s: display should be %s
as: %s: প্ৰদৰ্শন %s হোৱা উচিত

en: %s: sort order should be: %s
as: %s: সুবিন্যস্ত কৰোঁতে ব্যৱহৃত মান: %s

en: %s: unknown parameter
as: %s: অজ্ঞাত স্থিতিমাপ

en: %s:%d: configuration item ``%s'' ignored\n%!
as: %s:%d: বিন্যাসৰ বস্তু ``%s'' উপেক্ষিত\n%!

en: -d: cannot set a negative delay
as: -d: বিলম্বৰ মান শূণ্যৰ অধিক হোৱা আৱশ্যক

en: Batch mode
as: বেচ মোড

en: Block read reqs
as: ব্লক পঢ়িবলৈ আৱশ্যক মান

en: Block write reqs
as: ব্লকত লিখাৰ আৱশ্যক মান

en: CPU: %2.1f%%  Mem: %Ld MB (%Ld MB by guests)
as: CPU: %2.1f%%  স্মৃতিশক্তি: %Ld MB (অতিথি দ্বাৰা %Ld MB)

en: Change delay from %.1f to:
as: বিলম্বৰ মান %.1f ৰ পৰা চিহ্নিত মানলৈ পৰিবৰ্তন কৰা হ'ব:

en: Connect to URI (default: Xen)
as: চিহ্নিত URI-ৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰক (অবিকল্পিত: Xen)

en: Connect: %s; Hostname: %s
as: সংযুক্ত কৰক: %s; গৃহস্থৰ নাম: %s

en: Delay must be > 0
as: বিলম্বৰ মান > 0 হোৱা আৱশ্যক

en: Delay time interval (seconds)
as: বিলম্বৰ সময়কাল (ছেকেণ্ডত ব্যক্ত)

en: Delay: %.1f secs; Batch: %s; Secure: %s; Sort: %s
as: বিলম্ব: %.1f ছেকেণ্ড; বেচ: %s; নিৰাপত্তা: %s; ক্ৰমবিন্যাস: %s

en: Disable CPU stats in CSV
as: CSV ত CPU সংক্ৰান্ত পৰিসংখ্যা নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Disable block device stats in CSV
as: CSV ত ব্লক যন্ত্ৰ সংক্ৰান্ত পৰিসংখ্যা নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Disable net stats in CSV
as: CSV ত নেট সংক্ৰান্ত পৰিসংখ্যা নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Do not read init file
as: init নথিপত্ৰ পঢ়া ন'হ'ব

en: Domain ID
as: ডোমেইন ID

en: Domain name
as: ডোমেইনৰ নাম

en: Domains display
as: ডোমেইনৰ প্ৰদৰ্শন

en: Error
as: ত্ৰুটি

en: Exit at given time
as: নিৰ্দিষ্ট সময়ত প্ৰস্থান কৰা হ'ব

en: Help
as: সহায়

en: Historical CPU delay
as: CPU ৰ বিলম্বৰ পূৰ্ববৰ্তী তথ্য

en: Log statistics to CSV file
as: CSV নথিপত্ৰত পৰিসংখ্যা সংৰক্ষণ কৰা হ'ব

en: More help in virt-top(1) man page. Press any key to return.
as: virt-top(1) man পৃষ্ঠাত অতিৰিক্ত সহায়ক তথ্য উপস্থিত আছে । প্ৰত্যাবৰ্তন কৰাৰ বাবে যি কোনো চাবি টিপক ।

en: NB: If you want to monitor a local Xen hypervisor, you usually need to be root
as: উল্লেখ্য: স্থানীয় Xen হাইপাৰভাইছৰ নিৰীক্ষণৰ বাবে root ব্যৱহাৰকৰোঁতাৰ পৰিচয় ধাৰণ কৰা আৱশ্যক

en: Net RX bytes
as: প্ৰকৃত RX bytes

en: Net TX bytes
as: প্ৰকৃত TX bytes

en: Not a valid number
as: বৈধ সংখ্যা নহয়

en: Number of iterations to run
as: পুনৰাবৃত্তিৰ সংখ্যা

en: Quit
as: প্ৰস্থান

en: Run from a script (no user interface)
as: স্ক্ৰিপ্টৰ সহযোগত সঞ্চালন কৰা হ'ব (ব্যৱহাৰকৰোঁতাৰ সংযোগ মাধ্যম নোহোৱাকে)

en: Secure (\"kiosk\") mode
as: নিৰাপদ (\"kiosk\") মোড

en: Select sort field
as: ক্ৰমবিন্যাসৰ বাবে ক্ষেত্ৰ নিৰ্বাচন কৰক

en: Send debug messages to file
as: ডিবাগ সংক্ৰান্ত বাৰ্তা নথিপত্ৰলৈ পঠিওৱা হ'ব

en: Set name of init file
as: init নথিপত্ৰৰ নাম ধাৰ্য কৰক

en: Set sort order (%s)
as: ক্ৰমবিন্যাসৰ মান নিৰ্ধাৰণ কৰক (%s)

en: Set sort order for main display
as: প্ৰধান প্ৰদৰ্শনৰ বাবে ক্ৰমবিন্যাসৰ মান নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Set update interval
as: উন্নয়নৰ সময়ৰ ব্যৱধান নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Sort by %CPU
as: %CPU অনুযায়ী সুবিন্যস্ত কৰক

en: Sort by %MEM
as: %MEM অনুযায়ী সুবিন্যস্ত কৰক

en: Sort by ID
as: ID অনুযায়ী সুবিন্যস্ত কৰক

en: Sort by TIME
as: TIME অনুযায়ী সুবিন্যস্ত কৰক

en: Start by displaying block devices
as: ব্লক যন্ত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰি আৰম্ভ কৰক

en: Start by displaying network interfaces
as: নে'টৱৰ্ক সংযোগ মাধ্যমৰ প্ৰদৰ্শন কৰি আৰম্ভ কৰক

en: Start by displaying pCPUs (default: tasks)
as: pCPU প্ৰদৰ্শন দ্বাৰা আৰম্ভ কৰক (অবিকল্পিত মান: tasks)

en: TIME (CPU time)
as: TIME (CPU ৰ সময়)

en: Toggle block devices
as: ব্লক যন্ত্ৰ টগল কৰা হ'ব

en: Toggle network interfaces
as: নে'টৱৰ্ক সংযোগ মাধ্যম টগল কৰা হ'ব

en: Toggle physical CPUs
as: প্ৰকৃত CPU টগল কৰা হ'ব

en: Type key or use up and down cursor keys.
as: চাবি লিখক বা ওপৰ আৰু তলৰ স্থানান্তৰণৰ কাৰ্ছাৰ চাবি প্ৰয়োগ কৰক ।

en: Unknown command - try 'h' for help
as: অজ্ঞাত আদেশ - সহায়েৰ বাবে 'h' লিখক

en: Update display
as: প্ৰদৰ্শন উন্নত কৰা হ'ব

en: Wrote settings to %s
as: %s লৈ বৈশিষ্ট্য লিখা হৈছে

en: get_xml_desc didn't return <domain/>
as: get_xml_desc ৰ পৰা <domain/> প্ৰাপ্ত নহয়

en: virt-top %s (libvirt %d.%d.%d) by Red Hat
as: Red Hat দ্বাৰা উপলব্ধ virt-top %s (libvirt %d.%d.%d)

en: virt-top : a 'top'-like utility for virtualization
    
    SUMMARY
      virt-top [-options]
    
    OPTIONS
as: virt-top : ভাৰ্চুৱেলাইজ কৰাৰ পৰিবেশৰ বাবে 'top' আদেশৰ অনুৰূপ বৈশিষ্ট্য
    
    SUMMARY
      virt-top [-options]
    
    OPTIONS

en: virt-top was compiled without support for CSV files
as: CSV নথিপত্ৰৰ সমৰ্থন নোহোৱাকৈ virt-top সঙ্কলন কৰা হৈছিল

en: virt-top was compiled without support for dates and times
as: দিন আৰু সময়ৰ সমৰ্থন নোহোৱাকৈ virt-top সঙ্কলন কৰা হৈছিল
