virt-manager.tip - en to as translation catalogue (653 entries)

en: Manage virtual machines
as: ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰৰ পৰিচালনা কৰক

en: Virtual Machine Manager
as: ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ পৰিচালক

en: Error starting Virtual Machine Manager
as: ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ পৰিচালক আৰম্ভ কৰোঁতে সমস্যা

note: ...the risk is we catch too much though Damned if we do, damned if we dont :-)(
en: Unable to initialize GTK: %s
as: GTK আৰম্ভ কৰোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: Install sound device for local VM
as: স্থানীয় VM ত ধ্বনি যন্ত্ৰ সংস্থাপন কৰক

en: Install sound device for remote VM
as: দূৰবৰ্তী ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰৰ বাবে শব্দৰ যন্ত্ৰ সংস্থাপন কৰক

en: Poll cpu stats
as: cpu stats বিচাৰক

en: Poll disk i/o stats
as: disk i/o stats বিচাৰক

en: Poll memory usage stats
as: memory usage stats বিচাৰক

en: Poll net i/o stats
as: net i/o stats বিচাৰক

en: Show VCPU count in summary
as: সাৰাংসত VCPU ৰ সংখ্যা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show cpu usage in summary
as: সাৰাংসত cpu ব্যৱহাৰৰ তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show disk I/O in summary
as: সাৰাংসত ডিস্ক  I/O তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show domain id in summary
as: সাৰাংসত ডোমেইন id প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show memory usage in summary
as: সাৰাংসত স্মৃতিশক্তিৰ ব্যৱহাৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show network I/O in summary
as: নে'টৱৰ্কৰ I/O ৰ সংক্ষিপ্ত বিৱৰণ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show run state in summary
as: সাৰাংসত সঞ্চালনৰ অৱস্থা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show the cpu usage field in the domain list summary view
as: ডোমেইন তালিকাৰ সংক্ষিপ্ত প্ৰদৰ্শনত cpu ব্যৱহাৰৰ ক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show the disk I/O field in the domain list summary view
as: ডোমেইন তালিকাৰ সংক্ষিপ্ত প্ৰদৰ্শনত ডিস্ক I/O ক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show the domain id field in the domain list summary view
as: ডোমেইন তালিকাৰ সংক্ষিপ্ত প্ৰদৰ্শনত ডোমেইন id ৰ ক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show the memory usage field in the domain list summary view
as: ডোমেইন তালিকাৰ সংক্ষিপ্ত প্ৰদৰ্শনত স্মৃতিশক্তি ব্যৱহাৰৰ ক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show the network I/O field in the domain list summary view
as: ডোমেইন তালিকাৰ সংক্ষিপ্ত প্ৰদৰ্শনত নে'টৱৰ্ক পৰিবহনৰ ক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show the run state field in the domain list summary view
as: ডোমেইন তালিকাৰ সংক্ষিপ্ত প্ৰদৰ্শনত সঞ্চালনৰ অৱস্থা সংক্ৰান্ত ক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show the virtual CPU count field in the domain list summary view
as: ডোমেইন তালিকাৰ সংক্ষিপ্ত প্ৰদৰ্শনত ভাৰ্চুৱেল CPU-ৰ সংখ্যাৰ ক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: The length of the list of URLs
as: URL তালিকাৰ দৈৰ্ঘ্য

en: The number of samples to keep in the statistics history
as: পৰিসংখ্যাৰ ইতিহাসত ৰাখিব লগা নমূনাৰ সংখ্যা

en: The number of urls to keep in the history for the install media address page.
as: সংস্থাপন মিডিয়াৰ ঠিকনাৰ পৃষ্ঠাৰ পূৰ্ববৰ্তী তথ্যৰ অংশত সংৰক্ষিত url ৰ সংখ্যা

en: The statistics history length
as: পৰিসংখ্যাৰ পূৰ্ববৰ্তী তথ্যৰ মাপ

en: The statistics update interval
as: পৰিসংখ্যা উন্নত কৰাৰ ব্যৱধান

en: The statistics update interval in seconds
as: ছেকেণ্ডত পৰিসংখ্যাৰ উন্নহয়নৰ সময়কাল

en: When to grab keyboard input for the console
as: কন্সোলৰ বাবে কিমান চাবি ফলকৰ পৰা নিবেশ গ্ৰহণ কৰা হ'ব

en: When to pop up a console for a guest
as: অতিথি ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ বাবে কেইটা কন্সোল প'প-আপ কৰা হ'ব

en: When to scale the VM graphical console
as: VM চিত্ৰাঙ্কিত ক'ন্সোল কেতিয়া স্কেল কৰিব লাগে

en: When to scale the VM graphical console. 0 = never, 1 = only when in full screen mode, 2 = Always
as: VM চিত্ৰাঙ্কিত কন্সোল কেতিয়া স্কেল কৰিব লাগে । 0 = এটাও নহয়, 1 = অকল সম্পূৰ্ণ পৰ্দ্দাত প্ৰদৰ্শন কৰা সময়ত, 2 = সদায়

en: Whether or not the app will poll VM disk i/o statistics
as: অনুপ্ৰয়োগে VM ডিষ্ক i/o পৰিসংখ্যা বিচাৰিব নে নাই

en: Whether or not the app will poll VM network i/o statistics
as: অনুপ্ৰয়োগে VM নে'টৱৰ্ক i/o পৰিসংখ্যা বিচাৰিব নে নাই

en: Whether or not the app will poll connection and VM cpu usage statistics
as: অনুপ্ৰয়োগে সংযোগ আৰু VM cpu ব্যৱহাৰৰ পৰিসংখ্যা বিচাৰিব নে নাই

en: Whether or not the app will poll connection and VM memory usage statistics
as: অনুপ্ৰয়োগে সংযোগ আৰু VM স্মৃতিশক্তি ব্যৱহাৰৰ পৰিসংখ্যা বিচাৰিব নে নাই

en: Whether to grab keyboard input for a guest console. 0 = never, 1 = only when in full screen mode, 2 = when mouse is over console
as: অতিথি কন্সোলৰ বাবে চাবি ফলকৰ নিবেশ গ্ৰহণ কৰা হ'ব নে নহয় । 0 = এটাও নহয়, 1 = অকল সম্পূৰ্ণ পৰ্দ্দাত প্ৰদৰ্শন কৰা সময়ত, 2 = কন্সোলৰ ওপৰত মাউছ উপস্থিত থাকিলে

en: Whether to install a sound device for local VMs or not
as: স্থানীয় ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰৰ বাবে শব্দৰ যন্ত্ৰ সংস্থাপন কৰা হ'ব নে নহয়

en: Whether to install a sound device for remote VMs or not
as: দূৰবৰ্তী ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰৰ বাবে শব্দৰ যন্ত্ৰ সংস্থাপন কৰা হ'ব নে নহয়

en: Whether to pop up a console for a guest. 0 = never, 1 = only on creation of a new guest, 2 = On creation of any guest
as: অতিথিৰ বাবে প'প-আপ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব নে নহয় । 0 = এটাও নহয়, 1 = অকল নতুন অতিথি ব্যৱস্থাপ্ৰণালী নিৰ্মাণৰ সময়ত, 2 = যি কোনো অতিথি ব্যৱস্থাপ্ৰণালী নিৰ্মাণৰ সময়

en: Whether to show VM button toolbar in Details display
as: বিৱৰণ প্ৰদৰ্শনৰ সময়ত ভাৰ্চুৱেল বুটামৰ টুল-বাৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব নে নহয়

en: Whether to show notification when grabbing mouse
as: মাউছ আয়ত্ত কৰাৰ সময়ত সূচনাবাৰ্তা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব নে নহয়

en: Whether to show the notification hint when grabbing the mouse in the console
as: কন্সোলে মাউছ আয়ত্ত কৰাৰ সময়ত ইঙ্গিতৰ সূচনাবাৰ্তা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব নে নহয়

en: Whether to show toolbar containing Virtual Machine action buttons (such as Run, Pause, Shutdown) in the details display
as: বিৱৰণ প্ৰদৰ্শনত ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰৰ কৰ্ম নিৰ্ধাৰণৰ বুটাম (যেনে চলোৱা, স্থগিত, বন্ধ) ধাৰণকাৰী টুল-বাৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব নে নহয়

en: Unexpected Error
as: অপ্ৰত্যাশিত ত্ৰুটি

en: An unexpected error occurred
as: এটা অপ্ৰত্যাশিত ত্ৰুটি

en: Uncaught error validating hardware input: %s
as: যান্ত্ৰিক সামগ্ৰীৰ পৰা প্ৰাপ্ত নিবেশ প্ৰমাণ কৰোঁতে উৎপন্ন ত্ৰুটিৰ ব্যৱস্থাপনা কৰা নাযায়: %s

en: Shared physical device
as: যৌথৰূপে ব্যৱহৃত দৈহিক যন্ত্ৰ

note: FIXME: Should we use 'default' even if it's inactive?
en: Virtual network
as: ভাৰ্চুৱেল নে'টৱৰ্ক

en: Usermode networking
as: ব্যৱহাৰকৰোঁতাৰ মোডৰ নে'টৱৰ্ক ব্যৱস্থা

en: Absolute movement
as: সুনিৰ্দিষ্ট চলাচল

en: Relative movement
as: আপেক্ষিক চলাচল

en: VNC server
as: VNC সেৱক

note: XXX inclined to just not give this choice at all
en: Local SDL window
as: স্থানীয় SDL সংযোগক্ষেত্ৰ

en: Automatically allocated
as: স্বয়ংক্ৰিয়ৰূপে বিতৰণ

en: Yes
as: হয়

en: No
as: নহয়

en: Same as host
as: গৃহস্থৰ অনুৰূপ

en: Unable to add device: %s
as: যন্ত্ৰ যোগ কৰোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: Creating Storage File
as: সংগ্ৰহস্থলৰ নথিপত্ৰ নিৰ্মাণ প্ৰণালী

en: Allocation of disk storage may take a few minutes to complete.
as: ডিস্কত সংগ্ৰহস্থল বিতৰণ কৰোঁতে কিছু সময়ৰ প্ৰয়োজন হ'ব ।

en: Are you sure you want to add this device?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে এই যন্ত্ৰ যোগ কৰিবলৈ ইচ্ছুক?

en: This device could not be attached to the running machine. Would you like to make the device available after the next VM shutdown?
    
    Warning: this will overwrite any other changes that require a VM reboot.
as: চলমান যন্ত্ৰৰ সৈতে যন্ত্ৰ যোগ কৰা নাযায় । পিছৰ বাৰৰ VM বন্ধ কৰাৰ পিছত এই যন্ত্ৰ উপলব্ধ কৰিবলৈ আপুনি ইচ্ছুক নেকি?
    
    সতৰ্কবাৰ্তা: VM পুনৰাৰম্ভ কৰাৰ পিছত প্ৰয়োগ কৰাৰ বাবে পৰিবৰ্তনসমূহ ইয়াৰ ফলত আঁতৰি যাব ।

en: Unable to complete install: '%s'
as: সংস্থাপন সমাপ্ত কৰোঁতে ব্যৰ্থ: '%s'

en: Locate Storage Partition
as: ভঁৰালৰ বিভাজন চিনাক্ত কৰক

en: Locate or Create New Storage File
as: নতুন ভঁৰাল নথিপত্ৰ চিনাক্ত বা নিৰ্মাণ কৰক

en: Hardware Type Required
as: প্ৰয়োজনীয় যান্ত্ৰিক সামগ্ৰীৰ ধৰণ

en: You must specify what type of hardware to add.
as: যোগ কৰাৰ উদ্দেশ্যে যান্ত্ৰিক সামগ্ৰীৰ প্ৰকৃতি উল্লেখ কৰা আৱশ্যক

en: Storage Path Required
as: সংগ্ৰহস্থলৰ পাথ আৱশ্যক

en: You must specify a partition or a file for disk storage.
as: ডিস্ক সংগ্ৰহস্থলৰ বাবে নথিপত্ৰ বা বিভাজন উল্লেখ কৰা আৱশ্যক ।

en: Target Device Required
as: লক্ষ্য যন্ত্ৰ আৱশ্যক

en: You must select a target device for the disk.
as: ডিস্কৰ বাবে লক্ষ্য যন্ত্ৰ নিৰ্ব্বাচন কৰা আৱশ্যক

en: Invalid Storage Parameters
as: সংগ্ৰহস্থল সংক্ৰান্ত স্থিতিমাপ অবৈধ

note: Fatal errors are reported when setting 'size'
en: Not Enough Free Space
as: পৰ্যাপ্ত ৰিক্ত স্থান উপস্থিত নাই

en: Disk "%s" is already in use by another guest!
as: "%s" ডিষ্ক ইতিমধ্যে অন্য অতিথিৰ দ্বাৰা ব্যৱহৃত!

en: Do you really want to use the disk?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে এই ডিস্ক ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ইচ্ছুক ?

en: Virtual Network Required
as: ভাৰ্চুৱেল নেটৱৰ্কৰ প্ৰয়োজন

en: You must select one of the virtual networks.
as: এটা ভাৰ্চুৱেল নে'টৱৰ্ক নিৰ্ব্বাচন কৰা আৱশ্যক

en: Physical Device Required
as: দৈহিক যন্ত্ৰ আৱশ্যক

en: You must select a physical device.
as: এটা দৈহিক যন্ত্ৰ নিৰ্ব্বাচন কৰা আৱশ্যক

en: Invalid MAC address
as: MAC ঠিকনা বৈধ নহয়

en: No MAC address was entered. Please enter a valid MAC address.
as: কোনো MAC ঠিকনা উল্লেখ কৰা নহয় । অনুগ্ৰহ কৰি এটা বৈধ MAC ঠিকনা যোগ কৰক ।

en: Unsupported networking type
as: নে'টৱৰ্ক ব্যৱস্থাৰ ধৰণ সমৰ্থিত নহয়

en: Invalid Network Parameter
as: অবৈধ নেটৱৰ্কৰ স্থিতিমাপ

en: Mac address collision
as: Mac ঠিকনাত দ্বন্দ্ব

en: Are you sure you want to use this address?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে এই ঠিকনা ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ইচ্ছুক?

en: Graphics device parameter error
as: চিত্ৰাঙ্কিত যন্ত্ৰৰ স্থিতিমাপ সংক্ৰান্ত ত্ৰুটি

en: Sound device parameter error
as: চিত্ৰাঙ্কিত যন্ত্ৰৰ স্থিতিমাপ সংক্ৰান্ত ত্ৰুটি

en: Physical Device Requried
as: দৈহিক যন্ত্ৰ আৱশ্যক

en: A device must be selected.
as: যন্ত্ৰ নিৰ্ব্বাচন কৰা আৱশ্যক ।

en: Host device parameter error
as: গৃহস্থ যন্ত্ৰৰ স্থিতিমাপত ত্ৰুটি

en: Bridge
as: ব্ৰিজ

en: Not bridged
as: ব্ৰিজ কৰা নহয়

note: [xml value, label]
en: Hypervisor default
as: হাইপাৰভাইছৰৰ অবিকল্পিত মান

en: EvTouch USB Graphics Tablet
as: EvTouch USB চিত্ৰাঙ্কিত টেব্‌লেট

note: XXX libvirt needs to support 'model' for input devices to distinguish wacom from evtouch tablets model.append([_("Wacom Graphics Tablet"), "tablet", "usb", True])
en: Generic USB Mouse
as: সাধাৰণ USB মাউছ

en: No Devices Available
as: কোনো যন্ত্ৰ নাই ।

en: Please wait a few moments...
as: অনুগ্ৰহ কৰি অপেক্ষা কৰক...

en: Operation in progress
as: কাৰ্য্য বৰ্তমানে চলি আছে

en: Processing...
as: কাৰ্য্য প্ৰক্ৰিয়াকৰণ...

en: Completed
as: সমাপ্ত

en: Invalid Media Path
as: অবৈধ মিডিয়াৰ পথ

en: A media path must be specified.
as: মিডিয়া পথ উল্লেখ কৰা আবশ্যক।

en: Locate ISO Image
as: ISO প্ৰতিমূৰ্ত্তি স্থান চিনাক্ত কৰক

en: Name
as: নাম

en: Disconnected
as: বিচ্ছিন্ন

en: Connecting
as: সংযোগ কৰা হৈছে

en: Active (RO)
as: সক্ৰিয় (RO)

en: Active
as: সক্ৰিয়

en: Inactive
as: নিষ্ক্ৰিয়

en: Unknown
as: অজ্ঞাত

en: Error listing CD-ROM devices.
as: CD-ROM যন্ত্ৰ তালিকাভূক্ত কৰোঁতে ভুল ।

en: Fully allocating storage will take longer now, but the OS install phase will be quicker. 
    
    Skipping allocation can also cause space issues on the host machine, if the maximum image size exceeds available storage space.
as: ভঁৰাল সম্পূৰ্ণভাবে বিতৰণ কৰিবলৈ এতিয়া অধিক সময় লাগিব, কিন্তু OS সংস্থাপনৰ পৰ্যায় এতিয়া দ্ৰুত হ'ব ।
    
    বিতৰণ কৰা এৰি গ'লে গৃহস্থৰ যন্ত্ৰত স্থানৰ সমস্যা হ'ব, যদি প্ৰতিমূৰ্তিৰ সৰ্বাধিক আকাৰ পোৱা ভঁৰালৰ স্থানতকৈ অধিক হয় ।

en: No active connection to install on.
as: সংস্থাপন কৰিবলৈ কোনো সক্ৰিয় সংযোগ নাই ।

en: Connection is read only.
as: সংযোগক অকল পঢ়িব পাৰি ।

en: No guests are supported for this connection.
as: এই সংযোগৰ কাৰণে কোনো অতিথি সমৰ্থিত নহয় ।

en: %s installs not available for paravirt guests.
as: paravirt অতিথিৰ কাৰণে %s সংস্থাপনসমূহ পোৱা নাযায় ।

en: URL installs not available for remote connections.
as: দূৰবৰ্তী সংযোগত URL সংস্থাপন বৰ্তমানে সমৰ্থিত নহয় ।

en: Connection does not support storage management.
as: সংযোগে ভঁৰালৰ পৰিচালনা সমৰ্থিত নকৰে ।

en: No install options available for this connection.
as: এই সংযোগৰ কাৰণে কোনো সংস্থাপনৰ বিকল্প পোৱা নাযায় ।

en: Up to %(maxmem)s available on the host
as: গৃহস্থত %(maxmem)s লৈকে পোৱা যায়

en: Hypervisor only supports %d virtual CPUs.
as: হাইপাৰভাইছৰে অকল %d ভাৰ্চুৱেল CPU ৰহে সমৰ্থন কৰে ।

en: Up to %(numcpus)d available
as: %(numcpus)d লৈকে পোৱা যায়

en: Only URL installs are supported for paravirt.
as: paravirt ৰ কাৰণে অকল URL সংস্থাপনহে সমৰ্থিত ।

en: Generic
as: গণীয়

en: Usermode Networking
as: Usermode নে'টৱৰ্ক ব্যৱস্থা

en: Isolated network
as: বিচ্ছিন্ন নে'টৱৰ্ক

en: NAT to %s
as: %s লৈ NAT

en: NAT to any device
as: যিকোনো যন্ত্ৰৰ সৈতে NAT কৰা হ'ব

en: No virtual networks available
as: কোনো ভাৰ্চুৱেল নে'টৱৰ্ক নাই ।

en: Host device %s %s
as: গৃহস্থৰ যন্ত্ৰ %s %s

en: No networking.
as: কোনো নে'টৱৰ্ক ব্যৱস্থা নাই ।

en: Local CDROM/ISO
as: স্থানীয় CDROM/ISO

en: URL Install Tree
as: URL সংস্থাপন ট্ৰি

en: PXE Install
as: PXE সংস্থাপন

en: None
as: একো নাই

en: Locate existing storage
as: বৰ্ত্তমানে থকা ভঁৰাল বিচাৰক

en: Step %(current_page)d of %(max_page)d
as: পদক্ষেপ %(current_page)d মুঠ %(max_page)d ৰ

en: Uncaught error validating install parameters: %s
as: সংস্থাপনৰ স্থিতিমাপ প্ৰমাণ কৰোঁতে ত্ৰুটিৰ ব্যৱস্থাপনা কৰা নহয়: %s

en: Invalid System Name
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ নাম বৈধ নহয়

en: An install media selection is required.
as: এটা সংস্থাপন মিডিয়াৰ নিৰ্ব্বাচন আৱশ্যক ।

en: An install tree is required.
as: সংস্থাপন ট্ৰিৰ প্ৰয়োজন ।

en: Error setting installer parameters.
as: সংস্থাপকৰ স্থিতিমাপ নিৰ্ধাৰণ কৰোঁতে সমস্যা ।

en: Error setting install media location.
as: সংস্থাপন মিডিয়াৰ স্থান নিৰ্ধাৰণ কৰোঁতে সমস্যা ।

en: Error setting OS information.
as: OS ৰ তথ্য নিৰ্ধাৰণ কৰোঁতে সমস্যা ।

en: Error setting CPUs.
as: CPU নিৰ্ধাৰণ কৰোঁতে সমস্যা ।

en: Error setting guest memory.
as: অতিথিৰ স্মৃতিশক্তি নিৰ্ধাৰণ কৰোঁতে সমস্যা ।

en: A storage path must be specified.
as: এটা ভঁৰালৰ পথ উল্লেখ কৰা আৱশ্যক ।

en: Storage parameter error.
as: ভঁৰালৰ স্থিতিমাপত ভুল ।

en: Virtual Network is not active.
as: ভাৰ্চুৱেল নেটৱৰ্ক সক্ৰিয় নহয় ।

en: Virtual Network '%s' is not active. Would you like to start the network now?
as: ভাৰ্চুৱেল নে'টৱৰ্ক '%s' নিষ্ক্ৰীয় । আপুনি এতিয়া নে'টৱৰ্ক আৰম্ভ কৰিব বিচাৰে নে?

en: Could not start virtual network '%s': %s
as: '%s' ভাৰ্চুৱেল নে'টৱৰ্ক আৰম্ভ কৰিব নোৱাৰি: %s

en: Network device required for %s install.
as: %s সংস্থাপনৰ কাৰণে নে'টৱৰ্ক যন্ত্ৰৰ প্ৰয়োজন ।

en: Error with network parameters.
as: নেটৱৰ্কৰ স্থিতিমাপৰ সৈতে ভুল ।

en: Mac address collision.
as: Mac ঠিকনাত দ্বন্দ্ব ।

en: %s Are you sure you want to use this address?
as: %s আপুনি নিশ্চিতৰূপে এই ঠিকনা ব্যৱহাৰ কৰিব ?

en: Error setting UUID: %s
as: UUID নিৰ্ধাৰণ কৰোঁতে ত্ৰুটি: %s

en: Error setting up graphics device:
as: চিত্ৰাঙ্কিত যন্ত্ৰ প্ৰস্তুত কৰোঁতে ত্ৰুটি:

en: Error setting up sound device:
as: ধ্বনি যন্ত্ৰ প্ৰস্তুত কৰোঁতে ত্ৰুটি:

en: Creating Virtual Machine
as: ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ নিৰ্মাণ কৰা হৈছে

en: The virtual machine is now being created. Allocation of disk storage and retrieval of the installation images may take a few minutes to complete.
as: ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ এতিয়া সৃষ্টি কৰা হৈছে । ডিষ্ক ভঁৰালৰ বিতৰণ আৰু সংস্থাপন প্ৰতিমূৰ্তিৰ উদ্ধাৰ সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ কিছু সময়ৰ প্ৰয়োজন হ'ব ।

en: Guest installation failed to complete
as: অতিথি সংস্থাপন সম্পূৰ্ণ কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: Detecting
as: সন্ধান কৰা হৈছে

en: NAT to any physical device
as: কোনো দৈহিক যন্ত্ৰৰ সৈতে NAT কৰা হ'ব

en: NAT to physical device %s
as: দৈহিক যন্ত্ৰ %s ৰ সৈতে NAT কৰা হ'ব

en: %d addresses
as: %d ঠিকনা

en: Public
as: সাৰ্বজনীন

en: Private
as: ব্যক্তিগত

en: Reserved
as: সংৰক্ষিত

en: Other
as: অন্যান্য

en: Isolated virtual network
as: বিচ্ছিন্ন ভাৰ্চুৱেল নে'টৱৰ্ক

en: Error creating virtual network: %s
as: ভাৰ্চুৱেল নে'টৱৰ্ক নিৰ্মাণ কৰোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: Invalid Network Name
as: অবৈধ নেটৱৰ্ক নাম

en: Network name must be non-blank and less than 50 characters
as: নে'টৱৰ্কৰ নাম ৰিক্ত ৰাখা যাব না আৰু ৫০ অক্ষৰেত সীমাবদ্ধ হৱা আৱশ্যক

en: Network name may contain alphanumeric and '_' characters only
as: নে'টৱৰ্কৰ নামত অকল আল্ফা নিউমাৰিক আৰু '_' অক্ষৰ ব্যৱহাৰ কৰা যাব

en: Invalid Network Address
as: অবৈধ নেটৱৰ্ক ঠিকনা

en: The network address could not be understood
as: নে'টৱৰ্কৰ ঠিকনা বুজিব নোৱাৰি

en: The network must be an IPv4 address
as: নে'টৱৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত অকল IPv4 ঠিকনা প্ৰয়োগ কৰা আৱশ্যক

en: The network prefix must be at least /4 (16 addresses)
as: নে'টৱৰ্কৰ উপসৰ্গৰ অন্তত /৪ হৱা আৱশ্যক (১৬ ঠিকনা)

en: Check Network Address
as: নেটৱৰ্ক ঠিকনা পৰীক্ষা কৰক

en: The network should normally use a private IPv4 address. Use this non-private address anyway?
as: নে'টৱৰ্ক দ্বাৰা সাধাৰণত ব্যক্তিগত IPv4 ঠিকনা ব্যৱহৃত হোৱা আৱশ্যক । তথাপি এই সাৰ্বজনীন ঠিকনা ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব ?

en: Invalid DHCP Address
as: DHCP ঠিকনা বৈধ নহয়

en: The DHCP start address could not be understood
as: DHCP ৰ প্ৰাৰম্ভিক ঠিকনাক বুজিব নোৱাৰি

en: The DHCP end address could not be understood
as: DHCP ৰ অন্তিম ঠিকনাক বুজিব নোৱাৰি

en: The DHCP start address is not with the network %s
as: DHCP ৰ প্ৰাৰম্ভিক ঠিকনা %s নে'টৱৰ্কত উপস্থিত নাই

en: The DHCP end address is not with the network %s
as: DHCP ৰ অন্তিম ঠিকনা %s নে'টৱৰ্কত উপস্থিত নাই

en: Invalid forwarding mode
as: ফৰৱাৰ্ডিং মোড অবৈধ

en: Please select where the traffic should be forwarded
as: অনুগ্ৰহ কৰি পৰিবহন অনুবৰ্তনৰ স্থান নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Choose source path
as: উৎস পাথ নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Choose target directory
as: লক্ষ্য পঞ্জিকা নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Uncaught error validating input: %s
as: নিবেশ কৰা তথ্য প্ৰমাণ কৰাৰ সময়ত উৎপন্ন ত্ৰুটিৰ ব্যৱস্থাপনা কৰা নহয়: %s

en: Creating storage pool...
as: সংগ্ৰহস্থলৰ পুল নিৰ্মাণ কৰা হৈছে...

en: Creating the storage pool may take a while...
as: সংগ্ৰহস্থলৰ পুল নিৰ্মাণ কৰোঁতে সমস্যা হ'ব পাৰে...

en: Error creating pool: %s
as: পুল নিৰ্ব্বাচন কৰোঁতে ত্ৰুটি: %s

en: Pool Parameter Error
as: পুলৰ স্থিতিমাপ সংক্ৰান্ত ত্ৰুটি

en: Building a pool of this type will format the source device. Are you sure you want to 'build' this pool?
as: এই ধৰণৰ পুল নিৰ্মাণৰ ফলত উৎস যন্ত্ৰ পুনৰাকৃত কৰা হ'ব । আপুনি নিশ্চিতৰূপে এই পুল নিৰ্মাণ ('build') কৰিবলৈ ইচ্ছুক?

en: Format the source device.
as: উৎসৰ যন্ত্ৰ ফৰ্মেট কৰক ।

en: Creating storage volume...
as: সংগ্ৰহস্থলৰ আয়তন নিৰ্মাণ কৰা হৈছে...

en: Creating the storage volume may take a while...
as: সংগ্ৰহস্থলৰ আয়তন নিৰ্মাণ কৰোঁতে কিচু সময় ব্যয় হ'ব পাৰে...

en: Error creating vol: %s
as: আয়তন নিৰ্মাণ কৰোঁতে ত্ৰুটি: %s

en: Volume Parameter Error
as: আয়তনৰ স্থিতিমাপ সংক্ৰান্ত ত্ৰুটি

en: Close tab
as: টেব বন্ধ কৰক

en: Press Ctrl+Alt to release pointer.
as: পইন্টাৰ মুক্ত কৰোঁতে Ctrl+Alt টিপক ।

en: Pointer grabbed
as: পইন্টাৰ ধৰি লোৱা হৈছে

en: The mouse pointer has been restricted to the virtual console window. To release the pointer, press the key pair: Ctrl+Alt
as: মাউছ পইন্টাৰ ভাৰ্চুৱেল কন্সোলত ধৰি লোৱা হৈছে । পইন্টাৰ মুক্ত কৰাৰ বাবে, এই চাবিৰ সংকলন একলগে টিপক: Ctrl+Alt

en: Do not show this notification in the future.
as: ভবিষ্যতে এই সূচনাবাৰ্তা প্ৰদৰ্শন কৰা ন'হ'ব

en: No serial devices found
as: কোনো ছিৰিয়েল যন্ত্ৰ পোৱা ন'গ'ল

en: Serial console not yet supported over remote connection.
as: দূৰবৰ্তী সংযোগ মাধ্যমত ছিৰিয়েল কন্সোল বৰ্তমানে সমৰ্থিত নহয় ।

en: Serial console not available for inactive guest.
as: নিষ্ক্ৰিয় অতিথি ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ বাবে ছিৰিয়েল কন্সোল উপলব্ধ নহয় ।

en: Console for device type '%s' not yet supported.
as: '%s' প্ৰকৃতিৰ যন্ত্ৰৰ বাবে কন্সোল বৰ্তমানে সমৰ্থিত নহয় ।

en: Can not access console path '%s'.
as: কন্সোল পাথ '%s' প্ৰয়োগ কৰোঁতে ব্যৰ্থ ।

en: paused
as: স্থগিত

en: Console not available while paused
as: স্থগিত অৱস্থাত কন্সোল পোৱা নাযায়

en: Disabled
as: নিষ্ক্ৰিয়

en: Hypervisor Default
as: হাইপাৰভাইছৰৰ অবিকল্পিত মান

en: Xen Mouse
as: Xen মাউছ

en: PS/2 Mouse
as: PS/2 মাউছ

en: Absolute Movement
as: সুনিৰ্দিষ্ট চলাচল

en: Relative Movement
as: আপেক্ষিক চলাচল

en: (Primary Console)
as: (প্ৰধান কন্সোল)

en: Guest not running
as: অতিথি বৰ্তমানে চলা নাই

en: Guest has crashed
as: অতিথি বিপৰ্যস্ত হৈছে

en: TCP/IP error: VNC connection to hypervisor host got refused or disconnected!
as: TCP/IP সংযোগ: হাইপাৰ-ভাইছৰ গৃহস্থৰ সৈতে VNC সংযোগ প্ৰত্যাখ্যান কৰা হৈছে বা সংযোগ বিচ্ছিন্ন হৈছে!

en: Console not configured for guest
as: অতিথিৰ বাবে কন্সোলৰ বিন্যাস কৰা হোৱা নাই

en: Console not supported for guest
as: অতিথিৰ বাবে কন্সোল সমৰ্থিত নহয়

en: Console is not yet active for guest
as: অতিথিৰ বাবে কন্সোল বৰ্তমানে সক্ৰিয় নহয়

en: Connecting to console for guest
as: অতিথিৰ বাবে নিৰ্ধাৰিত কন্সোলৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰা হৈছে

en: Unsupported console authentication type
as: কন্সোলৰ মাধ্যমত অনুমোদনৰ ধৰণ সমৰ্থিত নহয়

en: Save Virtual Machine Screenshot
as: ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰৰ পৰ্দাৰ ছবি সংৰক্ষণ কৰক

en: The screenshot has been saved to:
    %s
as: পৰ্দাৰ ছবি চিহ্নিত স্থানত সংৰক্ষিত হৈছে:
    %s

en: Screenshot saved
as: পৰ্দাৰ ছবি সংৰক্ষিত হৈছে

en: Error changing memory values: %s
as: স্মৃতিশক্তি সংক্ৰান্ত মান পৰিবৰ্তন কৰোঁতে ত্ৰুটি: %s

en: Error changing autostart value: %s
as: স্বয়ংক্ৰিয় প্ৰাৰম্ভৰ মান পৰিবৰ্তন কৰোঁতে ত্ৰুটি: %s

en: Error changing boot device: %s
as: বুট যন্ত্ৰ পৰিবৰ্তন কৰোঁতে ত্ৰুটি: %s

en: Tablet
as: টেব্‌লেট

en: Mouse
as: মাউছ

en: Input
as: নিবেশ

en: Display
as: প্ৰদৰ্শন

en: Sound: %s
as: শব্দ: %s

en: No Boot Device
as: কোনো বুট যন্ত্ৰ নাই

en: Error Removing CDROM: %s
as: CDROM আঁতৰাওঁতে সমস্যা: %s

en: Error Connecting CDROM: %s
as: CDROM সংযুক্ত কৰোঁতে সমস্যা: %s

en: Are you sure you want to remove this device?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে এই যন্ত্ৰ আঁতৰাবলৈ ইচ্ছুক?

en: This device could not be removed from the running machine. Would you like to remove the device after the next VM shutdown? 
    
    Warning: this will overwrite any other changes that require a VM reboot.
as: চলমান যন্ত্ৰৰ সৈতে যন্ত্ৰ যোগ কৰা নাযায় । পিছৰ বাৰৰ VM বন্ধ কৰাৰ পিছত এই যন্ত্ৰ উপলব্ধ কৰিবলৈ আপুনি ইচ্ছুক নেকি?
    
    সতৰ্কবাৰ্তা: VM পুনৰাৰম্ভ কৰাৰ পিছত প্ৰয়োগ কৰাৰ বাবে পৰিবৰ্তনসমূহ ইয়াৰ ফলত আঁতৰি যাব ।

en: Error Removing Device: %s
as: যন্ত্ৰ আঁতৰাওঁতে সমস্যা: %s

en: Running
as: চলমান

en: Paused
as: স্থগিত

en: Shuting Down
as: বন্ধ কৰা হৈছে

en: Shutoff
as: সম্পূৰ্ণ বন্ধ

en: Crashed
as: বিপৰ্যস্ত

en: Unknown status code
as: অৱস্থাৰ কোড অজ্ঞাত

en: Error parsing domain xml: %s
as: ডোমেইন xml বিশ্লেষণ কৰোঁতে ত্ৰুটি: %s

en: Unknown device type '%s'
as: অজ্ঞাত প্ৰকৃতিৰ যন্ত্ৰ '%s'

en: Didn't find the specified device to remove. Device was: %s %s
as: আঁতৰাবলৈ নিৰ্দ্দিষ্ট যন্ত্ৰ পোৱা ন'গ'ল । যন্ত্ৰ আছিল: %s %s

en: Error bringing up domain details: %s
as: ডোমেইনৰ বিৱৰণ প্ৰস্তুত কৰোঁতে ত্ৰুটি: %s

note: FIXME: This should work with remote storage stuff
en: Saving virtual machines over remote connections is not yet supported.
as: দূৰবৰ্তী সংযোগ মাধ্যমত ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ সংৰক্ষণৰ প্ৰণালী এই মুহূৰ্ত অৱধি সমৰ্থিত নহয় ।

en: Save Virtual Machine
as: ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ সংৰক্ষণ কৰক

en: Saving Virtual Machine
as: ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ সংৰক্ষণ কৰা হৈছে

en: Error saving domain: %s
as: ডোমেইন সংৰক্ষণ কৰোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: About to poweroff virtual machine %s
as: ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ %s বন্ধ কৰা হ'ব

en: This will immediately poweroff the VM without shutting down the OS and may cause data loss. Are you sure?
as: ইয়াৰ ফলত কাৰ্যকৰপ্ৰণালী সঠিকৰূপে বন্ধ নকৰি VM তৎক্ষনাৎ বন্ধ কৰা হ'ব আৰু তথ্য ক্ষতিগ্ৰস্ত হ'ব পাৰে । আপুনি নিশ্চিত নে?

en: Error shutting down domain: %s
as: ডোমেইন বন্ধ কৰোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: Error pausing domain: %s
as: ডোমেইন স্থগিত কৰোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: Error unpausing domain: %s
as: স্থগিত ডোমেইন পুনৰাৰম্ভ কৰোঁতে সমস্যা: %s

en: Error starting domain: %s
as: ডোমেইন আৰম্ভ কৰোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: Are you sure you want to migrate %s from %s to %s?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে %s ক %s ৰ পৰা %s লৈ প্ৰব্ৰজন কৰিবলৈ ইচ্ছুক?

en: Migrating VM '%s'
as: '%s' VM প্ৰব্ৰজন কৰা হৈছে

en: Migrating VM '%s' from %s to %s. This may take awhile.
as: '%s' VM ক %s ৰ পৰা %s লৈ প্ৰব্ৰজন কৰা হৈছে । ইয়াৰ কাৰণে কিছু সময়ৰ প্ৰয়োজন হ'ব ।

en: No connections available.
as: কোনো সংযোগ নাই ।

en: Connection hypervisors do not match.
as: সংযোগ hypervisors নিমিলে ।

en: Connection is disconnected.
as: সংযোগ বিচ্ছিন্ন ।

en: Cannot migrate to same connection.
as: একে সংযোগলৈ প্ৰব্ৰজন কৰিব নোৱাৰি ।

en: Error
as: ত্ৰুটি

note: Expander section with details.
en: Details
as: বিৱৰণ

en: Input Error
as: নিবেশ সংক্ৰান্ত ত্ৰুটি

en: Copy Volume Path
as: আয়তন পাথ নকল কৰক

en: %(currentmem)s of %(maxmem)s
as: %(currentmem)s, %(maxmem)s ৰ

en: Are you sure you want to permanently delete the network %s?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে %s নে'টৱৰ্ক আঁতৰাবলৈ ইচ্ছুক?

en: Error deleting network: %s
as: নে'টৱৰ্ক আঁতৰাবলৈ সমস্যা: %s

en: Error starting network: %s
as: নে'টৱৰ্ক আৰম্ভ কৰোঁতে সমস্যা: %s

en: Error stopping network: %s
as: নে'টৱৰ্ক বন্ধ কৰোঁতে সমস্যা: %s

en: Error launching network wizard: %s
as: নে'টৱৰ্ক উইজাৰ্ড আৰম্ভ কৰোঁতে ত্ৰুটি: %s

en: Error setting net autostart: %s
as: স্বয়ংক্ৰিয় নে'টৱৰ্ক প্ৰাৰম্ভৰ প্ৰণালী নিৰ্ধাৰণ কৰোঁতে সমস্যা: %s

en: On Boot
as: বুট কৰাৰ সময়

en: Never
as: কেতিয়াও নহয়

en: Error starting pool '%s': %s
as: '%s' পুল আৰম্ভ কৰোঁতে ত্ৰুটি: %s

en: Are you sure you want to permanently delete the pool %s?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে %s পুল স্থায়ীভাবে আঁতৰাবলৈ ইচ্ছুক?

en: Error deleting pool: %s
as: পুল আঁতৰাবলৈ সমস্যা: %s

en: Are you sure you want to permanently delete the volume %s?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে %s আয়তন স্থায়ীভাবে আঁতৰাবলৈ ইচ্ছুক?

en: Error deleting volume: %s
as: আয়তন আঁতৰাবলৈ সমস্যা: %s

en: Error launching pool wizard: %s
as: পুল উইজাৰ্ড আৰম্ভ কৰোঁতে ত্ৰুটি: %s

en: Error launching volume wizard: %s
as: আয়তন উইজাৰ্ড আৰম্ভ কৰোঁতে ত্ৰুটি: %s

en: Error setting pool autostart: %s
as: স্বয়ংক্ৰিয় পুল প্ৰাৰম্ভৰ প্ৰণালী নিৰ্ধাৰণ কৰোঁতে ত্ৰুটি: %s

en: Could not populate a default connection. Make sure the appropriate virtualization packages are installed (kvm, qemu, etc.) and that libvirtd has been restarted to notice the changes.
    
    A hypervisor connection can be manually added via 
    File->Add Connection
as: এটা অবিকল্পিত সংযোগ সম্পূৰ্ণ কৰিব নোৱাৰি । উপযুক্ত ভাৰ্চুৱেলাইজেছনৰ সৰঞ্জাম সংস্থাপিত থকা নিশ্চিত কৰক (kvm, qemu, ইত্যাদি) আৰু সলনিসমূহ জ্ঞাত কৰিবলৈ libvirtd ক পুনৰাৰম্ভ কৰা হৈছে ।
    
    এটা হাইপাৰ্ভাইছৰৰ সংযোগ আপুনি নিজেই যোগ কৰিব পাৰে 
    নথিপত্ৰ->সংযোগ যোগ কৰক - এৰে ।

en: Error determining default hypervisor.
as: অবিকল্পিত হাইপাৰ্ভাইছৰ নিৰ্ধাৰণ কৰোঁতে ভুল ।

en: Startup Error
as: আৰম্ভ কৰোঁতে ত্ৰুটি

en: Restoring virtual machines over remote connections is not yet supported
as: দূৰবৰ্তী সংযোগ মাধ্যমত ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ পুনৰুদ্ধাৰৰ প্ৰক্ৰিয়া বৰ্তমানে সমৰ্থিত নহয়

en: Restore Virtual Machine
as: ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ পুনঃ স্থাপন কৰক

en: The file '%s' does not appear to be a valid saved machine image
as: '%s' নামক নথিপত্ৰ সম্ভৱতঃ বৈধ সংৰক্ষিত যন্ত্ৰ প্ৰতিমূৰ্ত্তি নথিপত্ৰ নহয়

en: Restoring Virtual Machine
as: ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হৈছে

en: Error restoring domain
as: ডোমেইন পুনঃ প্ৰতিষ্ঠা কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: Error restoring domain '%s': %s
as: '%s' ডোমেইন পুনঃ প্ৰতিষ্ঠা কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: This will remove the connection "%s",are you sure?
as: ইয়াৰ ফলত "%s" সংযোগ আঁতৰুৱা হ'ব, আপুনি নিশ্চিত নে?

en: Status
as: অৱস্থা

en: CPU usage
as: CPU ৰ ব্যৱহাৰ

en: Memory usage
as: স্মৃতিশক্তি ব্যৱহাৰ

note: FIXME: add KBytes/s tooltip
en: Disk I/O
as: ডিস্ক I/O

en: Network I/O
as: নেটৱৰ্ক I/O

en: Disabled in preferences dialog.
as: পছন্দৰ সম্বাদত নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে ।

en: Unable to open a connection to the Xen hypervisor/daemon.
as: Xen হাইপাৰভাইছৰ/ডেমনৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰোঁতে ব্যৰ্থ ।

en: Virtual Machine Manager Connection Failure
as: ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ পৰিচালকলৈ সংযোগ বিফল

en: Unable to open a connection to the libvirt management daemon.
as: libvirt পৰিচালনাৰ ডেমনৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰোঁতে ব্যৰ্থ ।

en: No media present
as: কোনো মিডিয়া নাই

en: Couldn't create default storage pool '%s': %s
as: অবিকল্পিত সংগ্ৰহস্থলৰ পুল '%s' নিৰ্মাণ কৰা নাযায়: %s

en: Copyright (C) 2006 Red Hat Inc.
as: স্বত্বাধিকাৰ (C) ২০০৬ Red Hat Inc.

en: Powered by libvirt
as: libvirt দ্বাৰা চালিত

en: <b>Graphics</b>
as: <b>আলেখী কলা</b>

en: <b>Network</b>
as: <b>নেটৱৰ্ক</b>

en: <b>Physical Host Device</b>
as: <b>দৈহিক গৃহস্থৰ যন্ত্ৰ</b>

en: <b>Pointer</b>
as: <b>পইন্টাৰ</b>

en: <b>Sound Device</b>
as: <b>ধ্বনি যন্ত্ৰ</b>

en: <b>Sound</b>
as: <b>শব্দ</b>

en: <b>Source:</b>
as: <b>উৎসস্থল:</b>

en: <b>Storage</b>
as: <b>ভঁৰাল</b>

en: <b>Target:</b>
as: <b>লক্ষ্য:</b>

en: <b>Virtual display</b>
as: <b>ভাৰ্চুৱেল প্ৰদৰ্শন</b>

en: <b>Virtual pointer</b>
as: <b>ভাৰ্চুৱেল পইন্টাৰ</b>

en: <small><b>Example:</b> /dev/hdc2</small>
as: <small><b>উদাহৰণ:</b> /dev/hdc2</small>

en: <small><b>Tip:</b> Automatically allocating the port ensures that every virtual machine uses a unique port. If two machines try to use the same port, one of them will fail to start.</small>
as: <small><b>সঙ্কেত:</b> স্বয়ংক্ৰিয়ভাবে পোৰ্ট বিতৰণ কৰা হ'লে প্ৰতি ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰৰ বাবে ভিন্ন পোৰ্ট উপলব্ধ কৰা হ'ব । দুটা যন্ত্ৰৰ দ্বাৰা একেই পোৰ্ট ব্যৱহাৰৰ প্ৰচেষ্টা কৰা হ'লে এটা যন্ত্ৰ আৰম্ভ ন'হ'ব ।</small>

en: <small><b>Tip:</b> Choose this option if your host is disconnected, connected via wireless, or dynamically configured with NetworkManager.</small>
as: <small><b>সঙ্কেত:</b> গৃহস্থ ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ সংযোগ বিচ্ছিন্ন হ'লে, অনাতাঁৰ সংযোগৰ সহযোগে সংযুক্ত হ'লে বা NetworkManager ৰ সহযোগে পৰিবৰ্তনশীল ভাবে বিন্যাস কৰা থাকিলে এই বিকল্প নিৰ্ব্বাচন কৰক ।</small>

en: <small><b>Tip:</b> Choose this option if your host is statically connected to wired ethernet, to gain the ability to migrate the virtual machine.</small>
as: <small><b>সঙ্কেত:</b> গৃহস্থ ব্যৱস্থাপ্ৰণালী তাঁৰযুক্ত ইথাৰনে'টৰ সৈতে প্ৰমাণপত্ৰটিক পদ্ধতিৰে সংযুক্ত হ'লে এই বিকল্প নিৰ্ব্বাচন কৰক, যাৰ ফলত ভাৰ্চুৱেল ব্যৱস্থাপ্ৰণালীক মাইগ্ৰেট কৰাৰ সুবিধা পাব ।</small>

en: <small><b>Tip:</b> VNC server is strongly recommended because it allows the virtual display to be embedded inside this application. It may also be used to allow access to the virtual display from a remote system.</small>
as: <small><b>সঙ্কেত:</b> VNC সেৱকৰ ব্যৱহাৰ বাঞ্ছনীয় কাৰণ ইয়াৰ ফলত অনুপ্ৰয়োগত অতিথি কন্সোল সংযোগক্ষেত্ৰক এম্বেড কৰা যাব । দূৰবৰ্তী গৃহস্থ ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ পৰা অতিথি কন্সোল ব্যৱহাৰৰ বাবেও এইটো ব্যৱহাৰ কৰা যাব</small>

en: <small><b>Tip:</b>Adding a graphics tablet (and configuring it as the default pointer in the virtual machine) will ensure the virtual cursor moves in sync with the local desktop cursor.</small>
as: <small><b>সঙ্কেত:</b> এটা চিত্ৰাঙ্কিত টেব্‌লেট যোগ কৰিলে স্থানীয় ডেস্কট'পৰ কাৰ্ছাৰৰ সৈতে ভাৰ্চুৱেল কাৰ্ছাৰ (আৰু তাক ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰত অবিকল্পিত পইন্টাৰ হিচাপে বিন্যাসিত কৰিলে) সুসংগত ৰূপে চলাচল কৰা যাব ।</small>

en: <small><b>Warning:</b>If you do not allocate the entire disk now, space will be allocated as needed while the virtual machine is running. If sufficient free space is not available on the host, this may result in data corruption on the virtual machine.</small>
as: <small><b>সতৰ্কবাৰ্তা:</b> আপুনি এতিয়া সম্পূৰ্ণ ডিস্ক বিতৰণ নকৰিলে, অতিথি ব্যৱস্থাপ্ৰণালী চলোৱাৰ সময়ত প্ৰয়োজন অনুসাৰে স্থান বিতৰণ কৰা হ'ব । গৃহস্থ ব্যৱস্থাপ্ৰণালী পৰ্যাপ্ত ৰিক্ত স্থান উপস্থিত নাথাকিলে, অতিথি ব্যৱস্থাপ্ৰণালী তথ্য ক্ষতিগ্ৰস্থ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে ।</small>

en: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">Adding Virtual Hardware</span>
as: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">নতুন ভাৰ্চুৱেল যান্ত্ৰিক সামগ্ৰী যোগ </span>

en: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">Finish Adding Virtual Hardware</span>
as: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">নতুন ভাৰ্চুৱেল যান্ত্ৰিক সামগ্ৰী যোগ কৰা সম্পূৰ্ণ হ'ল </span>

en: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">Graphics</span>
as: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">আলেখী কলা</span>

en: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">Host Device</span>
as: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">গৃহস্থৰ যন্ত্ৰ</span>

en: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">Input</span>
as: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">নিবেশ</span>

en: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">Network</span>
as: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">নে'টৱৰ্ক</span>

en: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">Sound</span>
as: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">ধ্বনি</span>

en: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">Storage</span>
as: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">ভঁৰাল</span>

en: Absolute
as: সুনিৰ্দিষ্ট

en: Add new virtual hardware
as: নতুন ভাৰ্চুৱেল যান্ত্ৰিক সামগ্ৰী যোগ কৰক

en: Address:
as: ঠিকনা:

en: Allocate entire virtual disk now
as: সম্পূৰ্ণ ভাৰ্চুৱেল ডিস্ক এই মুহূৰ্তে বিতৰণ কৰা হ'ব ?

en: Browse...
as: চৰণ কৰক...

en: Connection type:
as: সংযোগৰ ধৰণ:

en: Device Model:
as: যন্ত্ৰ মডেল:

en: Device Type Field
as: যন্ত্ৰ ধৰণৰ ক্ষেত্ৰ

en: Device Type:
as: যন্ত্ৰৰ ধৰণ:

en: Device type:
as: যন্ত্ৰৰ ধৰণ:

en: Device:
as: যন্ত্ৰ:

en: Disk image:
as: ডিস্ক প্ৰতিমূৰ্ত্তি:

en: Disk size:
as: ডিস্কৰ আকাৰ:

en: EvTouch Tablet
as: EvTouch টেব্‌লেট

en: F_ile (disk image):
as: নথিপত্ৰ (ডিস্ক প্ৰতিমূৰ্ত্তি) (_i):

en: File Location Field
as: নথিপত্ৰৰ অৱস্থান সংক্ৰান্ত ক্ষেত্ৰ

en: File Size Field
as: নথিপত্ৰৰ মাপৰ ক্ষেত্ৰ

en: Hardware Type Select
as: যান্ত্ৰিক সামগ্ৰী ধৰণ নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Hardware type:
as: যান্ত্ৰিক সামগ্ৰীৰ ধৰণ:

en: Keymap:
as: চাবিৰ ফলক:

en: Listen on all public network interfaces
as: সকলো সাৰ্বজনীন নে'টৱৰ্ক সংযোগমাধ্যমক অপেক্ষা কৰা হ'ব

en: Loc_ation:
as: অৱস্থান (_a):

en: MAC Address Field
as: MAC ঠিকনাৰ ক্ষেত্ৰ

en: MAC address:
as: MAC ঠিকনা:

en: Mode:
as: ধৰণ:

en: Model:
as: আৰ্হি:

en: Network Device Select
as: নেটৱৰ্ক যন্ত্ৰৰ নিৰ্ব্বাচন

en: Other:
as: অন্যান্য:

en: Partition Location Field
as: বিভাজনৰ অৱস্থানৰ ক্ষেত্ৰ

en: Password:
as: গুপ্তশব্দ:

en: Please indicate how you would like to view the virtual display.
as: অনুগ্ৰহ কৰি অতিথি ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ প্ৰদৰ্শন কি ধৰণে প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব উল্লেখ কৰক ।

en: Please indicate how you'd like to assign space on this physical host system for your new virtual storage device.
as: অনুগ্ৰহ কৰি নতুন ভাৰ্চুৱেল ভঁৰাল যন্ত্ৰৰ ব্যৱহাৰৰ বাবে প্ৰকৃত গৃহস্থ ব্যৱস্থাপ্ৰণালীত স্থান আৰক্ষণৰ বিন্যাস উল্লেখ কৰক ।

en: Please indicate how you'd like to connect your new virtual network device to the host network.
as: অনুগ্ৰহ কৰি নতুন ভাৰ্চুৱেল নে'টৱৰ্ক যন্ত্ৰ গৃহস্থ নে'টৱৰ্কৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ প্ৰণালী চিহ্নিত কৰক ।

en: Please indicate what kind of pointer device to connect to the virtual machine.
as: অনুগ্ৰহ কৰি অতিথি ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ সৈতে সংযুক্ত কৰাৰ বাবে পইন্টাৰ যন্ত্ৰ নিৰ্ধাৰণ কৰক ।

en: Please indicate what physical device
    to connect to the virtual machine.
as: অনুগ্ৰহ কৰি ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰৰ সৈতে সংযুক্ত কৰাৰ বাবে
    দৈহিক যন্ত্ৰ নিৰ্ধাৰণ কৰক ।

en: Please indicate what sound device type to connect to the virtual machine.
as: অনুগ্ৰহ কৰি ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰলৈ সংযুক্ত কৰাৰ বাবে ধ্বনি যন্ত্ৰ নিৰ্ধাৰণ কৰক ।

en: Port:
as: প'ৰ্ট:

en: Set fixed MAC _address for this NIC?
as: চিহ্নিত NIC-ৰ বাবে স্থায়ী MAC ঠিকনা নিৰ্ধাৰণ কৰা হ'ব ? (_a)

en: Shared Physical Device
as: যৌথৰূপে ব্যৱহৃত দৈহিক যন্ত্ৰ

en: Target:
as: লক্ষ্য স্থান:

en: This assistant will guide you through adding a new piece of virtual hardware. First select what type of hardware you wish to add:
as: এই সহায়তা ব্যৱস্থাৰ সহায়ত আপুনি এটা নতুন ভাৰ্চুৱেল যান্ত্ৰিক সামগ্ৰী যোগ কৰিব পাৰে । প্ৰথমে, যোগ কৰাৰ উদ্দেশ্যে চিহ্নিত যান্ত্ৰিক সামগ্ৰীৰ প্ৰকৃতি নিৰ্ধাৰণ কৰক:

en: Type:
as: ধৰণ:

en: Virtual Network Select
as: ভাৰ্চুৱেল নেটৱৰ্কৰ নিৰ্ব্বাচন

en: _Block device (partition):
as: ব্ল'ক যন্ত্ৰ (partition) (_B):

en: _Device:
as: যন্ত্ৰ: (_D)

en: _Finish
as: সমাপ্তি (_F)

en: _Location:
as: স্থান(_L):

en: _MAC address:
as: MAC ঠিকনা: (_M)

en: _Network:
as: নেটৱৰ্ক:

en: _Shared physical device
as: যৌথৰূপে ব্যৱহৃত দৈহিক যন্ত্ৰ (_S)

en: _Size:
as: আকাৰ (_S):

en: _Virtual network
as: ভাৰ্চুৱেল নে'টৱৰ্ক (_V)

en: <b>CD Source Device Or File</b>
as: <b>CD উৎসৰ যন্ত্ৰ বা নথিপত্ৰ</b>

en: Choose A CD Source Device
as: এটা CD উৎস যন্ত্ৰ নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: ISO _Location:
as: ISO ৰ স্থান: (_L)

en: _Browse...
as: চৰণ কৰক...(_B)

en: _CD-ROM or DVD:
as: CD-ROM বা DVD: (_C)

en: _ISO Image Location:
as: ISO প্ৰতিমূৰ্ত্তিৰ স্থান:(_I)

en: _Path to install media:
as: সংস্থাপন মাধ্যমৰ স্থানৰ পাথ:(_P)

en: <b>Example:</b> network1
as: <b>উদাহৰণ:</b> network1

en: <b>Forwarding</b>
as: <b>ফৰৱাৰ্ডিং</b>

en: <b>Hint:</b> The network should be choosen from one of the IPv4 private address ranges. eg 10.0.0.0/8,  172.16.0.0/12, or 192.168.0.0/16
as: <b>ইঙ্গিত:</b> যিকোনো এটা IPv4-ৰ ব্যক্তিগত ঠিকনাৰ সীমাত এটা নে'টৱৰ্ক নিৰ্ব্বাচন কৰা আৱশ্যক । যেনে, 10.0.0.0/8,  172.16.0.0/12, বা 192.168.0.0/16

en: <b>IPv4 network</b>
as: <b>IPv4 নে'টৱৰ্ক</b>

en: <b>Summary</b>
as: <b>সাৰাংস</b>

en: <b>Tip:</b> Unless you wish to reserve some addresses to allow static network configuration in virtual machines, these parameters can be left with their default values.
as: <b>সঙ্কেত:</b> ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰেত স্ট্যাটিক নে'টৱৰ্ক বিন্যাস প্ৰয়োগ কৰাৰ বাবে কিছু ঠিকনা সংৰক্ষণ কৰিবলৈ ইচ্ছুক ন'হ'লে এই স্থিতিমাপসমূহৰ অবিকল্পিত মান অপৰিবৰ্তিত ৰখা হ'ব ।

en: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">Choosing an IPv4 address space</span>
as: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">এটা IPv4 ঠিকনাৰ সংকলন নিৰ্ব্বাচন</span>

en: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">Connecting to physical network</span>
as: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">প্ৰকৃত নে'টৱৰ্কৰ সৈতে সংযোগ</span>

en: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">Creating a new virtual network </span>
as: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">নতুন ভাৰ্চুৱেল নে'টৱৰ্ক নিৰ্মাণ </span>

en: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">Naming your virtual network </span>
as: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">ভাৰ্চুৱেল নে'টৱৰ্কৰ নামকৰণ </span>

en: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">Ready to create network</span>
as: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">নতুন নে'টৱৰ্ক নিৰ্মাণ </span>

en: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">Selecting the DHCP range</span>
as: <span weight="heavy" size="xx-large" foreground="#FFF">DHCP-ৰ সীমা নিৰ্ব্বাচন</span>

en: A <b>name</b> for your new virtual network
as: নতুন ভাৰ্চুৱেল নে'টৱৰ্কৰ <b>নাম</b>

en: Complete
as: সমাপ্ত

en: Connectivity:
as: সংযোগ ব্যৱস্থা:

en: Create a new virtual network
as: নতুন ভাৰ্চুৱেল নে'টৱৰ্ক নিৰ্মাণ

en: Desination:
as: গন্তব্য:

en: End Address
as: অন্তিম ঠিকনা

en: End address:
as: অন্তিম ঠিকনা:

en: End:
as: অন্ত:

en: Forwarding
as: ফৰৱাৰ্ডিং

en: Forwarding to physical network
as: প্ৰকৃত নে'টৱৰ্কত ফৰৱাৰ্ড কৰা হৈছে

en: Gateway:
as: গেটৱে:

en: Intro
as: ভূমিকা

en: Net Name Field
as: নে'ট নামৰ ক্ষেত্ৰ

en: Netmask:
as: নেটমাস্ক:

en: Network Range
as: নেটৱৰ্কৰ সীমা

en: Network _Name:
as: নেটৱৰ্ক নাম (_N):

en: Network name:
as: নেটৱৰ্ক নাম:

en: Network:
as: নেটৱৰ্ক:

en: Physical Network
as: দৈহিক নেটৱৰ্ক

en: Please choose a name for your virtual network:
as: আপোনাৰ ভাৰ্চুৱেল নে'টৱৰ্কৰ এটা নাম নিৰ্ব্বাচন কৰক:

en: Please choose the range of addresses the DHCP server will allocate to virtual machines attached to the virtual network.
as: অনুগ্ৰহ কৰি ভাৰ্চুৱেল নে'টৱৰ্কৰ সৈতে যুক্ত ভাৰ্চুৱেল ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ বাবে DHCP সেৱক দ্বাৰা নিৰ্ধাৰণযোগ্য ঠিকনাৰ সীমা নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Please indicate whether this virtual network should be connected to the physical network.
as: অনুগ্ৰহ কৰি চিহ্নিত কৰক, এই ভাৰ্চুৱেল নে'টৱৰ্ক প্ৰকৃত নে'টৱৰ্কৰ সৈতে সংযুক্ত কৰা হ'ব নে নহয় ।

en: Size:
as: মাপ:

en: Start Address
as: আৰম্ভৰ ঠিকনা

en: Start address:
as: আৰম্ভৰ ঠিকনা:

en: Start:
as: আৰম্ভ:

en: The <b>address range</b> from which the <b>DHCP</b> server will allocate addresses for virtual machines
as: <b>DHCP</b> সেৱক দ্বাৰা ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰৰ বাবে যি <b>ঠিকনাৰ সীমা</b> প্ৰয়োগ কৰি ঠিকনা নিৰ্ধাৰণ কৰা হ'ব ।

en: The IPv4 <b>address</b> and <b>netmask</b> to assign
as: বিতৰণ কৰাৰ উদ্দেশ্যে IPv4 <b>ঠিকনা</b> আৰু <b>নেটমাস্ক</b>

en: This assistant will guide you through creating a new virtual network. You will be asked for some information about the virtual network you'd like to create, such as:
as: এই সহায়তা ব্যৱস্থাৰ সহায়ত আপুনি এটা নতুন ভাৰ্চুৱেল নে'টৱৰ্ক নিৰ্মাণ কৰিব পাৰে । নিৰ্মাণযোগ্য ভাৰ্চুৱেল নে'টৱৰ্ক সম্পৰ্কে আপোনাক কিছু প্ৰশ্ন কৰা হ'ব যেনে:

en: Whether to <b>forward</b> traffic to the physical network
as: প্ৰকৃত নে'টৱৰ্কেত পৰিবহন <b>অনুবৰ্তন</b> কৰা হ'ব নে

en: You will need to choose an IPv4 address space for the virtual network:
as: আপোনাৰ ভাৰ্চুৱেল নে'টৱৰ্কৰ বাবে IPv4 ঠিকনাৰ স্থান নিৰ্ব্বাচন কৰা আৱশ্যক:

en: <span size='x-large'>Add Storage Pool</span>
as: <span size='x-large'>সংগ্ৰহস্থলৰ পুল যোগ কৰক</span>

en: Add a New Storage Pool
as: এটা নতুন সংগ্ৰহস্থলৰ পুল যোগ কৰক

en: Browse
as: চৰণ কৰক

en: Build Pool:
as: পুল নিৰ্মাণ কৰক:

en: Finish
as: সমাপ্তি

en: Format
as: বিন্যাস

en: Format:
as: বিন্যাস:

en: Host Name:
as: গৃহস্থৰ নাম:

en: Name:
as: নাম:

en: Source Path:
as: উৎসৰ পথ:

en: Specify a storage location to be later split into virtual machine storage.
as: ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰৰ সংগ্ৰহস্থল ৰূপে ভবিষ্যতে বিভক্ত কৰাৰ উদ্দেশ্যে সংগ্ৰহস্থলৰ অৱস্থান নিৰ্ধাৰণ কৰক ।

en: Step 1 of 2
as: পদক্ষেপ ১ সৰ্বমোঠ ২

en: Step 2 of 2
as: পদক্ষেপ ২, সৰ্বমোঠ ২

en: Target Path:
as: লক্ষ্য পাথ:

en: label
as: লেবেল

en: <span size='large'>Storage Volume Quota</span>
as: <span size='large'>সংগ্ৰহস্থলৰ পৰিমাণৰ সীমা</span>

en: <span size='small'><i><u>Name</u>: Name of the
      volume to create. File
      extension may be
      appended
    
    <u>Format</u>: File/Partition
      format of the volume
    
    <u>Capacity</u>: Maximum
      size of the volume.
    
    <u>Allocation</u>: Actual size
      allocated to volume
      at this time.</i></span>
as: <span size='small'><i><u>নাম</u>: সৃষ্টি কৰিব লগা আয়তনৰ
      নাম । নথিপত্ৰৰ
      সম্প্ৰসাৰণ পিছত যোগ
      দিব পাৰি
    
    <u>আকৃতি</u>: আয়তনৰ নথিপত্ৰ/বিভাজনৰ
      আকৃতি
    
    <u>ধাৰণ শক্তি</u>: আয়তনৰ সৰ্বাধিক
      আকাৰ ।
    
    <u>বিতৰণ</u>: এই সময়ত
      আয়তনলৈ বিতৰণ কৰা
      প্ৰকৃত আকাৰ ।</i></span>

en: <span size='x-large'>New Storage Volume</span>
as: <span size='x-large'>নতুন ভঁৰাল আয়তন</span>

en: Add a Storage Volume
as: ভঁৰাল আয়তন যোগ কৰক

en: Allocation:
as: বিতৰণকৰণ:

en: Create _Volume
as: আয়তন নিৰ্মাণ কৰক (_V)

en: Create a storage unit that can be used directly by a virtual machine.
as: ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ দ্বাৰা সম্পূৰ্ণৰূপে ব্যৱহাৰযোগ্য এটা সংগ্ৰহস্থলৰ অংশ নিৰ্মাণ কৰক ।

en: Max Capacity:
as: সৰ্বাধিক ধাৰণক্ষমতা:

en: available space:
as: উপলব্ধ স্থান:

en: (Insert host mem)
as: (গৃহস্থৰ স্মৃতিশক্তি দিয়ক)

en: <span color='#484848'>CPUs:</span>
as: <span color='#484848'>CPU সমূহ:</span>

en: <span color='#484848'>Install:</span>
as: <span color='#484848'>সংস্থাপন:</span>

en: <span color='#484848'>Memory:</span>
as: <span color='#484848'>স্মৃতিশক্তি:</span>

en: <span color='#484848'>Storage:</span>
as: <span color='#484848'>ভঁৰাল:</span>

en: <span size='large' color='white'>Create a new virtual machine</span>
as: <span size='large' color='white'>নতুন ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ নিৰ্মাণ কৰক</span>

en: Advanced options
as: উন্নত বিকল্প

en: Allocate entire disk now
as: সম্পূৰ্ণ ডিস্ক এতিয়াই বিতৰণ কৰক

en: Architecture:
as: স্থাপত্য:

en: Automatically detect operating system based on install media
as: সংস্থাপন মিডিয়াৰ ওপৰত আধাৰ কৰি কাৰ্য্যকৰপ্ৰণালীৰ নিজেই নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: CPUs:
as: CPU সমূহ:

en: Choose Memory and CPU settings
as: স্মৃতিশক্তি আৰু CPU পছন্দ নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Choose an operating systen type and version
as: এটা কাৰ্য্যকৰপ্ৰণালীৰ ধৰণ আৰু সংস্কৰণ বাচি লওক

en: Choose how you would like to install the opertaing system
as: কাৰ্য্যকৰপ্ৰণালী কেনেধৰণে সংস্থাপন কৰিব বিচাৰে নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Connection:
as: সংযোগ:

en: Create a disk image on the computer's hard drive
as: কম্পিউটাৰৰ হাৰ্ড ড্ৰাইভত এটা ডিষ্ক প্ৰতিমূৰ্তি সৃষ্টি কৰক

en: Enable storage for this virtual machine
as: এই ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰৰ কাৰণে ভঁৰাল সক্ৰিয় কৰক

en: Enter your virtual machine details
as: আপোনাৰ ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰৰ বিৱৰণ দিয়ক

en: Install
as: সংস্থাপন কৰক

en: Kernel Options:
as: কাৰ্ণেলৰ বিকল্প:

en: Local install media (ISO image or CDROM)
as: স্থানীয় সংস্থাপন মিডিয়া (ISO প্ৰতিমূৰ্ত্তি বা CDROM)

en: Locate your install media
as: আপোনাৰ সংস্থাপন মাধ্যম বিচাৰক

en: Memory
as: স্মৃতিশক্তি

en: Memory (RAM):
as: স্মৃতিশক্তি (RAM):

en: Network Boot (PXE)
as: নে'টৱৰ্ক বুট (PXE)

en: Network Install (HTTP, FTP, or NFS)
as: নে'টৱৰ্ক সংস্থাপনৰ (HTTP, FTP, বা NFS)

en: New VM
as: নতুন VM

en: OS Type:
as: OS ৰ ধৰণ:

en: Provide the operating system URL
as: কাৰ্যকৰপ্ৰণালীৰ URL দিয়ক

en: Select managed or other existing storage
as: পৰিচালিত বা অন্য উপলব্ধ ভঁৰাল বাচি লওক

en: Set a fixed mac address
as: এটা অচল mac ঠিকনা নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Storage
as: ভঁৰাল

en: Use CDROM or DVD
as: CD-ROM বা DVD ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use ISO image:
as: ISO প্ৰতিমূৰ্ত্তি ব্যৱহাৰ কৰক:

en: Version:
as: সংস্কৰণ:

en: Virt Type:
as: Virt ধৰণ:

en: <b>Basic details</b>
as: <b>মৌলিক বিৱৰণ</b>

en: <b>Boot Device</b>
as: <b>বুট যন্ত্ৰ</b>

en: <b>Memory</b>
as: <b>স্মৃতিশক্তি</b>

en: <b>Performance</b>
as: <b>কাৰ্য্যক্ষমতা</b>

en: <b>The console is currently unavailable</b>
as: <b>কন্সোল বৰ্তমানে উপলব্ধ নহয়</b>

en: <b>Tip:</b> 'Source device' refers to the name of the device as seen from the host OS.
as: <b>সঙ্কেত:</b> গৃহস্থ OS ৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা প্ৰদৰ্শিত যন্ত্ৰক 'Source device' দ্বাৰা চিহ্নিত কৰা হৈছে ।

en: <b>Tip:</b> 'source' refers to information seen from the host OS, while 'target' refers to information seen from the guest OS
as: <b>সঙ্কেত:</b> গৃহস্থ কাৰ্যকৰপ্ৰণালীৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা প্ৰদৰ্শিত তথ্য 'Source' ৰূপে চিহ্নিত কৰা হৈছে আৰু অতিথি কাৰ্যকৰপ্ৰণালীৰ প্ৰান্তৰ পৰা সেইটো 'target' নামে পৰিচিত ।

en: <b>Tip:</b> A graphics tablet configured as the default pointer in the guest OS will ensure that the virtual cursor moves in sync with the local desktop cursor.
as: <b>সঙ্কেত:</b> অতিথি কাৰ্যকৰপ্ৰণালীত অবিকল্পিত পইন্টাৰ ৰূপে বিন্যাস কৰা এটা চিত্ৰাঙ্কিত টেব্‌লেটৰ সহায়ত স্থানীয় ডেস্কট'পৰ কাৰ্ছাৰৰ সৈতে ভাৰ্চুৱেল কাৰ্ছাৰ সুসংগত ৰূপে চলাচল কৰা যাব ।

en: <b>Tip:</b> For best performance, the number of virtual CPUs should be less than (or equal to) the number of physical CPUs on the host system.
as: <b>সঙ্কেত:</b> সৰ্বোত্তম কাৰ্য্যক্ষমতাৰ বাবে, ভাৰ্চুৱেল CPU ৰ সংখ্যা গৃহস্থ ব্যৱস্থাপ্ৰণালীত উপস্থিত দৈহিক CPU সংখ্যাৰ পৰা কম (বা সমান) হোৱা আৱশ্যক ।

en: <b>Virtual Disk</b>
as: <b>ভাৰ্চুৱেল ডিস্ক</b>

en: <b>Virtual Display</b>
as: <b>ভাৰ্চুৱেল প্ৰদৰ্শন</b>

en: <b>Virtual Network Interface</b>
as: <b>ভাৰ্চুৱেল নেটৱৰ্ক সংযোগ মাধ্যম</b>

en: <b>Virtual Pointer</b>
as: <b>ভাৰ্চুৱেল প'ইন্টাৰ</b>

en: <b>insert type</b>
as: <b>ধৰণ ভৰাওক</b>

en: Always
as: সদায

en: Block
as: ৰোধ কৰক

en: Boot
as: বুট

en: CPU
    usage:
as: CPU
    ব্যৱহাৰ:

en: Change allocation:
as: বিতৰণ পৰিবৰ্তন:

en: Console
as: কন্সোল

en: Current allocation:
as: বৰ্তমানৰ বিতৰণ:

en: Device Mode:
as: যন্ত্ৰ ম'ড:

en: Device virtual machine will boot from:
as: যন্ত্ৰৰ ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰই ইয়াৰ পৰা বুট কৰিব:

en: Disk
as: ডিস্ক

en: Disk
    I/O:
as: ডিষ্ক
    I/O:

en: Fullscreen
as: সম্পূৰ্ণ পৰ্দ্দা

en: How many virtual CPUs should be allocated for this machine?
as: এই যন্ত্ৰৰ বাবে কেয়টা ভাৰ্চুৱেল CPU বিতৰণ কৰা হ'ব?

en: How much memory should be allocated for this machine?
as: এই যন্ত্ৰৰ বাবে কিমান পৰিমাণৰ স্মৃতিশক্তি বিতৰণ কৰা হ'ব?

en: Login
as: প্ৰৱেশ

en: Max Memory Select
as: সৰ্বাধিক স্মৃতিশক্তিৰ নিৰ্ব্বাচন

en: Maximum allocation:
as: সৰ্বাধিক বিতৰণ:

en: Mem
as: স্মৃতিশক্তি

en: Memory
    usage:
as: স্মৃতিশক্তি
    ব্যৱহাৰ:

en: Memory Select
as: স্মৃতিশক্তিৰ নিৰ্ব্বাচন

en: Net
as: নেটৱৰ্ক

en: Network
    I/O:
as: নে'ৱৰ্ক
    I/O:

en: Only when Fullscreen
as: অকল সম্পূৰ্ণ পৰ্দ্দা হওঁতে

en: Overview
as: সংক্ষিপ্ত তথ্য

en: Pause
as: স্থগিত

en: Permissions:
as: অাজ্ঞা:

en: Proc
as: সংসাধক

en: Reboot
as: পুনৰাৰম্ভ

en: Run
as: চলাওক

en: S_hut Down
as: বন্ধ (_h)

en: Save this password in your keyring
as: গুপ্তশব্দ আপোনাৰ keyring ত সংৰক্ষণ কৰক

en: Scale Display
as: প্ৰদৰ্শনক মাপ কৰক

en: Screenshot
as: পৰ্দাৰ ছবি

en: Send Key
as: চাবি পঠিয়াওক

en: Serial Consoles
as: ছিৰিয়েল কন্সোল

en: Shut Down
as: বন্ধ কৰক

en: Shut down
as: বন্ধ

en: Sound
as: ধ্বনি

en: Source Device:
as: উৎসৰ যন্ত্ৰ:

en: Source device:
as: উৎসৰ যন্ত্ৰ:

en: Source model:
as: উৎসৰ মডেল:

en: Source path:
as: উৎসৰ পথ:

en: Source type:
as: উৎসৰ ধৰণ

en: Start virtual machine on host boot up
as: গৃহস্থ ব্যৱস্থাপ্ৰণালী বুট কৰোঁতে ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ আৰম্ভ কৰক

en: Stats
as: পৰিসংখ্যান

en: Status:
as: অৱস্থা:

en: Target Port:
as: লক্ষ্য পোৰ্ট:

en: Target bus:
as: লক্ষ্য বাছ:

en: Target device:
as: লক্ষ্য যন্ত্ৰ:

en: Target type:
as: লক্ষ্য স্থলৰ ধৰণ:

en: Toolbar
as: টুল-বাৰ

en: Total CPUs on host machine:
as: গৃহস্থ যন্ত্ৰত উপস্থিত সৰ্বমোঠ CPU সংখ্যা:

en: Total memory on host machine:
as: গৃহস্থ যন্ত্ৰত সৰ্বমোঠ স্মৃতিশক্তি:

en: Unavailable
as: উপলব্ধ নহয়

en: View Manager
as: পৰিচালন ব্যৱস্থা প্ৰদৰ্শন

en: Virtual CPU Select
as: ভাৰ্চুৱেল CPU নিৰ্ব্বাচন

en: Virtual Machine
as: ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ

en: Virtual _Machine
as: ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ (_M)

en: _Contents
as: সূচি (_C)

en: _File
as: নথিপত্ৰ (_F)

en: _Help
as: সহায় (_H)

en: _Migrate
as: প্ৰব্ৰজন (_M)

en: _Pause
as: স্থগিত (_P)

en: _Run
as: সঞ্চালন (_R)

en: _Save
as: সংৰক্ষণ (_S)

en: _Take Screenshot
as: পৰ্দাৰ ছবি সংগ্ৰহ কৰক (_T)

en: _View
as: প্ৰদৰ্শন (_V)

en: <b>IPv4 configuration</b>
as: <b>IPv4 বিন্যাস</b>

en: <b>Volumes</b>
as: <b>আয়তন</b>

en: Add Network
as: নেটৱৰ্ক যোগ কৰক

en: Add Pool
as: পুল যোগ কৰক

en: Apply
as: প্ৰয়োগ কৰা হ'ব

en: Autoconnect:
as: স্বয়ংক্ৰিয় সংযোগ:

en: Autostart:
as: স্বয়ংক্ৰিয় প্ৰাৰম্ভ:

en: CPU usage:
as: CPU ব্যৱহাৰ:

en: DHCP end:
as: DHCP সমাপ্তি:

en: DHCP start:
as: DHCP আৰম্ভ:

en: Delete Network
as: নেটৱৰ্ক আঁতৰাওক

en: Delete Pool
as: পুল আঁতৰাওঁক

en: Delete Volume
as: আয়তন আঁতৰাওঁক

en: Forwarding:
as: ফৰৱাৰ্ডিং:

en: Host Details
as: গৃহস্থ সংক্ৰান্ত বিবৰণ

en: Hostname:
as: গৃহস্থৰ নাম:

en: Hypervisor:
as: হাইপাৰভাইছৰ:

en: Location:
as: অৱস্থান:

en: Logical CPUs:
as: লজিকেল CPU:

en: Memory usage:
as: স্মৃতিশক্তি ব্যৱহাৰ:

en: Memory:
as: স্মৃতিশক্তি:

en: New Volume
as: নতুন আয়তন

en: Pool Type:
as: পুলৰ ধৰণ:

en: Start Network
as: নেটৱৰ্ক আৰম্ভ কৰক

en: Start Pool
as: পুল আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: State:
as: অৱস্থা:

en: Stop Network
as: নেটৱৰ্ক বন্ধ কৰক

en: Stop Pool
as: পুল বন্ধ কৰা হ'ব

en: Virtual Networks
as: ভাৰ্চুৱেল নে'টৱৰ্ক

en: Add Connection...
as: সংযোগ যোগ কৰক...

en: All virtual machines
    Active virtual machines
    Inactive virtual machines
as: সমস্ত ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ
    সক্ৰিয় ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ
    নিষ্ক্ৰিয় ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ

en: CPU Usage
as: CPU ৰ ব্যৱহাৰ

en: Delete Virtual Machine
as: ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ আঁতৰাওক

en: Domain ID
as: ডোমেইন ID

en: Memory Usage
as: স্মৃতিশক্তি ব্যৱহাৰ

en: Restore a saved machine from a filesystem image
as: নথিপত্ৰপ্ৰণালীৰ প্ৰতিমূৰ্ত্তিৰ পৰা এটা সংৰক্ষিত যন্ত্ৰ পুনৰুদ্ধাৰ কৰক

en: Restore saved machine...
as: সংৰক্ষিত যন্ত্ৰ পুনৰুদ্ধাৰ কৰক...

en: Virtual Machine Details
as: ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰৰ বিৱৰণ

en: _Edit
as: সম্পাদনা (_E)

en: _View:
as: প্ৰদৰ্শন:(_V)

en: Add Connection
as: সংযোগ যোগ কৰক

en: Autoconnect
       at Startup:
as: প্ৰাৰম্ভত
       স্বয়ংক্ৰিয়ৰূপে সংযোগ কৰা হ'ব:

en: Co_nnect
as: সংযোগ কৰক (_n)

en: Connection Select
as: সংযোগ নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Hostname Field
as: গৃহস্থৰ নামৰ ক্ষেত্ৰ

en: Hypervisor Select
as: হাইপাৰভাইছৰ নিৰ্ব্বাচন

en: Local
    Remote Password or Kerberos
    Remote SSL/TLS with x509 certificate
    Remote tunnel over SSH
as: স্থানীয়
    দূৰবৰ্তী গুপ্তশব্দ বা Kerberos
    x509 প্ৰমাণপত্ৰ সহ দূৰবৰ্তী SSL/TLS
    SSH সহযোগত দূৰবৰ্তী টানেল

en: <b>Consoles</b>
as: <b>কন্সোল</b>

en: <b>Enable Stats Polling</b>
as: <b>পৰিসংখ্যাৰ প'ল কৰা সক্ৰিয় কৰক</b>

en: <b>New VM</b>
as: <b>নতুন VM</b>

en: <b>Stats Options</b>
as: <b>পৰিসংখ্যাৰ বিকল্প</b>

en: Automatically open consoles:
as: স্বয়ংক্ৰিয়ৰূপে কন্সোল খোলা হ'ব:

en: Grab keyboard input:
as: চাবিফলকৰ পৰা প্ৰাপ্ত নিবেশ গ্ৰহণ কৰা হ'ব:

en: Graphical Console Scaling:
as: চিত্ৰাঙ্কিত ক'ন্সোল স্কেলিং:

en: Install Audio Device:
as: অ'ডিঅ' যন্ত্ৰ সংস্থাপন কৰক:

en: Local virtual machine
as: স্থানিয় ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ

en: Maintain history of
as: পূৰ্ববৰ্তী তথ্য সংগ্ৰহ কৰা হ'ব

en: Never
    For all new domains
    For all domains
as: কেতিয়াও নহয়
    নতুন ডোমেইনৰ ক্ষেত্ৰত
    সমস্ত ডোমেইনৰ বাবে

en: Never
    Fullscreen only
    Always
as: কেতিয়াও নহয়
    সম্পূৰ্ণ পৰ্দাত প্ৰদৰ্শন কৰাৰ সময়ত
    সদায়

en: Never
    When fullscreen
    On mouse over
as: কেতিয়াও নহয়
    সম্পূৰ্ণ পৰ্দাত প্ৰদৰ্শন কৰাৰ সময়ত
    ওপৰত মাউছ ৰাখিলে

en: Preferences
as: পছন্দ

en: Remote virtual machine
as: দূৰৰ ভাৰ্চুৱেল যন্ত্ৰ

en: Update status every
as: অৱস্থা উন্নত কৰা হ'ব প্ৰতি

en: VM Details
as: VM বিৱৰণ

en: samples
as: নমূনা

en: seconds
as: ছেকেণ্ড
